Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 90 чоловік

УГОДА між Департаментом освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації та комітетом Житомирської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на 2021-2025 роки

Дата: 22 січня 2022 о 15:09

УГОДА

між Департаментом освіти і науки

Житомирської обласної державної адміністрації та

комітетом Житомирської обласної організації

Профспілки працівників освіти і науки України

на 2021-2025 роки

(схвалено на засіданні комітету Житомирської обласної організації

Профспілки працівників освіти і науки України

23.12.2021 року №П – 3)

1. Загальні положення

  1. Угоду на 2021-2025 роки (далі - Угода) між Департаментом освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації - органом виконавчої влади та комітетом Житомирської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України - повноважним представником найманих працівників (далі - Сторони) укладено відповідно до Законів України „Про колективні договори і угоди”, «Про соціальний діалог в Україні», Генеральної, галузевої, регіональної угод, законів про освіту, інших законодавчих актів України.

  2. На підставі Угоди, яка є нормативним актом соціального партнерства, здійснюється регулювання трудових відносин у закладах і установах освіти області та соціально-економічних питань, що стосуються інтересів працівників, здобувачів освіти, та власників (уповноважених ними органів).

  3. Угода визначає узгоджені позиції і дії Сторін, спрямовані на їхнє співробітництво, створення умов для підвищення ефективності роботи закладів та установ освіти, реалізацію на цій основі професійних, трудових і соціально-економічних гарантій працівників, здобувачів освіти, забезпечення їх конституційних прав, досягнення злагоди в суспільстві.

  4. Положення Угоди діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти і здобувачів освіти та які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов’язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня.

  5. Гарантії, передбачені Угодою, є мінімальними. Соціально- економічні пільги та компенсації, які передбачені колективними договорами, не можуть бути нижчими від рівнів, встановлених законодавством, Генеральною, галузевою, регіональною та цією угодами. Колективними договорами та угодами для працівників та здобувачів освіти, можуть встановлюватися на підставі ст.9-1 КЗпП України додаткові порівняно з цією Угодою трудові та соціальні гарантії в межах, передбачених кошторисами видатків або за рахунок власних коштів закладів освіти.

  6. Угода може бути розірвана або змінена тільки за взаємною домовленістю Сторін. Зміни й доповнення вносяться за згодою Сторін після проведення переговорів. Пропозиції однієї із Сторін є обов’язковими для розгляду іншою Стороною. Рішення щодо них приймаються за згодою Сторін у 10-денний термін.

  7. Зміни, що випливають із змін чинного законодавства та Генеральної, галузевої, регіональної угод, застосовуються без внесення змін до Угоди.

  8. Будь-яка із Сторін угоди після підписання Угоди (змін) подає її на повідомну реєстрацію, після чого Сторони забезпечують доведення змісту Угоди до керівників органів управління, закладів та установ, науки та інших, а також до профспілкових організацій.

2. Термін дії Угоди

    1. Угода укладена на 2021-2025 роки, набирає чинності з моменту підписання представниками Сторін і діє до укладення нової або перегляду цієї Угоди.

    2. Жодна із сторін, що уклали Угоду, не може впродовж встановленого терміну її дії в односторонньому порядку припинити виконання взятих на себе зобов’язань, порушити узгоджені положення і норми.

    3. Сторони визнають, що умови угод, колективних договорів, які погіршують становище працівників порівняно із законодавством та цією Угодою, є недійсними.

    4. Сторони забезпечують впродовж дії Угоди моніторинг чинного законодавства України з визначених Угодою питань, сприяють реалізації законодавчих норм щодо прав та гарантій працівників, здобувачів освіти, ініціюють їх захист.

    5. Сторони створюють умови для інформаційного забезпечення працівників, здобувачів освіти, щодо стану виконання норм, положень і зобов’язань Угоди, дотримуючись періодичності оприлюднення відповідної інформації не рідше одного разу на півріччя.

    6. Сторони домовилися, що при зміні власника закладу освіти чинність колективних договорів зберігається протягом строку їх дії, але не більше року. У цей період сторони повинні розпочати переговори про укладення нового чи зміну або доповнення чинного колективного договору.

3. Створення умов для забезпечення стабільного розвитку галузі

Департамент освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації:

  1. Створюватиме необхідні організаційні, матеріально-фінансові умови для реалізації пріоритетних напрямів розвитку освіти і науки.

  2. Спрямовуватиме діяльність органів управління освітою, керівників закладів освіти на створення умов для безумовної реалізації прав громадян на освіту.

  3. В межах повноважень вживатиме заходів щодо безумовного виконання норм законів у галузі освіти, що стосуються соціально-економічних гарантій, прав та інтересів працівників, здобувачів освіти.

  4. Організовуватиме систематичну роботу для забезпечення підвищення кваліфікації і перепідготовки педагогічних та науково-педагогічних працівників.

  5. Вживатиме заходів для передбачення необхідних видатків на підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників.

  6. Подаватиме пропозиції щодо нормативів матеріально- технічного, фінансового забезпечення для належного функціонування закладів освіти, не допускаючи їх звуження.

  7. Забезпечуватиме стабільне функціонування підвідомчих закладів освіти, раціональне використання коштів загального та спеціального фондів, недопущення їх вилучення.

  8. Забезпечуватиме у повному обсязі фінансування заходів соціального захисту в період навчання студентів та учнів, які мають статус дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, студентів та учнів з їх числа, а також студентів та учнів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, студентів та учнів-інвалідів, студентів та учнів із малозабезпечених і багатодітних сімей, студентів та учнів, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та сприятиме реалізації положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один з батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти».

  9.  Вживатиме заходів для реалізації положень, передбачених ст. ст. 14, 54, 57,59, 61,66 Закону України «Про освіту», в частині соціально-економічного забезпечення працівників освіти.

  10. Періодично заслуховуватиме на засіданнях колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації питання про стан дотримання чинного трудового законодавства в закладах освіти і науки.

  11. Сприятиме збереженню мережі закладів освіти, особливо у сільській місцевості, та обсягів їх фінансування, поліпшенню їх фінансування за рахунок коштів відповідних бюджетів.

  12. Сприятиме функціонуванню центрів професійного розвитку педагогічних працівників, а також методичних установ, які здійснюють методичне забезпечення освіти відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту».

 Сторони Угоди, керуючись принципами соціального партнерства, усвідомлюючи відповідальність за функціонування і розвиток установ і закладів освіти, необхідність покращення становища працівників, домовились:

  1. Сприяти підвищенню якості освіти, результативності діяльності закладів та установ, конкурентоздатності працівників на ринку праці.

  2. Спрямовувати свою діяльність на створення умов для забезпечення стабільної та ефективної роботи закладів освіти.

  3. Брати участь у діючих органах соціального партнерства.

  4. Брати участь в організації, підготовці та проведенні заходів, спрямованих на підвищення професійної майстерності працівників освіти.

  5. Вживати заходів для недопущення прийняття законодавчих актів, які загрожують звуженням прав і свобод громадян в галузі освіти.

  6. Сприяти вирішенню питання щодо забезпечення проведення індексації та компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням термінів здійснення відповідних виплат.

     7.Здійснювати моніторинг та сприяти належному фінансовому забезпеченні закладів  в межах повноважень.

  1. Рекомендувати органам управління освітою, керівникам закладів освіти забезпечити 100-відсоткове охоплення дітей п’ятирічного віку різними формами дошкільної освіти, відновлювати та розширювати мережу бюджетних груп продовженого дня, факультативів та гуртків в закладах загальної середньої освіти.

  2. Запобігати виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), а в разі їх виникнення - прагнути до розв’язання шляхом взаємних консультацій, переговорів відповідно до Закону України „ Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”.

  3. Вживати заходів впливу до органів місцевого самоврядування територіальних громад з метою дотримання ними вимог законодавства з питань освіти, умов та оплати праці працівників, інших соціально-економічних питань.

  4. Сприяти розширенню в системі освіти педагогічних династій та забезпеченню права на працю у закладах та установах освіти відповідно до здобутої кваліфікації вчителям, вихователям та іншим педагогічним працівникам - близьким особам, які є чоловіки, дружини, батьки, діти та інші ( із дотриманням вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

  1. Департамент освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації та комітет Житомирської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України вживатимуть заходів щодо:

  1. Сприяння забезпечення права студентам на пільговий проїзд у транспорті відповідно до гарантій, передбачених статтею 62 Закону України «Про вищу освіту», статтею 54 Закону України «Про фахову передвищу освіту», зокрема: щодо проїзду у приміському і міжміському автомобільному транспорті.

  2.  Недопущення утворення залишків освітньої субвенції; використовувати їх за цільовим призначенням для виплати надбавок за престижність педагогічної праці» в максимальних розмірах, встановлення надбавок за складність, напруженість, за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, преміювання, надання допомоги для вирішення соціально-побутових проблем педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти та інших закладів освіти в повному обсязі».

  3. Сприяти забезпеченню в межах повноважень при прийнятті місцевих бюджетів обсягів видатків та фінансування закладів вищої, фахової передвищої, післядипломної, професійно-технічної, повної загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, а також установ та закладів освіти у повному обсязі, зокрема, необхідних для першочергової виплати заробітної плати працівникам цих закладів та установ.

3.3.4. Недопушення закриття посеред навчального року закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, особливо у сільській місцевості у новостворених територіальних громадах, пов’язаних із децентралізацією органів влади.

4. Комітет Житомирської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки зобов'язуєься:

  1. Сприяти зміцненню виробничої та трудової дисципліни в закладах освіти і науки.

  2. Утримуватися від організації страйків з питань, включених до Угоди, за умови їх вирішення у встановленому законодавством порядку.

  3. Вживати заходів для недопущення прийняття законодавчих актів, які загрожують звуженням прав і свобод громадян в галузі освіти, зокрема тих, що стосуються:

  • закриття закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості;

  • ліквідації, реорганізації та перепрофілювання закладів загальної середньої освіти, дошкільних, інших закладів освіти.

  1. Сторони угоди рекомендують керівникам органів управління освітою, закладів та установ освіти і науки, відповідним профспілковим органам:

  1. Вживати заходів для забезпечення у повному обсязі видатків на оплату праці працівників закладів освіти для її першочергової виплати при затвердженні місцевих бюджетів відповідно до статті 77 Бюджетного Кодексу України.

  2. Ефективно розподіляти освітню субвенцію для максимального наближення її обсягів до потреб закладів на оплату праці педагогічних працівників, удосконалювати формулу розподілу освітньої субвенції, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами».

  3. Не допускати утворення залишків освітньої субвенції, використання їх за цільовим призначенням для виплати надбавок «за престижність педагогічної праці» в максимальних розмірах, встановлення надбавок за складність, напруженість, за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, преміювання, надання допомоги для вирішення соціально-побутових проблем педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти та інших закладів освіти в повному обсязі без обмеження граничними розмірами за кожною з них.

  4. Забезпечувати при прийнятті місцевих бюджетів обсяги видатків та фінансування закладів вищої, фахової передвищої, післядипломної, професійно-технічної, повної загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, а також установ освіти у повному обсязі, зокрема необхідних для першочергової виплати заробітної плати працівникам цих закладів та установ освіти.

  5. Вживати заходів щодо забезпечення освітньою субвенцією закладів загальної середньої освіти з чисельністю учнів до 25 осіб з метою забезпечення трудових прав педагогічних працівників, недопущення їх вивільнення та дотримання конституційного права дітей на отримання повної загальної середньої освіти незалежно від їх місця проживання.

  6. Забезпечувати гарантії студентам на пільговий проїзд у транспорті відповідно до статті 62 Закону України «Про вищу освіту», зокрема щодо проїзду у приміському і міжміському автомобільному транспорті, та відновлення права на пільговий проїзд для учнів закладів професійно-технічної освіти» відповідно до статті 9 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні».

4.Зайнятість

4.1. Департамент освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації зобов’язується:

  1. Сприяти реалізації державної політики зайнятості населення відповідно до законів України „Про зайнятість населення”, „Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, інших законодавчих актів в частині працевлаштування молодих спеціалістів.

