Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 90 чоловік

Освітня програма 10,11 клас 2022-2023

Дата: 24 січня 2023 о 09:04, Оновлено 24 січня 2023 о 09:12
Автор: Токова Л. М.

Освітня програма

Середівського закладу

загальної середньої освіти

І-ІІІ ступенів

для ІІІ ступеня

(10,11 клас)

на 2022-2023 н.р.

Освітня програма Середівського ліцею для ІІІ ступеня (профільна середня освіта)  розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та відповідно наказу МОН України від 20.04.2018 № 406 (у редакції наказу МОН від 28.11.2019 №1493 зі змінами, внесеними наказом МОН від 31.03.2020 №464).

Освітня програма профільної середньої освіти окреслює рекомендовані підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти.

Загальний обсяг навчального навантаження та орієнтовна тривалість і можливі взаємозв’язки освітніх галузей, предметів, дисциплін.

Загальний обсяг навчального навантаження учнів в 10 класі складає – 1330 годин/навчальний рік, в 11 класі - 1330 годин/навчальний рік. Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальному плані (додаток 1).

Навчальний план дає цілісне уявлення про зміст і структуру третього ступеня  освіти, встановлює погодинне співвідношення між окремими предметами за роками навчання, визначає гранично допустиме тижневе навантаження учнів. Навчальні плани основної школи передбачають реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети. Вони охоплюють інваріантну складову (передбачені обраним варіантом навчального плану Типової освітньої програми), сформовану на державному рівні та варіативну складову.

Навчальний план Середівського ліцею для ІІІ ступеня 10, 11 клас - вивчення профільних предметів (українська мова, історія України),  складений відповідно наказу МОН України від 20.04.2018 № 406 (у редакції наказу МОН від 28.11.2019 №1493 зі змінами, внесеними наказом МОН від 31.03.2020 №464). (Таблиця 2).

Навчальні плани зорієнтовані на роботу закладу загальної середньої освіти за п’ятиденним навчальним тижнем.

Гранично допустиме навчальне навантаження учнів встановлюється відповідно до вимог чинних нормативних документів, що визначають санітарно-епідеміологічні вимоги до освітнього процесу та закладів освіти усіх форм власності.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року         № 24 "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти" години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

Профільність є ефективним засобом диференціації навчання у старшій школі, вона має на меті забезпечити більш глибоку підготовку старшокласників у тій галузі знань і діяльності, до яких у них сформувались стійкі інтереси і здібності.

З метою реалізації профільного навчання в 10, 11 класі обрано профільні предмети – українська мова та історія України.

Навчальний план старшої школи реалізує зміст освіти залежно від обраного профілю навчання. Кожен з профілів передбачає вивчення окремих предметів на одному із трьох рівнів:

  • рівні стандарту — окремі предмети не є профільними у 10 класі;
  • профільному рівні, який передбачає поглиблене вивчення відповідних предметів, орієнтацію їх змісту на майбутню професію (у 10, 11 класі українська мова та історія України).

Години варіативної складової навчального плану в 10 класі спрямовані на:

а) вивчення базових предметів, обов'язкових для всіх, а  саме: українська література,  математика;

б) факультативні заняття з  української мови, української літератури, історії.

Години варіативної складової навчального плану в 11 класі спрямовані на:

а) вивчення базових предметів, обов'язкових для всіх, а саме: зарубіжна література, математика,  всесвітня історія;

б) факультативні заняття з української літератури, історії;

Гранична наповнюваність класів та тривалість уроків встановлюються відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту". Поділ класів на групи при вивченні окремих предметів  здійснюється відповідно до нормативів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 20.02.2002 № 128, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 6 березня 2002 року за № 229/6517 (зі змінами) на предмет «Інформатика» у 11 класі відбувається поділ на групи – І група 8 учнів; ІІ група – 8 учнів.

Очікувані результати навчання здобувачів освіти. Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

№ з/п

Ключові компетентності

Компоненти

1

Спілкування державною (і рідною — у разі відмінності) мовами

Уміння: ставити запитання і розпізнавати проблему; міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах (у текстовій формі, таблицях, діаграмах, на графіках); розуміти, пояснювати і перетворювати тексти задач (усно і письмово), грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні термінологію з окремих предметів, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; уникнення невнормованих іншомовних запозичень у спілкуванні на тематику окремого предмета; поповнювати свій словниковий запас.

Ставлення: розуміння важливості чітких та лаконічних формулювань.

Навчальні ресурси: означення понять, формулювання властивостей, доведення правил, теорем

2

Спілкування іноземними мовами

Уміння: здійснювати спілкування в межах сфер, тем і ситуацій, визначених чинною навчальною програмою; розуміти на слух зміст автентичних текстів; читати і розуміти автентичні тексти різних жанрів і видів із різним рівнем розуміння змісту; здійснювати спілкування у письмовій формі відповідно до поставлених завдань; використовувати у разі потреби невербальні засоби спілкування за умови дефіциту наявних мовних засобів; обирати й застосовувати доцільні комунікативні стратегії відповідно до різних потреб.

