Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 90 чоловік

Тиждень здоров'я

Дата: 15 листопада 2021 о 19:56
80 переглядів

На виконання плану роботи закладу на 2021-2022 навчальний рік та з метою створення умов для організації дозвілля здобувачів освіти, профілактики негативних явищ у дитячому середовищі, формування здорового способу життя з 8 по 12 листопада 2021 року в закладі проведено тиждень здоров’я під девізм «Будьмо здорові!».

Проведення Тижня здоров’я є складовою частиною освітнього процесу і сприяє підвищенню рівня знань учнів  про здоров’я і розвитку у них інтересу до здорового способу життя. При організації та проведенні тематичного  тижня вчителі керувалася інтересами і потребами учнів, враховували їх вікові та психологічні особливості. Варто зазначити, що вибір заходів визначався можливістю реалізації під час пандемії з дотриманням санітарних норм та вимог.

Згадуються слова відомого педагога В.О.Сухомлинського: "Я не боюся ще й ще раз повторювати: турбота про здоров'я - це найважливіша праця "

Тому протягом тижня педагогами закладу були проведенні різні фізкультурно-спортивні та виховні заходи з метою формування у дітей практичних знань і навичок, спрямованих на зміцнення і збереження власного здоров'я.

Щоб залучити до участі в тижні всіх дітей , адміністрацією було розроблено план проведення фізкультурно-спортивних та виховних заходів (Додаток 1).

8 листопада  у 1-11 класах  пройшла інформаційна хвилинка «Профілактика коронавірусу». Також  було оголошено про челендж  ЯБИРАЮЗДОРОВИЙСПОСІБЖИТТЯ, у якому змогли взяти участь здобувачі освіти 5-11 класів. Учні публікували фото у соціальних мережах, на яких було зобрежено, як саме вони дотримуються здорового способу життя (займаються спортом, їдять корисну їжу тощо). 

Вчителями української мови (Бацюн Н. М., Климчук Л. М.) була створена збірка загадок, прислів’їв, ребусів про здоров’я, яка була використана класними керівниками на виховних годинах.

9 листопада було оголошено в закладі Днем фізичного здоров’я. Класоводи 1-4 класів (Павленко В. Г., Лозко Т. В., Бацюн Т. І., Букша Т. І.)  з метою активізацції фізичної активності на уроках та під час перерв провели марафон руханок «Весела і корисна фізкультхвилинка», адже кілька хвилин руханки допомагають дітям зняти напруження, розслабитись, перемкнути увагу, підняти настрій. Вчитель фізичної культури Серпутько О. С. разом з учнями 9 класу пробігли забіг під девізом «Біг заради здоров’я».

  • Соціальним педагогом разом з учнівським самоврядуванням в рамках тижня було проведено соціологічне опитування серед учнів 9-11 класів з метою визначення обізнаності та ставлення школярів до здорового способу життя в учнівському колективі. Результати анкетування показали, що старшокласники ведуть здоровий спосіб життя,  а в закладі надається велика кількість інформації про шкідливі звички. Також лідери учнівського самоврядування разом з педагогом-організатором розробили та поширили серед учнів закладу буклети «Як не захворіти», «Гігієна – основа здоров’я».
  • Вчитель основ здоров’я Жилюк В. В.  провела практичне заняття з учнями 6 класу «Корисне і смачне. Піраміда здорового харчування», на якому шестикласники ознайомилися з групами продуктів харчування та корисними речовинами, з яких вони складаються та вчилися складати свій раціон в межах здорового харчування.
  • 9 листопада було присвячене психічному здоров’ю. Соціальний педагог Гуляк К. А. розробила порадник «Як подолати стрес в умовах карантину» та провела  заняття з елементами тренінгу для учнів 11 класу «Як долати стрес». 
  • Жилюк В. В. (класний керівник 7 класу)  разом з учнями створили відеопроєкт «6 елементів психічного здоров’я (семикласники  багато дискутували і обговорювали дане питання, перш ніж прийти до спільного рішення). На виховній годині «Життя людини – найвища цінність» у 6 класі Черкес М. А. допоміг учням з'ясувати такі питання: для чого людина живе на Землі, що  необхідно робити для того, щоб життя було гарним;  як виявити причини життєвих негараздів та шляхи їх усунення.
  • 10 листопада день соціальної складової здоров’я, яка окреслює ефективну взаємодію люди­ни із соціальним середовищем (сім'я; колектив учнів у класі, гуртку; суспі­льство). Відповідний соціальний статус людини, вміння спілкуватися з навколишніми дає змогу створити належні умови для формування і зміцнення здоров'я. Вся робота була спрямована на те,  щоб  учні зрозуміли , що для щоб бути здоровим, недо­статньо мати тільки здорове тіло. Адже, якщо людина не живе духовним життям, її фізичні ре­зерви швидко вичерпуються, що неминуче призведе до хвороби. Якщо людина перебуває трива­лий час в атмосфері страху, стре­су, це може призвести до онкологічних, серцево-судинних чи психічних захворювань.

Цього дня були проведені наступні заходи:

  • Рольова гра «Будьмо знайомі» (1-4 класи) - учні вчилися  розпізнавати дружні стосунки та підтримувати їх, бути справжнім другом.
  • Моделювання ситуацій  звернення до телефону довіри(5-9 класи). Здобувачі освіти вчилися не боятися говорити про свої проблеми та страхи, розвивали вміння аналізувати та описувати життєві ситуації, у яких може опинитися людина.

-Виховна година-тренінг «Рівні права – рівні можливості» (11 клас). Вербовська Н. І.  поглибила знання учнів про гендер та розкрила негативне значення існування будь-яких стереотипів, зокрема гендерних.

- Мозковий штурм «Шкідливі звички» (10 клас, Бацюн Н. М.). Учні розібрали  причини виникнення шкідливих звичок та створили банк ідей щодо їх профілактики та подолання, переглянули відеоролик про те, як дбати про своє здоров'я.

12 листопада - День  гармонії у тілі, у душі та поруч нас. Протягом дня в закладі

  • проходила акція «Подаруй радість» (учні обмінювалися компліментами та побажаннями), 
  • були проведені змагання з волейболу між збірними командами учнів 9,10 та 8,11 класів (вчитель фізичної культури Омельченко О. Г.).
  • Ничипорчук М. В. з п’ятикласниками провели вітамінний батл «Вітаміни, що поруч», на якому учні ще раз переконалися, що вітаміни містяться в продуктах харчування, а для того, щоб їх отримувати  в необхідній кількості потрібно збалансовано харчуватися.
  • Протягом тижня у закладі  також діяла виставка дитячих малюнків  « Я – за здоровий спосіб життя».
  • Класоводи Букша І. А. , Бацюн  Т. І. провели для своїх учнів виховні години «Продукти харчування – наші друзі та вороги», «Щоб здоров’я мати, про здоров’я треба дбати»,  учні 9 класу разом з класним керівником  Горбик О. В. створили проєкт «Сім кроків до здоров’я та здорового способу життя»

Таким чином, планована робота Тижня здоров'я виконана. Учні дізналися багато корисної інформації, яку зможуть використати у повсякденному житті, отримали допомогу у профілактиці зміцнення здоров’я та формуванні культури здоров’я через різноманітні види виховної діяльності.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.