  2. Сприяти здобувачам вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти на реалізацію їхніх прав на стажування на підприємствах, в установах та організаціях за спеціальністю ( професією) що здобувається у вільний від навчання час, а також у доступі до інформації про можливість такого стажування.

  3. Спільно з відповідними органами державної служби зайнятості населення брати участь у розробці, реалізації, контролі за виконанням заходів щодо забезпечення зайнятості працівників галузі при їх вивільненні.

  4. Забезпечити аналіз зайнятості в галузі на основі статистичних звітів та розглядати це питання разом з комітетом обласної організації Профспілки одночасно з підсумками виконання Угоди.

  5. Вживати заходів для недопущення в закладах освіти масових вивільнень працюючих з ініціативи власника або уповноваженого ним органу  (понад 3 відсотки чисельності працівників) упродовж календарного року. Сприяти відміні органами місцевого самоврядування незаконно прийнятих ними рішень, які стосуються ліквідації, реорганізації закладів освіти і науки, скорочення чисельності або штату працівників.

     6. Вживати заходів для відновлення трудових прав педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, зокрема й керівників, які отримали пенсію за віком, з якими на цій підставі припинено безстрокові трудові договори та укладено їх терміном на один рік чи більше.

Сторони Угоди рекомендують керівникам органів управління освітою, закладів та установ освіти і науки, відповідним профспілковим органам:

  1. Проводити спільні консультації з приводу виникнення обґрунтованої необхідності скорочення більше як 3 відсотків чисельності працівників.

  2. Рішення про зміни в організації виробництва і праці, реорганізацію і перепрофілювання закладів, що призводять до скорочення чисельності або штату працівників, узгоджені з відповідними профспілковими органами, приймати не пізніше ніж за 3 місяці до намічених дій з економічним обґрунтуванням та заходами забезпечення зайнятості працівників, які вивільняються. Тримісячний період використовувати для вжиття заходів, спрямованих на зниження рівня скорочення чисельності працівників.

  3. Забезпечити працевлаштування на вільні і новостворені робочі місця в закладах освіти і науки, педагогічні та науково-педагогічні посади в закладах освіти і науки працівників, які не мають повної ставки заробітної плати за посадою або ставки навчальних годин за наявності відповідної фахової освіти в цьому закладі та в інших закладах освіти ТГ.

При умові забезпечення штатних працівників закладів освіти і науки роботою на ставку заробітної плати, надати перевагу в працевлаштуванні випускникам закладів освіти, а також незайнятому населенню.

  1. Сприяти поширенню інформації щодо потреб ринку праці в галузі освіти через засоби масової інформації, зокрема через власні ресурси.

  2. Передбачати у колективних договорах закладів та установ освіти заходи щодо попередження безробіття, створення нових (додаткових) робочих місць.

  3. З метою створення педагогічним, науково-педагогічним працівникам відповідних умов праці, які б максимально сприяли забезпеченню продуктивної зайнятості та зарахуванню періодів трудової діяльності до страхового стажу для призначення відповідного виду пенсії:

  • при звільненні педагогічних працівників вивільнені години розподіляти у першу чергу між працівниками однойменних спеціальностей, які мають неповне тижневе навантаження;

  • залучати до викладацької, виховної роботи керівних, педагогічних та інших працівників закладів освіти, працівників інших підприємств, установ, організацій лише за умови забезпечення штатних педагогічних, науково - педагогічних працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку;

  • передавати уроки з окремих предметів у початкових класах, в т.ч. уроки іноземної мови, фізичної культури, образотворчого мистецтва, музики, інформатики лише спеціалістам за наявності об’єктивних причин та обов’язкової письмової згоди учителів початкових класів, забезпечуючи при цьому оплату праці відповідно до положень п. 74 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.

  1. Застосовувати при оптимізації закладів та установ освіти звільнення працівників за скороченням штатів або чисельності працюючих лише як крайній засіб, коли вичерпані всі можливості їх працевлаштування в інших закладах освіти.

  8. Не допускати зменшення обсягу навчального навантаження особам передпенсійного віку.

      1. Не допускати звільнення працівників закладів та установ освіти при зміні власника, зокрема, при створенні нових територіальних громад.

      2. Не допускати припинення шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації закладів освіти та у зв’язку з цим звільнення педагогічних працівників, чи скорочення штатів посеред навчального року.

      3. Заохочувати педагогічних і науково-педагогічних за участь у наданні платних освітніх послуг населенню за рахунок позабюджетних коштів згідно Положення про преміювання за наявності коштів.

Комітет Житомирської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України зобов'язується:

  1. Сприяти роботі молодіжних центрів праці закладів вищої освіти, розвитку їх взаємодії з державною службою зайнятості.

  2. Через систему навчання профактиву, Вісник Житомирської обласної організації Профспілки, сайт подавати аналітичні матеріали, роз’яснення з питань створення, ліквідації, реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів, вивільнення, перенавчання і працевлаштування працівників освіти, надавати юридичні консультації.

  3. Використовувати тримісячний термін для ведення переговорів з власниками та уповноваженими ними органами, обміну інформацією, проводити іншу роботу, спрямовану на відкриття нових робочих місць, зниження рівня вивільнення працівників.

  4. Рекомендувати профспілковим комітетам не давати згоду адміністрації на вивільнення з роботи працівників без проведення попередніх переговорів щодо їх працевлаштування.

  5. Щорічно подавати до Програми зайнятості населення області пропозиції щодо розвитку мережі закладів освіти та забезпечення зайнятості працівників галузі.

  6. Сприяти організації в колективах закладів та установ освіти і науки навчання працівників з питань чинного законодавства про зайнятість.

  7. Контролювати порядок проведення ліквідації та реорганізації закладів освіти, скорочення штатів, забезпечення працевлаштування при цьому вивільнених працівників на новостворені робочі місця, на вакантні ставки відповідно до чинного законодавства та угоди, колдоговорів.

5.Регулювання виробничих, трудових відносин. Режим праці та відпочинку.

Депарамент освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації зобов'язується:

  1. Сприяти установам та закладам освіти в реалізації їх права на:

  • самоврядування, яке передбачає самостійне вирішення питань навчально-виховної, науково-дослідної, методичної, економічної і фінансової діяльності.

  • визначення змісту варіативної частини навчального плану, що надається закладам освіти понад визначений державою обсяг у відповідності до державних стандартів освіти.

  1. Забезпечити контроль за розробкою та затвердженням:

  • штатних розписів установ і закладів освіти і науки області відповідно до Типових штатних нормативів;

  • посадових обов’язків педагогічних, науково-педагогічних, інших працівників освіти, як необхідної умови забезпечення об’єктивної атестації працівників та встановлення відповідних умов оплати праці;

  • правил внутрішнього трудового розпорядку.

  1. Забезпечити встановлення педагогічним і науково-педагогічним працівникам скороченої тривалості робочого часу відповідно до чинного законодавства.

  2. Сприяти органам управління освітою та керівникам закладів освіти у введенні в штати необхідної кількості сторожів з метою покращення збереження майна та приведення робочого часу до вимог КЗпП України, медичних працівників відповідно діючих нормативів, затверджених Міністерством освіти науки України, та посади спеціаліста з комп’ютерних систем в органах управління освітою для обслуговування комп’ютерних класів закладів загальної середньої освіти.

  3. Сприяти закладам системи загальної середньої, професійно- технічної та вищої, фахової передвищої освіти в забезпеченні фінансування безкоштовних медичних оглядів працівників та витрат, пов’язаних з відрядженням педпрацівників на курси підвищення кваліфікації.

  4. Забезпечити потребу закладів освіти області в підвищенні кваліфікації педагогічних працівників протягом навчального року на засадах вільного вибору змісту, програм, форм навчання.

  5. Забезпечити контроль за дотриманням на місцях:

  • встановлених чинним законодавством норм тривалості робочого часу і відпочинку для працівників галузі;

  • нормативних документів щодо порядку здачі в оренду приміщень та обладнання;

  • застосування у галузі надурочних робіт, допускаючи їх лише у випадках та з дотриманням порядку, передбачених чинним законодавством;

  • наданням працівникам галузі щорічних, додаткових та соціальних відпусток відповідної тривалості згідно з чинним законодавством та на умовах, передбачених колективними договорами.

Сторони Угоди домовилися, що:

  1. Періоди, впродовж яких у закладах освіти не здійснюється навчальний процес (освітня діяльність) у зв’язку із санітарно-епідеміологічними, кліматичними чи іншими, не залежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників. У зазначений час працівники залучаються до навчально-виховної, організаційно-методичної, організаційно-педагогічної робіт відповідно до наказу керівника закладу в порядку, передбаченому колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку, зокрема в умовах реального часу через Інтернат.

  2. Залучення учителів, які здійснюють індивідуальне навчання дітей за медичними показаннями, а також асистентів учителів до виконання іншої організаційно-педагогічної роботи у канікулярний період, здійснюється в межах кількості годин навчального навантаження, установленого при тарифікації до початку канікул.

  3. Тривалість робочого часу педагогічних працівників, залучених у період, що не збігається із щорічною оплачуваною відпусткою, на строк не більше одного місяця до роботи в закладах освіти, зокрема в оздоровчі табори з денним перебуванням дітей, що діють в канікулярний період у тій же місцевості на базі закладів загальної середньої освіти та інших закладів освіти, не може перевищувати кількості годин, встановлених при тарифікації до початку такої роботи, чи при укладенні трудового договору.

  4. Залучення педагогічних працівників у канікулярний період, який не збігається з їх щорічною оплачуваною відпусткою, до роботи в закладах освіти, зокрема оздоровчих таборах, розташованих в іншій місцевості, здійснюється лише за згодою працівників.

  5. Режим виконання організаційної, методичної, наукової роботи регулюється правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу вищої, фахової передвищої освіти, планами науково-дослідних робіт, програмами, індивідуальними планами робіт. Правилами внутрішнього трудового розпорядку, іншими локальними актами можна регулювати виконання зазначених видів робіт як безпосередньо у закладі вищої, фахової, передвищої освіти, так і за його межами.

  6. Навчальне навантаження викладача визначається обсягом навчальних занять, доручених для проведення конкретному викладачеві, та виражених в академічних (облікових) годинах.

  7. Види навчальних занять, що входять до обов’язкового обсягу навчального навантаження викладача відповідно до його посади, встановлюються кафедрою (предметною або цикловою комісією).

  8. Мінімальний та максимальний обов’язковий обсяг навчального навантаження науково-педагогічних працівників в межах їх робочого часу встановлює заклад вищої, фахової, передвищої освіти з урахуванням виконання ними інших обов’язків (методичних, наукових, організаційних) у порядку, передбаченому його статутом та колективним договором.

У коледжах (фахових коледжах) обсяг навчального навантаження викладачів визначається згідно з чинним законодавством.

  1. Графік робочого часу науково-педагогічних працівників визначається розкладом аудиторних навчальних занять і консультацій, розкладом або графіком контрольних заходів та іншими видами робіт, передбачених індивідуальним робочим планом викладача. Час виконання робіт, не передбачених розкладом або графіком контрольних заходів, визначається у порядку, встановленому закладом вищої, фахової передвищої освіти, з урахуванням особливостей спеціальності та форм навчання. Забороняється відволікати науково-педагогічних працівників (викладачів) від проведення навчальних занять та контрольних заходів, передбачених розкладом.

  2. У випадках виробничої необхідності у закладах вищої освіти науково-педагогічний працівник може залучатися до проведення навчальних занять понад обов’язковий обсяг навчального навантаження, визначений індивідуальним робочим планом, в межах свого робочого часу. Додаткова кількість облікових годин встановлюється вищим навчальним закладом і не може перевищувати 0,25 обсягу мінімального навчального навантаження .

Зміни в обов’язковому навчальному навантаженні викладача вносяться до його індивідуального робочого плану.

Департамент освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації рекомендує органам управління освітою, керівникам закладів та установ освіти і науки:

  1.  Створювати    умови для використання педагогічними працівниками вільних від навчальних занять та виконання іншої педагогічної, науково-педагогічної роботи за розкладом окремих днів тижня з метою підвищення кваліфікації, самоосвіти, підготовки до занять тощо за межами закладу освіти.

  2. При складанні розкладів навчальних занять уникати нераціональних витрат часу педагогічних, науково-педагогічних працівників, які здійснюють викладацьку роботу, забезпечувати безперервну послідовність проведення уроків, навчальних занять, не допускати тривалих перерв між заняттями (так званих “вікон”).

  3. Визначати режим робочого часу науково-педагогічних працівників у межах 36-годинного робочого тижня з урахуванням виконання навчальної, організаційної, методичної, наукової робіт, передбачених індивідуальним планом.

   4. Регулювати режим виконання навчальної роботи розкладом навчальних занять. Визначати обсяг навчальної роботи для кожного науково- педагогічного працівника безпосередньо закладом вищої освіти з урахуванням його кваліфікації та профілю кафедри в межах не більше 600 годин у навчальному році. Забезпечити прозорість розподілу навчального навантаження. У випадках тимчасової відсутності науково-педагогічних працівників, здійснювати їх заміну на умовах погодинної оплати праці в обсязі до 240 годин на рік.

  1. При прийнятті педагогічних працівників на роботу враховувати думку працівників однойменних спеціальностей, якщо вони не матимуть повної ставки заробітної плати.

  2. Здійснювати звільнення педагогічних та науково-педагогічних працівників у зв’язку із скороченням обсягу роботи тільки після закінчення навчального року.

  3. Забезпечити призначення керівників комунальних закладів загальної середньої освіти за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки - для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше) на підставі рішення конкурсної комісії, до складу якої входять, зокрема, представники засновника, районної(міської, сільської, селищної об’єднаної профспілкової організації, відповідно до Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, затвердженого засновником або уповноваженим ним органом ( посадовою особою).

Не допускати припинення безстрокового трудового договору з керівниками комунальних закладів освіти, зокрема у зв’язку зі змінною засновника.

  1. Обмежити укладення строкових договорів з працівниками з мотивації необхідності його випробовування. Не допускати переукладення безстрокового трудового договору на строковий з підстав досягнення працівником пенсійного віку з ініціативи власника (крім наукових та науково-педагогічних працівників).

  2. Спрямовувати контрактну форму трудового договору на створення умов для виявлення ініціативності працівника, враховуючи його індивідуальні здібності, правову і соціальну захищеність. Вважати обов’язковим надання додаткових порівняно з чинним законодавством пільг, гарантій та компенсацій для працівників, з якими укладено контракт. Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23 Кодексу законів про працю України, вважати такими, що укладені на невизначений строк.

  3.  Забезпечити дотримання чинного законодавства щодо повідомлення працівників про введення нових і зміну чинних умов праці, зокрема педагогічних працівників щодо обсягу навчального (педагогічного) навантаження на наступний навчальний рік, не пізніше ніж за 2 місяці до їх запровадження.

  4. Затверджувати кошториси, плани використання бюджетних коштів, штатний розпис, графіки відпусток, навчальне навантаження педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти разом з профкомом закладу.

  5. Сприяти наданню можливості непедагогічним працівникам закладів освіти і науки, які відповідно до чинного законодавства мають право на викладацьку роботу, виконувати її в межах основного робочого часу.

  6. Забезпечити дотримання чинного законодавства щодо надання в повному обсязі гарантій і компенсацій працівникам закладів та установ освіти, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання іншим професіям з відривом від виробництва.

 14. Забезпечити матеріальне заохочення педагогічних та науково- педагогічних працівників, учні та студенти яких стали переможцями обласних, учасниками всеукраїнських та міжнародних учнівських і студентських олімпіад, конкурсів, турнірів.

  15. Домогтися запровадження пільгового користування для студентів, які є переможцями всеукраїнських та міжнародних олімпіад, конкурсів, турнірів, послугами бібліотек, музеїв, виставок, театрів, спортивних закладів.

  1. Визначати черговість надання відпусток згідно із графіками, що враховують інтереси закладів освіти і працівників, які затверджуються роботодавцями за погодженням із профспілковим комітетом у відповідності з додатком №5 на початку календарного року і доводяться до відома всіх працівників.

  2. Відповідно до ст.19 Закону України “Про відпустки” надавати працівникам соціальні відпустки, які надаються понад основні.

  3. Забезпечити надання додаткових відпусток працівникам із ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективними договорами на підставі Орієнтовного переліку посад працівників з ненормованим робочим днем, наведеного у Додатку №3 до цієї Угоди.

  4. Забезпечити встановлення працівникам галузі конкретної тривалості додаткових відпусток за роботу із шкідливими і важкими умовами праці залежно від результатів атестації робочих місць відповідно до колективного договору згідно з Додатком №4 до цієї Угоди.

  5. Встановлювати та надавати інші види оплачуваних відпусток (у разі особистого шлюбу або шлюбу дітей, народження дитини, смерті близьких родичів, для догляду за хворим членом сім’ї, батькам, діти яких у віці до 18 років вступають до закладів вищої освіти, розташованих у іншій місцевості, батькам, чиї діти йдуть до першого класу школи, ветеранам, донорам тощо), зокрема головам профспілкових органів, які працюють на громадських засадах, на умовах колективних договорів.

Надавати додаткові відпустки за складність і напруженість у роботі керівним працівникам дитячо-юнацьких спортивних шкіл тривалістю до 18 календарних відповідно до норм статті 4 Закону України «Про відпустки» на умовах колективних договорів, угод .

  1.  Розширювати переліки категорій працівників, яким за бажанням може надаватись щорічна відпустка повної тривалості до закінчення 6-місячного терміну безперервної роботи в даній установі, організації на умовах колективного або трудового договору. Оплату відпусток здійснювати в межах бюджетних асигнувань та інших додаткових джерел.

  2. Надавати відпустки без збереження заробітної плати працівникам для закінчення лікування від тяжких захворювань та для завершення санаторно-курортного лікування працівника чи члена сімї тривалістю, встановленому у медичному висновку.

  3. Погоджувати з профкомами:

  • кошториси, штатні розписи, графіки відпусток, навчальне навантаження педагогічних та науково-педагогічних працівників;

  • запровадження змін, перегляд умов праці;

  • час початку і закінчення роботи, режим роботи змін, поділ робочого часу на частини, застосування підсумованого обліку робочого часу, графіки роботи, згідно з якими передбачати можливість створення умов для приймання працівниками їжі протягом робочого часу на тих роботах, де особливості виробництва не дозволяють встановити перерву;

  • посадові інструкції працівників;

  • внесення змін та доповнень до статутів закладів освіти з питань праці та соціально-економічних інтересів працівників та здобувачів освіти;

  24. Забезпечити організацію для вчителів, керівників установ і закладів освіти, працівників методичних кабінетів (центрів), центрів професійного розвитку педагогічних працівників короткотермінові курси, семінари, конференції з питань законодавства про освіту, трудового законодавства.

  25. Забезпечити дотримання чинного законодавства щодо надання гарантій і компенсацій працівникам закладів та установ, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки навчання іншим професіям з відривом від виробництва.

  1. Не допускати призначення на посади сторожів закладів освіти жінок у зв’язку із забороною застосування їх праці у нічний час.

  2. При призначенні керівників закладів освіти враховувати можливості забезпечення їх навчальними годинами з урахуванням думки спеціалістів, які не забезпечені повною ставкою заробітної плати.

  3. Не застосовувати заходи адміністративного впливу до керівників органів і установ освіти, тиск на педагогів у випадку відстоювання ними законних прав та інтересів працівників галузі.

  4. Забезпечити комплектацію кабінетів засобами навчання та шкільним обладнанням у відповідності до типових переліків навчально-наочних посібників, технічних засобів навчання та обладнання загального призначення для закладів загальної середньої освіти.

  5. Забезпечити встановлення аудиторного навантаження для студентів, які навчаються за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста, бакалавра - не більше 30 годин, спеціаліста - 24 години, магістра - 18 годин відповідно до вимог стандартів вищої освіти.

  6. Продовжувати після закінчення строку чинності строкового трудового договору з педагогічним працівником пенсійного віку, укладеного на підставі Прикінцевих положень та статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту», трудовий договір на новий термін, але не менше ніж на три роки.

  7. Продовжувати строковий трудовий договір на термін щорічної основної відпустки повної тривалості, наданої за заявою педагогічного працівника, відповідно до частини другої статті 3 Закону України «Про відпустки» з виплатою допомоги на оздоровлення та щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов’язків відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту».

Комітет Житомирської обласної організації профспілки працівників освіти і науки зобов'язується:

  1. З метою забезпечення належного рівня правової підготовки Сторін колективних договорів та угод, здійснення ефективного контролю за дотриманням законодавства про працю організовувати навчання для роботодавців і профспілкових органів.

  2. Надавати юридичну та методичну допомогу керівникам органів управління та закладів освіти, головам районних, міських, сільських, селищних, первинних профспілкових організацій установ і закладів освіти у вирішенні питань виробничого характеру.

  3. Забезпечувати профспілкові організації нормативними документами з питань законодавства про працю, застосування його норм у практичній роботі .

  4. Усіма можливими законними засобами захищати керівників закладів та установ освіти, до яких незаконно застосовуються заходи адміністративно-дисциплінарного впливу внаслідок відстоювання ними інтересів трудящих та трудових колективів.

  5. Представляти і захищати трудові та соціально-економічні права й інтереси членів Профспілки в органах державної влади та місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцями та в судових органах.

  6. Інформувати сторони Угоди, керівників установ та закладів освіти і науки (власників та уповноважених ними органів), органи державної виконавчої влади про факти порушення законодавства про працю, усунення яких потребує їхнього втручання.

  7. Аналізувати порядок організації проходження педпрацівниками закладів освіти області курсового підвищення кваліфікації.

  8. Організувати громадський контроль за додержанням законодавства про працю в установах та закладах освіти.

  9. Забезпечити співпрацю з органами управління освіти з метою попередження порушень норм законодавства.

  10. У випадках грубого порушення трудового законодавства керівниками органів управління освітою, закладів освіти та при недосягненні згоди щодо усунення цих порушень між сторонами угоди інформувати письмово органи Держпраці для вживання заходів щодо усунення цих порушень, поновлення порушених прав і притягнення у встановленому законом порядку до відповідальності осіб, які допустили ці порушення.

  11. Здійснювати громадський контроль за дотриманням у закладах і установах освіти законодавства про працю та зобов’язань за колективними договорами і угодами, взаємодіючи з цих питань з Управлінням Держпраці у Житомирській області та відділенням Національної служби посередництва і примирення у Житомирській області.

  12. Здійснювати контроль за призначенням заступників керівника, педагогічних та інших працівників закладу загальної середньої освіти на вакантні посади та звільнення їх з посад керівником цього закладу, оголошенням конкурсу на вакантні посади відповідно до чинного законодавства.

  13. Співпрацювати з органами управління освітою та органами управління об’єднаних територіальних громад сіл, селищ, міст з метою попередження порушень норм законодавства, недопущення необгрунтованого закриття закладів освіти та звільнення їх працівників.

5.4.14. Ініціювати розгляд відповідними органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, випадків відмови роботодавцями усунути виявленні порушення трудового законодавства для вжиття необхідних заходів реагування або звернення до судових органів.

6. Нормування і оплата праці.

Депарамент освіти і науки   Житомирської обласної державної адміністрації зобов'язується:

  1. В межах повноважень сприяти дотриманню в закладах освіти і науки законодавства про оплату праці.

  2. Сприяти забезпеченню реалізації положень Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» від 30.10.2010 № 926, що стосується виплати надбавки в розмірі не менше 20% посадового окладу (ставки заробітної плати, в тому числі годинної) з метою підвищення престижності педагогічної праці всім педагогічним працівникам.

  3. Вживати заходів для встановлення:

  • розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду на рівні не нижче мінімальної заробітної плати;

  • посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі трьох мінімальних заробітних плат зі збільшенням його за кожною наступною кваліфікаційною категорією не менше ніж на 10%;

  • найменшого посадового окладу науково-педагогічного працівника на 25% вище від посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії зі збільшенням його за кожним наступним посадовим окладом не менше ніж на 10% від попереднього;

  • схеми посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних і науково-педагогічних працівників Кабінетом Міністрів України з урахуванням норм частини другої статті 61 Закону України «Про освіту».

  1. Здійснювати оперативний контроль в межах повноважень за своєчасною виплатою заробітної плати працівникам закладів освіти у терміни, визначені колективними договорами. Сприяти усуненню причин порушення термінів виплати заробітної плати в повному обсязі.

  2. Сприяти забезпеченню виплати працівникам освіти підвищеної оплати праці згідно законів України, постанов Кабінету Міністрів України за роботу в понадурочний час, у святкові та вихідні дні у подвійному розмірі або наданню інших днів відпочинку.

  3. Сприяти включенню до складу комісій з формування обласного, районного, міського, сільського і селищних бюджетів освітньої галузі представників профспілкових органів.

  4. Рекомендувати розпорядникам бюджетних коштів вживати заходів для своєчасної виплати в повному обсязі працівникам галузі заробітної плати, відпускних, оздоровчих, винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків, надбавки за престижність педагогічної праці, премії, інших виплат з фонду оплати праці, витрат на службові відрядження, в т.ч. в закладах дошкільної освіти, що фінансуються міськими, селищними, сільськими радами, об’єднаними територіальними громадами.

Розмір коштів, які виділяються для виплати винагороди за сумлінну працю педагогічним працівникам, не може бути менше 100% посадового окладу, ставки заробітної плати.

  1. Педагогічним та науково-педагогічним працівникам, які відпрацювали неповний навчальний рік, виплачувати винагороду пропорційно відпрацьованому часу: працівникам, які звільняються серед або в кінці навчального року на підставі п.п. 1,2 ст. 36, ст.38, ст.39, п.1,2 ст.40 КЗпП України, виплачувати винагороду до посадового окладу (ставки заробітної плати) при звільненні з роботи на підставі Положень, які діють в закладах освіти та є додатком до колективних договорів.

  2. Сприяти забезпеченню своєчасного проведення індексації грошових доходів працівників, студентів, аспірантів, учнів закладів та установ освіти у зв’язку із змінами цін на споживчі товари і послуги відповідно до чинного законодавства.

  3. Інформувати органи управління, керівників закладів освіти та установ, комітет обласної організації Профспілки про наявність інформаційних матеріалів Міністерства освіти і науки України, ДПІ, аудитслужби та інших державних органів щодо змін в оплаті праці працівників освіти, забезпечувати нормативно-правовими актами. Щорічно спільно з обкомом Профспілки проводити навчальні семінари для головних бухгалтерів та економістів.

  4.  Розглядати пропозиції профорганів всіх рівнів щодо застосування заходів дисциплінарного впливу до керівників органів управління освітою, навчальних закладів, з вини яких допущена заборгованість із заробітної плати, інших виплат, інформувати їх щодо результатів розгляду.

  5. Рекомендувати органам управління освітою проводити аналіз:

  • стану виплати поточної зарплати;

  • проведення індексації доходів працівників у зв’язку з інфляцією;

  • нарахування і виплати компенсації за порушення термінів виплати заробітної плати та інших платежів.

  13. Зобов’язувати органи управління, керівників закладів освіти та установ не приймати на місцях в односторонньому порядку рішень щодо зміни узгоджених та встановлення нових умов оплати праці.

Зобов’язати органи управління, керівників закладів освіти та установ відповідно до ст. 30 Закону України “Про оплату праці” при кожній виплаті заробітної плати на вимогу працівників повідомляти про загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат, розміри і підстави відрахувань, суму заробітної плати, що належить до виплати.

Сторони домовились:

  1. Забезпечити дотримання положень ст. 34 Закону України «Про вищу освіту» стосовно реалізації прав керівниками закладів вищої освіти самостійно затверджувати структуру та штатні розписи закладів за умови попереднього погодження їх з профспілковими комітетами.

  2. Вживати заходів для своєчасної і в повному обсязі виплати заробітної плати працівникам закладів освіти і науки за період відпусток, а також поточної заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

  3. Кваліфікувати несвоєчасну чи не в повному обсязі виплату заробітної плати як грубе порушення законодавства про працю та цієї угоди і вживати спільних оперативних заходів відповідно до законодавства.

  4. Проводити моніторинг та регулярно, не рідше одного разу на квартал, обмінюватися інформацією про стан дотримання законодавства і положень угоди у сфері оплати праці та здійснювати заходи за фактами виявлених порушень.

     5 Вживати заходів для:

  • удосконалення умов оплати праці працівників галузі, зокрема музичних керівників закладів дошкільної освіти, працівників методичних кабінетів, центрів, тренерів-викладачів, спеціалістів управлінь, відділів освіти, бухгалтерій, старших лаборантів, завідувачів лабораторій закладів вищої освіти, інженерів з охорони праці та інших працівників з метою підвищення рівня заробітної плати;

  • забезпечення реформування умов оплати праці працівників галузі з метою приведення їх до норм законодавства про освіту з урахуванням положень Рекомендацій про положення учителів, викладачів вищої школи, розроблених ЮНЕСКО.

  1. Вживати заходів для передбачення необхідних видатків у бюджеті на відповідні роки для впровадження норм ст.2 Закону України «Про прожитковий мінімум» та ст.62 Закону України «Про вищу освіту» щодо рівня стипендіального забезпечення.

  2. Вживати заходів для встановлення підвищеної оплати праці педагогічних працівників та інших працівників закладів освіти за роботу з ВІЛ-інфікованими дітьми.

  3. Вживати заходів для забезпечення дотримання в галузі освіти положень конвенцій МОП ратифікованих Україною, зокрема основоположних конвенцій, а також конвенцій з питань оплати праці:

  • Конвенції №95 про охорону заробітної плати 1949 р. (ратифікована 30.06.1961 р.);

  • Конвенції №100 про рівну оплату чоловіків і жінок за рівноцінну працю 1951 р. (ратифікована 30.06.1961 р.);

  • Конвенції №111 про дискримінацію в галузі праці і занять 1958 р. (ратифікована 30.06.1961 р.);

  • Конвенції №156 про рівне ставлення і рівні можливості для трудящих чоловіків і жінок: трудящі із сімейними обов’язками 1981 р. ((ратифікована 22.10.1999 р.).

Сторони Угоди рекомендують керівникам закладів, установ освіти і науки:

  1. Забезпечити своєчасну виплату заробітної плати працівникам закладів освіти і науки за період відпусток, поточної заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата, у терміни визначені колективними договорами.

  2. Забезпечити своєчасну виплату заробітної плати в робочі дні у строки, встановлені колективними договорами з дотриманням положень ст. 24 Закону України “Про оплату праці”. Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначати в колективних договорах за погодженням з профкомами, але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

  3. У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітну плату виплачувати напередодні.

  4.  При встановленні вчителям, викладачам навчального навантаження на новий навчальний рік зберігати, як правило, його обсяг, а також дотримуватися принципу наступництва викладання предметів у класах, групах.

  5. Установлювати педагогічним працівникам, які перебувають у відпустках по догляду за дитиною, навчальне навантаження під час тарифікації на відповідний навчальний рік у обсязі не менше ставки. На період їх відпустки години навчального навантаження тимчасово передавати іншим вчителям, викладачам, іншим педагогічним працівникам. Після закінчення відпусток забезпечувати педагогічним працівникам навантаження, встановлене при тарифікації на початок навчального року.

  6. Вживати заходів для забезпечення учителів, викладачів викладацькою роботою в обсязі не менше ставки заробітної плати. За відсутності такої можливості довантажувати їх до встановленої норми годин іншими видами навчально-виховної роботи.

  7. З метою дотримання вимог Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20 липня 2004 року № 601 та Положення про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14 грудня 2012 року №1423, при встановленні доплат за завідування навчальними кабінетами:

  • не обмежувати типів та кількості навчальних кабінетів закладів загальної середньої освіти, за завідування якими встановлюється додаткова оплата;

  • забезпечити оплату за завідування одним працівником кількома навчальними кабінетами з безумовним дотриманням норм постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 №1096 «Про встановлення розміру доплати за окремі види педагогічної діяльності» та пункту 41 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, якими не встановлено будь-яких обмежень та застережень щодо їх відповідного оснащення чи атестації з обов’язковим погодженням з профспілковим комітетом розміру доплати конкретному педагогічному працівникові.

  1. Здійснювати відповідні доплати керівним працівникам закладів освіти, які виконують на підставі норм чинного законодавства викладацьку роботу, за умови покладення на них у випадках виробничої необхідності обов’язків по завідуванню відповідними навчальними кабінетами чи класних керівників.

  2. Встановлювати розміри доплат за суміщення професій, посад, розширення зони обслуговування, за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників без звільнення від своєї основної роботи на підставі колективних договорів з використанням на цю мету усієї економії фонду заробітної плати за відповідними посадами.

  3. Здійснювати додаткову оплату за роботу в нічний час (з 10-ї години вечора до 6-ї години ранку) працівникам, які за графіками роботи працюють у цей час, у розмірі 40 % посадового окладу (ставки заробітної плати) (додаток 1).

  4. Забезпечити оплату праці відповідно до ст. 106 КЗпП України як за надурочну роботу в подвійному розмірі:

  • працівникам закладів дошкільної освіти за роботу понад встановлену норму з причини невиходу на роботу змінника або у випадках, коли батьки несвоєчасно забирають дітей з дошкільного закладу і робота виконується за межами робочого часу, встановленого графіками роботи;

  • працівникам дитячих оздоровчих таборів, які виконують з ініціативи роботодавця роботу за межами робочого часу, встановленого графіками роботи.

  1. Здійснювати оплату праці в галузі за роботу в надурочний час, у святкові, неробочі та вихідні дні у подвійному розмірі.

  2. Зберігати за працівниками, які брали участь у страйку через невиконання норм законодавства, колективних договорів та угод з вини роботодавця, заробітну плату в повному розмірі на підставі положень колективних договорів і угод.

  14. Забезпечувати компенсацію втрати частини заробітної плати через порушення термінів її виплати згідно з чинним законодавством.

  1. Своєчасно здійснювати індексацію грошових доходів працівників, та здобувачів освіти, відповідно до чинного законодавства у зв'язку із зростанням цін і тарифів на споживчі товари та послуги. Не допускати зменшення або скасування стимулюючих виплат, надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах.

  2. Передбачити в кошторисах видатки на преміювання, надання матеріальної допомоги працівникам установ і закладів освіти, стимулювання творчої праці і педагогічного новаторства керівних і педагогічних працівників у розмірі не менше 2 відсотків планового фонду заробітної плати.

  3. Забезпечити матеріальне стимулювання працівників, нагороджених знаком «Відмінник освіти України», а також переможців конкурсів «Учитель року», «Класний керівник року» «Вихователь року».

6.3.18 Забезпечувати оплату праці працівників закладів та установ освіти і науки за заміну будь-яких категорій тимчасово відсутніх працівників у повному розмірі за їхньою кваліфікацією, зокрема під час дистанційної роботи.

  1. Забезпечити працівників освіти ставкою заробітної плати на рівні, не нижчому мінімальної, встановленої в державі. Про зміну умов оплати праці в бік зменшення з об’єктивних причин попереджати письмово працівників не пізніше, ніж за 2 місяці відповідно до ст.ст. 32,103 КЗпП України.

  2. Забезпечити встановлення надбавки педагогічним працівникам за престижність відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 року №373 ««Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» в максимальному розмірі, з оплатою за тарифікацією.

  3. Здійснювати оплату праці вчителів, які викладають декілька предметів інваріантної складової навчального плану, зокрема й у іншому загальноосвітньому навчальному закладі, та пройшли курси підвищення кваліфікації з цих предметів, виходячи з присвоєної кваліфікаційної категорії з основного предмета (за фахом).

   22 Забезпечити підвищення кваліфікації учителів початкових класів з іноземної мови, інформатики, які не є фахівцями з цих предметів.

   23. Здійснювати упереджуючу оплату відряджень працівникам, які направляються на курси підвищення кваліфікації, змагання, олімпіади тощо.

  1. Здійснювати підвищену оплату праці працівникам, зайнятим на важких роботах та на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці за переліком, визначеним діючими нормативними документами з оплати праці та згідно з Додатком №2 до Угоди.

  2. Доводити до працівників освіти зміни в оплаті праці та здійснювати перерахунок посадових окладів (ставок заробітної плати), доплат, надбавок і підвищень відповідно до діючого законодавства.

Забезпечити доплати за роботу в інклюзивних класах (групах) у максимальному розмірі 20% відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 № 72 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25серпня 2004 р. № 1096».

  1. Оплачувати час простою не з вини працівника в розмірі не менше тарифної ставки (посадового окладу) згідно п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.

  2. Встановлювати доплати за складність і напруженість в роботі до 50 відсотків посадового окладу керівникам та заступникам керівників закладів освіти, завідувачам та іншим працівникам.

  3. Проводити навчання керівників органів управління освітою, закладів освіти та профспілкового активу з питань оплати праці.

  4. Забезпечувати встановлення надбавок, доплат та премій з метою диференціації заробітної плати тим працівникам, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної заробітної плати з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації, її результатів.

  1. Забезпечити встановлення надбавок працівникам бібліотек відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р. № 1073 «Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек» в максимальному розмірі.

  2. Забезпечити встановлення доплати вчителям за керівництво філією закладу загальної середньої освіти з чисельністю учнів менше 20 осіб в розмірі 25% ставки заробітної плати, як це передбачено для початкових шкіл.

  3. Передбачати додаткову оплату за роботу у вечірній час (з 18-ї до 22-ї години) працівникам, які за графіками роботи працюють у цей час, у розмірі 20% посадового окладу (додаток 1).

  4. Здійснювати педагогічному працівникові за виконання обов’язків педагога-наставника щомісячно доплату у фіксованому розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) на весь період наставництва.

  5. Забезпечити роботу з депутатами місцевих рад щодо збільшення обсягів фонду оплати праці закладів дошкільної, позашкільної освіти та інших комунальних закладів та установ освіти, необхідних для встановлення «регіональних надбавок» у розмірі 10%, який передбачено постановою Кабінету Міністрів України № 22 для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.

  6. Передбачати відповідні зобов’язання з оплати праці в колективних договорах, угодах.

  7. Виплачувати працівникам понад розмір мінімальної зарплати:

- доплати за роботу в шкідливих та важких умовах праці, несприятливих умовах та підвищеного ризику для здоров’я;

- доплати за роботу в нічний та надурочний час;

- оплату за роботу за сумісництвом;

- за використання в роботі дезінфікуючих засобів, а також працівникам, зайнятим прибиранням туалетів.

  1. Спільно з органами управління освіти і науки вживати заходів для спрямування бюджетних асигнувань на освіту та спеціальних коштів згідно з чинним законодавством, не допускати їх вилучення і використання не за призначенням, не зменшувати обсяг бюджетних коштів у разі одержання закладами освіти надходжень з інших джерел.

Комітет Житомирської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України зобов'язується:

  1. Здійснювати оперативний громадський контроль за своєчасною виплатою заробітної плати, інших виплат, стипендій в закладах освіти і науки, аналізувати причини порушень і вживати заходів щодо їх усунення.

  2. У разі невиплати заробітної плати та інших платежів з фонду оплати праці терміном понад 1 місяць вживати дієвих заходів до усунення порушень законодавства про оплату праці. Сприяти наданню виборним органам Профспілки інформації про наявність коштів на відповідних рахунках на підставі ст. 45 Закону України “ Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності ” в органах управління освітою, виконавчої влади та самоврядування.

  3. Надавати консультації та правову допомогу працівникам – членам Профспілки щодо захисту їх прав та безкоштовну правову допомогу з питань оплати праці.

  4. Забезпечувати взаємодію з органами управління освіти виконавчої влади, органами державного нагляду для вирішення питань, пов’язаних із реалізацією права працівників на своєчасну і в повному обсязі оплату праці, інформувати про факти порушень термінів виплати заробітної плати за колективними договорами, угодами.

  5. Здійснювати роз’яснювальну роботу щодо практики звернення працівників освіти до судів про примусове стягнення невиплаченої вчасно заробітної плати, інших платежів та сум відшкодування шкоди від нещасних випадків і професійних захворювань, в необхідних випадках представляти інтереси працівників у судових та інших державних органах при вирішенні спірних питань з роботодавцями.

  6. Координувати діяльність територіальних органів Профспілки щодо здійснення контролю з питань оплати праці.

  7. Забезпечити систематичний аналіз і оцінку стану реалізації законодавства з питань оплати праці, підготовку пропозицій щодо удосконалення цієї роботи.

7.Охорона праці та здоров’я

Депарамент освіти і науки Житомирської обласної державної адміністязрації в межах повноважень зобов'язується

  1. Домогтися повного виконання керівниками закладів освіти і науки вимог щодо організації роботи з охорони праці відповідно до Закону України “Про охорону праці”, наказу Міністерства освіти і науки України про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти від 26.12.2017 р. №1669.

  2. Забезпечити функціонування системи управління охороною праці в установах і закладах освіти, розробку і виконання комплексу заходів з охорони праці та правил безпеки.

  3. Забезпечити заклади освіти та науки нормативно-правовими актами з охорони праці.

  4. Проводити один раз на три роки навчання і перевірку знань з безпеки життєдіяльності (охорона праці, радіаційна безпека тощо) посадових осіб, спеціалістів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, працівників галузі відповідно до Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах.

  5. Домагатися введення в штат Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та рекомендувати органам управління освітою на місцях забезпечити введення посади спеціаліста служби охорони праці у власні штати та в усіх закладах і установах освіти відповідно до вимог ст.15 Закону України “Про охорону праці” та Типового положення про службу охорони праці.

  6. Щорічно вносити на обговорення розширеного засідання колегії, наради за участю представників обкому Профспілки питання створення належних умов і безпеки праці, вжиття заходів для зменшення виробничого травматизму і професійної захворюваності.

  7. Забезпечити контроль за своєчасним проведенням безоплатно первинних та періодичних медичних оглядів працівників закладів, установ, організацій і підприємств галузі освіти з необхідними лабораторними дослідженнями згідно зі ст. 17 Закону України «Про охорону праці» та постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 року №559 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок».

  8. Проводити навчання і перевірку знань з безпеки життєдіяльності (охорона праці, пожежна, радіаційна безпека тощо) посадових осіб, спеціалістів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності працівників галузі.

  9. Забезпечити виділення коштів на проведення профілактичних заходів з охорони праці в кошторисах закладів освіти в обсязі не менше 0,2 відсотка від фонду оплати праці відповідно до положень ст.19 Закону України «Про охорону праці».

  10. Забезпечити контроль за станом пожежної безпеки та дотримання санітарних норм в закладах освіти і науки, студентських, учнівських гуртожитках, у разі потреби вносити відповідні пропозиції до органів місцевого самоврядування та Кабінету Міністрів України.

  11. Вжити заходів для забезпечення безоплатно періодичних медичних оглядів працівників закладів, установ освіти, включенням витрат на їх проведення до програми державних гарантій медичного обслуговування населення.

Сторони Угоди рекомендують органам управління освітою, керівникам закладів та установ освіти і науки, виборним профспілковим органам:

  1. Враховувати спільні рекомендації державних органів влади і профспілок щодо змісту розділу „Охорона праці” під час розробки і укладення колективних договорів.

  1. Забезпечити фінансування атестації робочих місць з несприятливими умовами праці відповідно до чинного законодавства та розробити за її результатами заходи щодо покращення умов праці, включивши їх в колективні договори.

  2. Включати в колективні договори закладів освіти і науки зобов’язання щодо:

  • забезпечення працюючих в шкідливих умовах відповідними пільгами і компенсаціями (лікувально-профілактичне харчування, молоко тощо);

  • видачі спецодягу, інших засобів індивідуального захисту з дотриманням Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 16квітня 2009 року № 62, а також мийних та дезінфікуючих засобів, зокрема відповідно до постанови Головного державного санітарного лікарня України «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОУГО-19» та інших постанов;

  • здійснення доплат працівникам за роботу у шкідливих і важких умовах праці (додаток № 2);

  • надання щорічних додаткових відпусток за роботу у шкідливих і важких умовах праці (додаток № 4);

  • надання щорічних додаткових відпусток за особливий характер праці (додаток № 3).

  1. Передбачати в кошторисах закладів освіти необхідні видатки для фінансування профілактичних заходів з охорони праці відповідно до ст.19 Закону України “Про охорону праці” в обсязі не менше 0,2 відсотки від фонду оплати праці, в тому числі для проведення атестації робочих місць за умовами праці відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від  1 серпня 1992 року № 442.

  2.  Передбачати в штатних розписах навчальних закладів та установ освіти з кількістю працюючих 50 і більше осіб посаду спеціаліста служби охорони праці відповідно до норм ст. 15 Закону України “Про охорону праці” та рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 11 лютого 2010 року.

  3. Розробити і забезпечити виконання заходів щодо подальшої безпечної експлуатації виробничих будівель і споруд, машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, інших засобів виробництва, які не відповідають вимогам нормативних актів про охорону праці.

  4.  Вивести із експлуатації аварійні приміщення будівель та домогтися виведення котелень з підвальних приміщень.

  5. Забезпечити контроль за виконанням вимог щодо створення здорових, безпечних умов праці і навчання для учасників навчально- виховного процесу відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

  6. Брати участь у Всеукраїнському громадському огляді-конкурсі охорони праці в установах, закладах, підприємствах та організаціях Міністерства освіти і науки України відповідно до Положення, затвердженого постановою колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Протокол №1/6-22 від 23.01.2013, Протокол № П-18-3 від 10.12.2012.

  7. Забезпечувати безперешкодний доступ представників Профспілки з питань охорони праці, технічних інспекторів праці Профспілки до закладів освіти, установ, підприємств, організацій галузі освіти відповідно до вимог ст. 41 Закону України «Про охорону праці», ст. 259 Кодексу законів про працю України, ст. 21, 38 (пункт 12) Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» для здійснення перевірок стану будівель і споруд, опору ізоляції електромереж та контурів захисного заземлення тощо з метою запобігання аваріям на виробництві.

  8. Забезпечити заклади освіти засобами пожежогасіння.

  9. Призначати керівників, працівників органів управління освітою, навчальних закладів, організацій, підприємств тільки після перевірки знань з безпеки життєдіяльності (охорона праці, пожежна безпека тощо) відповідними постійно діючими комісіями.

  10. Організовувати розслідування та облік нещасних випадків, пов’язаних з освітнім процесом, проводити аналіз їх причин та вживати заходів щодо їх попередження.

Сторони Угоди домовились:

1. Сприяти виділенню коштів з бюджетів усіх рівнів в обсязі не менше як 0,2 відсотка від фонду оплати праці відповідно до ст. 19 Закону України «Про охорону праці».

2.  Забезпечити контроль:

- за виконанням заходів щодо створення здорових, безпечних умов праці і навчання для учасників освітнього процесу відповідно до Закону України «Про охорону праці», інших нормативно-правових актів з охорони праці;

- за реалізацією заходів з охорони праці, передбачених колективними договорами, угодами в закладах освіти і науки, за безпечною експлуатацією будівель і споруд установ і закладів освіти та науки, якістю проведення технічної інвентаризації, планового попереджувального ремонту.

  1. Вживати заходів для організації та забезпечення оздоровлення працівників освіти та їх дітей.                                                                                                                      Комітет Житомирської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України зобов'язується:

  2. Забезпечити спільно з організаційними ланками обласної організації Профспілки ефективний громадський контроль за додержанням передбачених нормативними актами з питань охорони праці вимог щодо поліпшення умов, безпеки праці та навчання, створення належного виробничого побуту, виконання заходів соціального захисту працюючих та здобувачів освіти відповідно до положень колективних договорів, угод.

  3. Організовувати навчання профспілкового активу, профспілкових представників з питань охорони праці щодо підвищення рівня громадського контролю за виконанням керівниками установ і закладів галузі вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці.

  4. Домагатися своєчасного і повного відшкодування власником шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаним із виконанням ним трудових обов’язків, а також виплат одноразової допомоги згідно з Законом України “Про охорону праці”.

  5. Забезпечити участь представників профспілкових організацій з питань охорони праці у роботі комісій з розслідування причин нещасних випадків, опрацюванні заходів щодо їх попередження та вирішенні питань, пов'язаних з профілактикою ушкодження здоров'я учасників навчально-виховного процесу.

  6. Сприятиме здійсненню відповідних заходів під час щорічного проведення Всесвітнього дня охорони праці.

  7. Забезпечувати профспілкові органи нормативно-правовими документами з питань охорони праці.

8. Соціальні гаранти, пільги, компенсації

Депарамент освіти і науки Житомирської облдержадмінісрації в межах повноважень зобов'язується:

 1. Домагатися забезпечення педагогічним, науково-педагогічним та іншим працівникам галузі, а також здобувачам освіти гарантій, передбачених чинним законодавством.

  1. Вживати заходів для безумовного надання відповідно до чинного законодавства:

  • випускникам закладів вищої освіти, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та уклали на строк не менш ніж на три роки договір про роботу в закладах середньої та професійно-технічної освіти, грошової допомоги в п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати;

  • молодим фахівцям, які одержали направлення на роботу після закінчення закладу освіти, відпустки тривалістю 30 календарних днів з виплатою при цьому допомоги у розмірі мінімальної академічної або соціальної стипендії, але не нижче розміру стипендії, яку вони отримували в останній місяць навчання у закладі вищої освіти (крім додаткової соціальної стипендії, що виплачується особам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи), за рахунок замовника.

  1. Сприяти посиленню мотивації студентської молоді до участі у науково-дослідній роботі. Забезпечити формування системи заохочення обдарованих студентів та науково-педагогічних працівників, студенти яких стали переможцями всеукраїнських та міжнародних студентських змагань.

  2. Сприяти вирішенню питань щодо регулярного безоплатного підвезення у сільській місцевості до місця роботи і додому педагогічних працівників.

  3. Вживати заходів для забезпечення пільгового проїзду студентів закладів вищої освіти усіх форм власності та учнів закладів професійно-технічної освіти упродовж календарного року.

  4. Вжити заходів для поліпшення житлового забезпечення педагогічних, науково-педагогічних працівників та пільгового кредитування спорудження ними житла. Запровадити ефективний механізм забезпечення житлом педагогічних та науково-педагогічних працівників, включаючи молодих спеціалістів.

  5. Забезпечити вирішення питання щодо проведення обов'язкових щорічних безоплатних медичних оглядів працівників закладів освіти і науки, студентів, аспірантів, докторантів, які навчаються за денною формою навчання, учнів закладів професійно-технічної освіти , придбання медичних книжок нового зразка.

  6. Вживати заходів для поліпшення якості організації спортивно- масових заходів із здобувачами освіти в позанавчальний час та в гуртожитках шляхом створення й активізації роботи спортивних клубів, секцій з метою популяризації здорового, активного способу життя.

  7. Сприяти розширенню мережі, збереженню, функціонуванню та розвитку об'єктів соціальної сфери, мережі культурно-освітніх, оздоровчих закладів, спортивних споруд галузі.

  8. Вживати заходів, спрямованих на створення та обладнання в студентських та учнівських гуртожитках кімнат для самопідготовки, відпочинку, занять фізкультурою і спортом, пральних кімнат тощо, відповідно до Державних будівельних норм України (Наказ МРРБЖКГ №87 від 26.03.2019 року).

  9. З метою реалізації вимог ст. 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» при затвердженні закладам вищої освіти, безпосередньо підпорядкованим Міністерству, кошторисів доходів та видатків, планів використання бюджетних коштів, передбачати щорічно відповідні кошти за кодом економічної класифікації 2800 відповідно до наказу Державного казначейства України, Міністерства фінансів України від 12 березня 2012 року № 333                                                                                                  Сторони  Угоди домовилися:

  1. Вживати заходів для реалізації передбачених статями 51, 57, 61 Закону України «Про освіту» прав та гарантій педагогічних працівників щодо їх сертифікації, оплати праці та забезпечення безоплатним житлом з опаленням і освітленням педагогічних працівників сільської місцевості і селищ міського типу та членів їх сімей, а також недопущення їх звуження.

  2. Визначити можливі джерела фінансування та шляхи забезпечення житлом педагогічних та науково-педагогічних працівників. Взяти участь у розробці державної програми, спрямованої на забезпечення житлом працівників освіти.

  3. Спрямовувати роботу на забезпечення дотримання чинного законодавства:

  • у сфері трудових відносин;

  • при забезпеченні соціальних гарантій і пільг для працівників освіти, членів їх сімей, а також пенсіонерів, які працювали раніше в галузі освіти;

  • здобувачам освіти та молодим спеціалістам, зокрема тим, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю.

  1. Вживати спільних заходів для впровадження недержавного пенсійного забезпечення та обов’язкового професійного страхування працівників освіти, осучаснення раніше призначених пенсій.

  2. Проводити спільні заходи щодо забезпечення реалізації законних прав та інтересів працівників освіти та здобувачів освіти у сфері духовного, культурно-освітнього та фізичного розвитку, підтримки провідних творчих колективів та аматорських спортивних команд, організації відпочинку і дозвілля.

  3. Організовувати проведення галузевих спартакіад, змагань, турнірів, зльотів, фестивалів та конкурсів, інших культурно-масових та спортивних заходів серед працівників освіти та студентів, використовуючи спортивні бази та спортивні споруди закладів освіти за участі Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Сприяти участі педагогічних працівників-членів Профспілки у міжнародних змаганнях, турнірах, конкурсах тощо.

  1. Сприяти залученню освітянських та студентських колективів до участі в місцевих, міжрегіональних, всеукраїнських оглядах, конкурсах, фестивалях художньої самодіяльності.

  2. Домагатися фінансового забезпечення реалізації статті 44 Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” в частині відрахування закладами, установами освіти і науки профспілковим організаціям коштів на проведення в трудових колективах культурно-масової та оздоровчої роботи, раціонального їх використання.

  3. Забезпечити виділення коштів для реалізації програм оздоровлення здобувачів освіти, а також дітей працівників освіти в літній та канікулярний періоди.

  4. Спільно проводити:

  • огляди на кращу організацію оздоровлення дітей освітян у літній період;

  • галузеві огляди самодіяльних творчих і художніх колективів.

  1. Вживати заходів для спрощення процедур закупівлі закладами освіти засобів захисту від можливого інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками під час навчального процесу.                                                          Сторони Угоди рекомендують керівникам закладів та установ освіти і науки:

  1. Застосовувати договірне регулювання додаткових соціальних гарантій на підставі положень Генеральної, Галузевої, регіональних угод.

  2. Забезпечити надання відповідно до ст. 57 та ст. 61 Закону України «Про освіту»:

  • педагогічним працівникам, зокрема закладів вищої освіти, щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’зків та допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток педагогічним та науково-педагогічним працівникам у розмірі одного посадового окладу, а також у випадках надання частини щорічної основної відпустки перед звільненням;

  • виплачувати винагороду за сумлінну працю при звільненні педагогічних працівників серед навчального року з урахуванням часу фактичної роботи;

  • педагогічним працівникам, зокрема закладів вищої освіти , надбавок за вислугу років.

  1. Забезпечити надання всім категоріям працівників, включаючи педагогічних і науково-педагогічних, матеріальної допомоги, в тому числі на оздоровлення, в сумі одного посадового окладу на рік (матеріальна допомога на поховання зазначеним вище розміром не обмежується), виплату премій відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1298 від 30 серпня 2002 року.

  2. Забезпечити:

  • оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних та тих, які працюють за сумісництвом, не з їх вини, зокрема на період оголошення карантину, в розмірі середньої заробітної плати;

  • оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників закладів освіти у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства;

  • збереження заробітної плати при дистанційній формі підвищення кваліфікації вчителів, зокрема, без відриву від освітнього процесу, та на період оголошення карантину і здійснення освітнього процесу у дистанційному режимі, оплати праці за фактично виконаний ними обсяг навчального навантаження.

  1. Надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за рахунок власних коштів відповідно до п.8 ст.61 Закону України „Про освіту”.

  2. Надавати при виході на пенсію допомогу:

  • науково-педагогічним та науковим працівникам - у розмірі шести посадових окладів з урахуванням надбавок, доплат;

  • іншим категоріям працівників - у розмірі посадового окладу (ставки заробітної плати) за рахунок власних коштів установи на умовах колективних договорів.

  1. Сприяти наданню педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівникам пільг з оплати за навчання їхніх дітей у закладах дошкільної, вищої освіти.

  2. Вживати заходів, спрямованих на:

  • забезпечення виконання регіональних програм забезпечення житлом педагогічних і науково-педагогічних працівників;

  • безумовного дотримання чинного законодавства щодо забезпечення педагогічних працівників сільської місцевості, селищ міського типу, а також пенсіонерів з їх числа безоплатним житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм;

  • забезпечення у сільській місцевості регулярного безкоштовного підвезення педагогічних працівників до місця роботи і додому.

  1. Сприяти діяльності культурно-освітніх, оздоровчих закладів, закладів громадського харчування.

  2. Забезпечувати компенсацію працівникам вартості бланків особистих медичних книжок та витратних матеріалів для проведення лабораторних досліджень на умовах колективних договорів.

  3. При укладенні колективних договорів включати до них зобов’язання щодо додаткового соціального захисту ветеранів праці та людей похилого віку, малозабезпечених та інших вразливих категорій осіб.

  4. Відраховувати профспілковим організаціям відповідно до ст.250 Кодексу Законів про працю України та ст. 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» кошти на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колдоговорами та угодами, але не менше ніж 0,3 відсотка фонду оплати праці.

  5. Спрямовувати на заохочення учнів, студентів, аспірантів, докторантів за успіхи в навчанні, участь у громадській, спортивній та науковій роботі, надання їм матеріальної допомоги та преміювання не менше як 10 відсотків коштів стипендіального фонду, передбаченого кошторисом закладу освіти.

  6. Забезпечити своєчасну виплату соціальних та академічних стипендій студентам та учням закладів освіти.

  7. Встановлювати для студентів закладів вищої, фахової передвищої освіти плату за проживання в студентських гуртожитках у розмірі до 40 відсотків розміру мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії відповідного типу закладу.

  8. Сприяти оформленню необхідних документів для отримання студентами, які проживають у гуртожитках, субсидій на оплату житлово- комунальних послуг.

  9. Надавати працівникам закладів та установ освіти, які захворіли та перенесли гостру респіраторну хворобу СОУГО-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, а також захворіли та перенесли це інфекційне захворювання члени їхніх сімей чи близькі родичі, чи втратили через нього членів сім’ї або близьких родичів, матеріальну допомогу в розмірі не менше мінімальної заробітної плати.

  10. Встановити доплати медичним працівникам закладів та установ освіти в розмірі 50% мінімальної заробітної плати, як таким, що забезпечують життєдіяльність населення, як це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2020 р. № 610 року «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я» для фахівців, які відповідають кваліфікаційним вимогам, затвердженим Міністерством охорони здоров’я.

  11. Вводити до штатних розписів закладів вищої, фахової передвищої, професійно-технічної освіти посаду соціального працівника з метою забезпечення додатковою підтримкою в освітньому процесі осіб з особливими освітніми потребами та створенням для них вільного доступу до інфраструктури цих закладів.

  12. Забезпечити встановлені діючим законодавством тривалість робочого часу і часу відпочинку для працівників галузі. Запровадження надурочних робіт допускати лише у випадках і порядку, передбачених діючим законодавством.

  13. Надавати працівникам відпустки в рахунок майбутньої основної відпустки для санаторно-курортного лікування, а також у випадках гострої обґрунтованої необхідності лікування та реабілітації після важкої хвороби, а також хвороби рідних та інших складних обставин.

  14. Сприяти розробленню і виконанню у закладах, установах освіти та науки посадових обов’язків, правил внутрішнього трудового розпорядку, погодженню з профкомами часу початку і закінчення роботи, режиму роботи змінами, застосуванню підсумкового обліку робочого часу.

  15. Погоджувати з профспілковими органами проведення атестації, тарифікації та інших соціально-економічних, правових питань відповідно Додатку №5 Угоди.

  16. Забезпечити створення роботодавцями та профспілковими організаціями на робочих місцях сприятливих умов для оздоровчої рухової активності, що передбачено Національною стратегією з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність - здоровий спосіб життя - здорова нація».                                                                                                                        Комітет Житомирської обласної організації Профспілки зобов’язується:

  1. Вжити заходів для активізації роботи профспілкових органів з метою забезпечення соціальних гарантій, пільг та компенсацій працівникам освіти, передбачених Угодою.

  2. Забезпечувати реалізацію законних прав та інтересів працівників освіти, студентів у сфері духовного, культурно-освітнього та фізичного розвитку, підтримувати провідні творчі колективи та аматорські спортивні команди, організовувати відпочинок і дозвілля.

  3. Забезпечити організацію роз’яснювальної роботи в первинних профспілкових організаціях щодо пенсійного забезпечення працівників галузі та соціального страхування, надавати членам Профспілки відповідну безкоштовну правову допомогу з питань забезпечення пільг і гарантій працівникам освіти.

  4. Щорічно аналізувати стан оплати праці працівників освіти, забезпечення гарантій держави педагогічним і науково-педагогічним працівникам, передбачених ст. 57, 61 Закону України “Про освіту”, повернення заборгованості, забезпечення житлом, безоплатним опаленням і освітленням у межах встановлених норм, підвезення до місця роботи ( в сільській місцевості). На підставі узагальнених даних вносити відповідні пропозиції до органів законодавчої та виконавчої влади.

  5. Спільними зусиллями сприяти збереженню в наступних роках передбачених ст. 61 Закону України “Про освіту” гарантій щодо оплати праці та забезпечення педагогічних працівників сільської місцевості і селищ міського типу та членів їх сімей безоплатними квартирами з опаленням і освітленням.

  6. Сприяти вирішенню питань щодо надання пільгових путівок на лікування освітянам, які цього потребують, регіональними відділеннями Фонду соціального страхування України.

Розвиток соціального партнерства

З метою подальшого розвитку соціального партнерства в галузі сторони  Угоди домовилися:

  1. Сприяти підготовці і прийняттю законодавчих та інших нормативно- правових актів, що регулюють соціально-трудові відносини в галузі освіти.

  2. Вносити пропозиції суб’єктам права законодавчої ініціативи, відповідним органам державної влади, Федерації профспілок України до проектів законів, діючих законодавчих та нормативно-правових актів, які стосуються соціально-трудової сфери.

  3. Сприяти:

  • укладенню колдоговорів в усіх закладах освіти і науки, на які поширюється дія Угоди;

  • впровадженню та поширенню практики проведення попередньої експертизи проектів колдоговорів щодо їх відповідності нормам законодавства, Генеральної, Галузевої угод;

  • укладенню галузевих угод (колдоговорів) на територіальному рівні.

  1. Органи управління освітою, керівники закладів освіти і науки на запрошення профспілкових органів братимуть участь в заходах Профспілки, які спрямовані на захист трудових, соціально-економічних прав працівників та здобувачів освіти.

  2. Органи управління освітою, керівники закладів освіти і науки:

  • забезпечать відповідне погодження з профспілковими органами на місцях нормативних актів, які стосуються прав та інтересів працівників та здобувачів освіти у сфері трудових, соціально-економічних відносин;

  • сприятимуть профспілковим органам у забезпеченні навчання учасників колективних переговорів на всіх рівнях, проведенні з цією метою семінарів, конференцій, спеціальних навчальних курсів.

  1. Департамент освіти і науки облдержадміністрації, комітет обласної організації Профспілки спрямовуватимуть діяльність органів управління освітою, керівників закладів освіти і науки, комітетів Профспілки на виконання зобов’язань за Галузевою, обласною угодами, колективними договорами.

  2. Погоджувати з виборними органами первинних профспілкових організацій студентів питання:

  • поселення здобувачів освіти, у гуртожиток і виселення їх із гуртожитку;

  • відрахування, поновлення, переведення на навчання за державним замовленням студентів (членів Профспілки) з закладу вищої освіти;

  • затвердження правил внутрішнього розпорядку закладу вищої, фахової передвищої освіти в частині, що стосується здобувачів освіти;

  • призначення стипендій, організації дозвілля, оздоровлення, побуту та харчування тощо.

Депарамент освіти і науки обласної державної адміністрації, органи управління освітою, керівники закладів освіти і науки:

   1. Забезпечать відповідне погодження з профспілковими органами нормативних актів, які стосуються прав та інтересів працівників та здобувачів освіти, у сфері трудових, соціально-економічних відносин.

  1. Надаватимуть відповідним профспілковим органам інформацію щодо соціально-економічного розвитку галузі, стану фінансування закладів, підпорядкованих міністерству, органам місцевого самоврядування результатів їх діяльності, заборгованості із виплати заробітної плати і стипендії, реалізації трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників, осіб, які навчаються.

  2. Сприятимуть профспілковим органам у забезпеченні навчання учасників колективних переговорів на всіх рівнях, проведенні з цією метою семінарів, конференцій, спеціальних навчальних курсів, фінансуванні відповідних заходів.

  3. Департамент освіти і науки облдержадміністрації, комітет Житомирської обласної організації Профспілки спрямовуватимуть діяльність органів управління освітою, керівників закладів освіти, науки, профспілкових органів на виконання зобов’язань за цією Угодою.

10. Сприяння роботі профспілкових організацій з питань соціально-економічного захисту працівників освіти, здобувачів освіти, підвищення ефективності їх діяльності

Департамент освіти і науки :Житомирської обласної державної адміністрації зобов'язується:

  1.Забезпечувати в закладах освіти, науки права та гарантії діяльності Профспілки, її організаційних ланок, відповідно до Конституції України, Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, ратифікованих Україною конвенцій Міжнародної Організації Праці.

  1. Не допускати втручання керівників закладів, установ і організацій освіти і науки у статутну діяльність організаційних ланок обласної організації Профспілки, передбачену чинним законодавством.

  2. Вводити до складу колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації представників комітету обласної організації Профспілки на підставі Загального положення про колегію центрального органу виконавчої влади і місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2003 року № 1569.

  3. Рекомендувати органам управлінням освіти сільських, селищних, міських та районних рад:

  • активізувати співпрацю з профспілковими організаціями з усіх питань забезпечення належного статусу педагогічних та науково-педагогічних працівників, підвищення рівня соціально-економічного захисту працівників освіти та здобувачів освіти;

  • вводити до складу колегій, атестаційних, конкурсних комісій, робочих та дорадчих органів представників профспілкових організацій;

  • утримуватися від будь-яких дій, що можуть бути розцінені як втручання у статутну діяльність Профспілки;

  • створювати умови для безперешкодного доступу уповноважених профспілкових представників до закладів освіти і науки, органів виконавчої влади, до компетенції яких відносяться питання прийняття рішень з порушених питань у сфері соціально-трудових відносин.

  • не допускати звільнення представників профспілкових органів без згоди Сторін.

  1. Сприяти навчанню профспілкових кадрів та активу, підвищенню їх кваліфікації.

  2. Рекомендувати керівникам органів управління освітою, закладів освіти і науки направляти на вивчення і попереднє погодження з органами Профспілки, первинними профспілковими організаціями проекти наказів, що стосуються соціально-економічних, трудових прав та інтересів працівників галузі.

  3. Забезпечувати в закладах освіти і науки безготівковий порядок сплати членських профспілкових внесків згідно з особистими заявами членів Профспілки працівників освіти і науки України з подальшим їх перерахуванням на рахунки відповідних профспілкових органів або транзитні рахунки профспілкових органів не пізніше трьох банківських днів після виплати заробітної плати працівникам та стипендії здобувачам освіти .

  4. Сприяти наданню у безоплатне користування профспілковим комітетам закладів вищої, фахової передвищої, професійно-технічної освіти, територіальним та іншим організаціям Профспілки приміщень з усім необхідним обладнанням, опаленням, освітленням, прибиранням, транспортом, охороною, зв’язком (в т.ч. електронна пошта, Інтернет) для взаємного обміну інформацією.                                                                            Сторони Угоди рекомендують керівникам закладів та установ освіти і науки:

  1. Забезпечувати вільний вхід до закладів та установ освіти і науки представників Профспілки працівників освіти і науки України, їх доступ до робочих місць, місць зібрання членів Профспілки, можливість зустрічі та спілкування з працівниками і студентами, іншими здобувачам освіти.

Інформувати працівникам в день прийому на роботу про наявність первинної профспілкової організації та її роботу.

  1. Поширювати пільги і винагороди, що застосовуються в закладі, на штатних профспілкових працівників згідно з колективними договорами.

  2. Надати членам виборних профспілкових органів, не звільненим від своїх виробничих чи службових обов'язків, на умовах, передбачених колективним договором чи угодою, вільний від роботи час із збереженням середньої заробітної плати для участі в консультаціях і переговорах, виконання інших громадських обов'язків в інтересах трудового колективу, а також на час участі в роботі виборних профспілкових органів, але не менше ніж три години на тиждень.

  3. Надати працівникам, обраним до складу виборних профспілкових органів додаткову відпустку тривалістю до 6 календарних днів із збереженням середньої заробітної плати за рахунок роботодавця на час профспілкового навчання.

  4. Врахувати, що при укладенні колективних договорів та угод, внесенні пропозицій з питань соціально-економічних прав та інтересів студентської молоді покладається на студентські профспілкові органи.

  5. Долучати представників профспілкових організацій до роботи в дорадчих та робочих органах.

  6. Встановлювати головам профспілкових організацій, які здійснюють свої повноваження на громадських засадах, щорічну винагороду в розмірі посадового окладу (ставки заробітної плати) за активну і сумлінну працю із захисту прав та інтересів працівників.

  7. Сторони Угоди не рідше двох разів на рік проводять консультативні зустрічі щодо питань реформування освітнього законодавства, соціально-економічного розвитку галузі, стану фінансування закладів, заборгованості із виплати заробітної плати і стипендії, реалізації трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників та здобувачів освіти.                             Комітет Житомирської обласної організації Профспілки зобов’язується:                 1. Сприяти формуванню позитивного іміджу Профспілки працівників освіти і науки України.                                                                                                                           2. Посилити роз’яснювальну роботу щодо діяльності Профспілки працівників освіти і науки України, її виборних органів щодо захисту членів Профспілки шляхом підвищення ролі профспілкових зборів, активізації роботи постійних комісій профкомів, інформування членів Профспілки.                                      3. Своєчасно доводити до відома профспілкових органів зміст нормативних документів, що стосуються соціально-економічних інтересів працівників освіти, науки та здобувачів освіти.                                                              4. Спрямовувати роботу профспілкових органів на організацію контролю за своєчасним введенням в дію нормативних документів з питань трудових відносин, умов, нормування праці, розподілу навчального навантаження, за додержанням в закладах та установах освіти і науки трудового законодавства.                                                                                                             5. Проводити роз’яснювальну роботу щодо трудових прав та гарантій працівників,

Додаток №1

до Угоди між Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та

 обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України

на 2021-2025 роки

ПЕРЕЛІК

доплат, надбавок до тарифних ставок і посадових

окладів працівників підприємств, установ і організацій, що мають міжгалузевий характер

Найменування доплат і надбавок

Розміри доплат і надбавок

Доплати

За суміщення професій (посад)

За розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт

За виконання обов»язків тимчасово відсутнього працівника

За складність і напруженість у роботі

За роботу у нічний час (з 22-ї години вечора до 6-ї години ранку)

За роботу у вечірній час (з 18-ї години  до 22-ї години)

Водіям автотранспортних засобів:

доплати за ненормований робочий день

За використання в роботі дезінфікувальних засобів, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів

до 50 відсотків тарифної ставки, окладу суміщених посад працівників

до 50 відсотків тарифної ставки окладу, які могли б виплачуватися за умови додержання нормативної кількості працівників

до 50 відсотків тарифної ставки, окладу відсутнього працівника

до 50 відсотків тарифної ставки, окладу

40 відсотків годинної тарифної ставки, посадового окладу за кожну годину роботи в цей час

20 відсотків годинної тарифної ставки, посадового окладу за кожну годину роботи в цей час

у розмірі 25 відсотків тарифної ставки за відпрацьований час

у розмірі 10 відсотків посадового (місячного окладу)

Надбавки

За класність водіям легкових і вантажних автомобілів, автобусів

За високі досягнення у праці

За виконання особливо важливої роботи н а певний термін

водіям 2 класу – 10 відсотків

водіям 1 класу – 25 відсотків встановленої тарифної ставки за відпрацьований водієм час.

до 50 відсотків посадового окладу

до 50 відсотків посадового окладу

Додаток №2

до Угоди між Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та комітетом  обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України

на 2021-2025 роки

ПЕРЕЛІК РОБІТ

з важкими і шкідливими умовами праці, при виконанні яких встановлюються
доплати в розмірі до 12 відсотків ставки заробітної плати

  1. Робота, пов’язана з опаленням, шуруванням та очищенням груб від золи і шлаку (опалювач).
  2. Прання, сушіння і прасування білизни, спецодягу з застосуванням миючих засобів (машиніст).
  3. Робота біля гарячих плит, котлів, електрожарових шаф, кондитерського та іншого технологічного обладнання для приготування їжі, смаження і випікання (кухар, кондитер).
  4. Вантажно-розвантажувальні роботи, виконувані вручну (комірник, вантажник).
  5. Роботи, пов’язані з миттям посуду, тари, технологічного обладнання вручну із застосуванням і використанням хімічних речовин (підсобний працівник).
  6. Робота по догляду за дітьми при відсутності водопроводу, каналізації, по організації і режиму харчування при відсутності засобів малої механізації (помічники вихователів).
  7. Всі види робіт, виконувані у навчально-виховних установах при переведенні їх на особливий санітарно-епідеміологічний режим роботи.
  8. Робота з хлоруванням води, з виготовленням дезінфікуючих розчинів, а також з їх використанням (прибиральниці службових приміщень).
  9. Робота з використанням хімічних реактивів, а також з їх збереженням (учителі хімії, лаборанти).
  10. Обслуговування котелень, які працюють на вугіллі чи мазуті, каналізаційних колодязів, мереж (кочегар, слюсар-сантехнік).
  11. Робота з комп’ютерами і дисплеями ЕОМ (оператори).
  12. Забезпечення і проведення занять у критих плавальних басейнах (інструктори, хлоратори).
  13. Роботи на висоті 1,5 м і вище від поверхні землі, підлоги (ремонтні роботи).
  14. Місячні посадові оклади прибиральників приміщень, які використовують дезінфікуючі засоби, а також тих, які зайняті прибиранням туалетів, підвищуються на 10 відсотків.

Доплати за несприятливі умови праці встановлюються за результатами атестації робочих місць або оцінки умов праці особам, безпосередньо зайнятим на роботах, передбачених Переліком, і нараховуються за час фактичної зайнятості працівників на таких робочих місцях або в таких умовах праці.

Атестація робочих місць або оцінка умов праці в установа і організаціях здійснюється атестаційною комісією, яка створюється наказом керівника за погодженням з профспілковим комітетом з числа найбільш кваліфікованих працівників, представників профспілкового комітету, служби охорони праці установи, організації.

Атестаційну комісію очолює керівник або його заступник. Для роботи членами атестаційної комісії можуть залучатися спеціалісти інших служб і організацій.

Конкретні розміри доплат та тривалість їх виплати встановлюються наказом по установі, організації.

Додаток №3

до Угоди між Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та комітетом обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України

на 2021-2025 роки

ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК
посад працівників з ненормованим робочим днем системи Міністерства освіти і науки України, яким може надаватися додаткова оплачувана відпустка тривалістю до 7 календарних днів відповідно до колективних договорів

Керівники установ і організацій, їх заступники та помічники.

Керівники структурних підрозділів установ і організацій (головних управлінь, служб, відділів, секторів, інспекцій, груп, частин, станцій, цехів виробництва, учасників, майстерень, баз, бюро, лабораторій, кабінетів, господарств) та їх заступники, керівники штабів цивільної оборони.

Директори обсерваторій, ботанічних садів, студентських містечок, спортивних споруд та їх заступники.

Завідувачі ветеринарними клініками, випробувальними полями, розсадниками, розплідниками, віваріями.

Головні спеціалісти (інженери, конструктори, енергетики, механіки, технологи, економісти, арбітри та інші) та їх заступники.

Провідні спеціалісти (інженери, конструктори, технологи, проектувальники, електроніки, програмісти та інші) архітектори, математики, художники-конструктори (дизайнери), економісти, економісти-статистики, юрисконсульти, практичні психологи, соціальні педагоги, бухгалтери, бухгалтери-ревізори, статисти-дослідники; старші лаборанти, які мають вищу освіту; лаборанти, виробники робіт, начальники дільниць, машин, оператори електронно-обчислювальних машин, інструктори, адміністратори, бібліотекарі, бібліографи, екскурсоводи, ветлікарі, ветфельдшери та інші.

Перекладачі-дактилологи, перекладачі, перекладачі-секретарі сліпих викладачів (вчителів), художники-оформлювачі, читці, лектори.

Техніки всіх спеціальностей.

Завідувачі: канцелярії, центрального складу (складу). гуртожитку, друкарського бюро, камери схову, бюро перепусток, копіювально-розмножувальним бюро, фонотеки, фотолабораторії, експедиції, господарства, які надають послуги населенню.

Старші: товарознавці, касири, касири-інкасатори, інспектори, табельники,

диспетчери, архіваріуси, діловоди, машиністи.

Шеф-кухарі.

Секретарі, секретарі-стенографістки, стенографістки, секретарі-друкарки, секретарі учбових (учбово-методичних) відділів, товарознавці, експедитори, касири, інкасатори, агенти з постачання, агенти-експедитори, експедитори, діловоди, архіваріуси, табельники, копіювальники, кресляри, обліковці, рахівники, старші комірники, комірники (за відсутністю завідувачів складів) друкарки, диспетчери, диспетчери факультетів, оператори диспетчерської служби, коменданти, чергові по гуртожитках, паспортисти, нормувальники, калькулятори, евакуатори.

Головні редактори, редактори, літературні співробітники, кореспонденти, старші коректори , коректори.

Головні режисери, режисери, помічники режисерів, кінооператори, їх помічники, диригенти, хормейстери, балетмейстери, акомпаніатори, завідувачі костюмерними.

Капітани учбових кораблів, їх старші помічники, помічники механіків, боцмани, керівники водних станцій.

Агрономи, садівники, квітникарі, бджолярі, ентомологи, дендрологи, зоологи,

лісники.

Середній медичний персонал установ і закладів освіти.

 

Додаток №4

до Угоди між Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та комітетом обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України

на 2021-2025 роки

ПЕРЕЛІК

категорій працівників, зайнятих на роботах з важкими і шкідливими умовами праці
та особливий характер праці, яким за наслідками атестації робочих місць надається додаткова оплачувана відпустка

Відповідно до Списку виробництв, робіт, цехів, професій, посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 р. №1290, окремі категорії працівників мають право на додаткові відпустки такої тривалості:

1. Друкарка, яка постійно друкує на машинці

4 календарних дні

2. Оператор копіювальних і розмножувальних машин, електрофотограф

4 календарних дні

3. Оператор електронно-обчислювальних машин

4 календарних дні

4. Прибиральник службових приміщень, зайнятий прибиранням загальних убиралень і санвузлів

4 календарних дні

5. Слюсар-сантехнік, зайнятий ремонтом, наглядом та обслуговуванням внутрібудинкової каналізації, водопроводу

4 календарних дні

  1. Водій автомобіля вантажністю від 1,5 тонни до 3 т

від 3 т і вище

4 календарних дні 7 календарних днів

7. Лікар, персонал медичний, середній та молодший установ (груп) освіти для дітей з фізичними вадами або з ураженням центральної нервової системи з порушенням опорно-рухового апарату без порушення психіки

7 календарних днів

8. Лікар установ освіти

7 календарних днів

9. Помічник вихователя в дошкільних навчальних закладах

7 календарних днів

10. Персонал медичний середній установ освіти

7 календарних днів

  1. Машиніст (кочегар) котельні, зайнятий видаленням шлаку та золи з топок та бункерів
    зональних камер та сушильних печей, з  парових та водогрійних котлів, виробничих і комунальних котелень та піддувал газогене­раторів, а також з колосникових решіток, топок, котлів та піддувал паровозів при роботі на твердому мінеральному та торфовому паливі:

ручним способом                                          

механічним

7 календарних днів

  1. календарні дні
  1. Машиніст (кочегар) котельної та опалювач на роботах у житлових та адміністративних будинках з центральним опаленням при роботі на вугіллі та інших видах твердого палива, а також на рідкому та

газоподібному паливі

  1. календарні дні
  1. Віджимач білизни на центрифугах, готувач білизни для прасування, готувач пральних розчинів, комплектувальник білизни, зайнятий комплектуванням виробничих партій брудної білизни

4 календарні дні

Тривалість кожної відпустки надається у календарних днях

 

Додаток №5

до Угоди між Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та комітетом обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на 2021-2025 роки

ПЕРЕЛІК

питань соціально-економічного і правового характеру, що погоджуються керівниками установ, закладів освіти з виборними профспілковими органами

пп

Питання і документи

Підстава

1.

Правила внутрішнього трудового розпорядку

ст.142 КЗп П України

2.

Попередній та остаточний розподіл навчального навантаження

п.п.24, 25 Типових правил ВТР

п.63 Інструкції про ПОЗП

3.

Розклад уроків

п.25 Типових правил ВТР

4.

Графіки робочого дня і змінності техперсонал

п.26 Типових правил ВТР

5.

Залучення працівників до роботи у святкові, вихідні дні та до надурочних робіт

ст.71 КЗпП України

6.

Графіки відпусток

ст.79 КЗпП України

7.

Прийом на роботу неповнолітніх

ст.188 КЗпП України

8.

Склад атестаційної комісії

п.6.1. Типового Положення про атестацію педпрацівників України

9.

Звільнення працівників за ініціативою адміністрації з підстав, передбачених п.1 (крім ліквідації організації) пп.2-5- 7 ст.40, п.п.2,3 ст.41 КЗпП України , тобто при:

п.1 ст. 40 - скороченні штатів, реорганізац.;

п.2 ст.40 - невідповідності посаді внаслідок недостатньої кваліфікації, або стану здор.;

п.3 ст.40 – систематичного невиконання без поважних причин посадових обов’язків

п.4 ст. 40 - прогули без поважних причин;

п.5 ст.40 - нез’явленні на роботу більше 4-х місяців внаслідок хвороби (крім особли-вого списку) п.7 ст.40 - появі на роботу в нетверезому стані; п.2 ст.41 - винних діях при обслуговуванні матеріальних ціннос-тей, якщо вони дають підстави для втрати довір”я; п.3 ст.41 -аморальному вчинку, несумісному з виховними функціями

ст.43 КЗпП України

10.

Накладання дисциплінарних стягнень на членів профкому (на голову профкому)

ст.252 КЗпП України

11.

Заходи з охорони праці та техніки безпеки

ст.161 КЗпП України

12.

Правила з техніки безпеки у навчальних прим.

Типові правила з техніки безпеки

13.

Тарифікаційні списки

п.4 додатки 1,2,3 Інструкції

14.

Перелік працівників із числа АГ, навчально-допоміжного персоналу, які мають право на підвищення посадових окладів

п.31 тієї ж Інструкції (на 15-25%)

15.

Доплати за суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування

п.52, там же

 16.

Положення про преміювання, розміри матеріальної допомоги та премій працівникам

п.53, там же

17.

Перелік робіт, на які встановлюються доплата

додаток №9 до цієї ж Інструкції

18.

Надання відпусток педагогам у робочий час

ст. 11 ЗУ “Про відпустки”

19.

Інші питання, передбачені законодавством.

Додаток №6

до Угоди між Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та комітетом

обласної організації профспілки працівників освіти і науки

на 2021-2025 роки

СПИСОК

членів узгоджувальної комісії сторін, що підписали Угоду

Від Департаменту освіти і науки

облдерадміністрації:

Близнюк С.О. – заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, начальник управління загальної середньої, дошкільної, інклюзивної, позашкільної освіти та ресурсного забезпечення, співголова комісії

Салімонович Ю.В. – заступник начальника управління, начальник відділу професійної (професійно-технічної) освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

Сюравчик М.К. – заступник директора Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

Прищепа Л.М. – головний спеціаліст відділу фахової передвищої, вищої освіти та іноваційної діяльності Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

Від комітету обласної організації Профспілки:

Красько М.О. – заступник голови обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, співголова комісії

Хіміч О.А. – правовий інспектор праці обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Чугаєвська Т.С. – голова Житомирської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України

Щербань П.І. – методист лабораторії, голова профспілкової організації Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.