Ставлення: критично оцінювати інформацію та використовувати її для різних потреб; висловлювати свої думки, почуття та ставлення; ефективно взаємодіяти з іншими усно, письмово та за допомогою засобів електронного спілкування; ефективно користуватися навчальними стратегіями для самостійного вивчення іноземних мов; адекватно використовувати досвід, набутий у вивченні рідної мови та інших навчальних предметів, розглядаючи його як засіб усвідомленого оволодіння іноземною мовою.

Навчальні ресурси: підручники, словники, довідкова література, мультимедійні засоби, адаптовані іншомовні тексти.

3

Математична компетентність

Уміння: оперувати текстовою та числовою інформацією; встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності (природними, культурними, технічними тощо); розв’язувати задачі, зокрема практичного змісту; будувати і досліджувати найпростіші математичні моделі реальних об'єктів, процесів і явищ, інтерпретувати та оцінювати результати; прогнозувати в контексті навчальних та практичних задач; використовувати математичні методи у життєвих ситуаціях.

Ставлення: усвідомлення значення математики для повноцінного життя в сучасному суспільстві, розвитку технологічного, економічного й оборонного потенціалу держави, успішного вивчення інших предметів.

Навчальні ресурси: розв'язування математичних задач, і обов’язково таких, що моделюють реальні життєві ситуації

4

Основні компетентності у природничих науках і технологіях

Уміння: розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі; будувати та досліджувати природні явища і процеси; послуговуватися технологічними пристроями.

Ставлення: усвідомлення важливості природничих наук як універсальної мови науки, техніки та технологій. усвідомлення ролі наукових ідей в сучасних інформаційних технологіях

Навчальні ресурси: складання графіків та діаграм, які ілюструють функціональні залежності результатів впливу людської діяльності на природу

5

Інформаційно-цифрова компетентність

Уміння: структурувати дані; діяти за алгоритмом та складати алгоритми; визначати достатність даних для розв’язання задачі; використовувати різні знакові системи; знаходити інформацію та оцінювати її достовірність; доводити істинність тверджень.

Ставлення: критичне осмислення інформації та джерел її отримання; усвідомлення важливості інформаційних технологій для ефективного розв’язування математичних задач.

Навчальні ресурси: візуалізація даних, побудова графіків та діаграм за допомогою програмних засобів

6

Уміння вчитися впродовж життя

Уміння: визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети; організовувати та планувати свою навчальну діяльність; моделювати власну освітню траєкторію, аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності; доводити правильність власного судження або визнавати помилковість.

Ставлення: усвідомлення власних освітніх потреб та цінності нових знань і вмінь; зацікавленість у пізнанні світу; розуміння важливості вчитися впродовж життя; прагнення до вдосконалення результатів своєї діяльності.

Навчальні ресурси: моделювання власної освітньої траєкторії

7

Ініціативність і підприємливість

Уміння: генерувати нові ідеї, вирішувати життєві проблеми, аналізувати, прогнозувати, ухвалювати оптимальні рішення; використовувати критерії раціональності, практичності, ефективності та точності, з метою вибору найкращого рішення; аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати; використовувати різні стратегії, шукаючи оптимальних способів розв’язання життєвого завдання.

Ставлення: ініціативність, відповідальність, упевненість у собі; переконаність, що успіх команди – це й особистий успіх; позитивне оцінювання та підтримка конструктивних ідей інших.

Навчальні ресурси: завдання підприємницького змісту (оптимізаційні задачі)

8

Соціальна і громадянська компетентності

Уміння: висловлювати власну думку, слухати і чути інших, оцінювати аргументи та змінювати думку на основі доказів; аргументувати та відстоювати свою позицію; ухвалювати аргументовані рішення в життєвих ситуаціях; співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль в командній роботі; аналізувати власну економічну ситуацію, родинний бюджет; орієнтуватися в широкому колі послуг і товарів на основі чітких критеріїв, робити споживчий вибір, спираючись на різні дані.

Ставлення: ощадливість і поміркованість; рівне ставлення до інших незалежно від статків, соціального походження; відповідальність за спільну справу; налаштованість на логічне обґрунтування позиції без передчасного переходу до висновків; повага до прав людини, активна позиція щодо боротьби із дискримінацією.

Навчальні ресурси: завдання соціального змісту

9

Обізнаність і самовираження у сфері культури

Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників та дотримуючись етики спілкування і взаємодії; враховувати художньо-естетичну складову при створенні продуктів своєї діяльності (малюнків, текстів, схем тощо).

Ставлення: культурна самоідентифікація, повага до культурного розмаїття у глобальному суспільстві; усвідомлення впливу окремого предмета на людську культуру та розвиток суспільства.

Навчальні ресурси: математичні моделі в різних видах мистецтва

10

Екологічна грамотність і здорове життя

Уміння: аналізувати і критично оцінювати соціально-економічні події в державі на основі різних даних; враховувати правові, етичні, екологічні і соціальні наслідки рішень; розпізнавати, як інтерпретації результатів вирішення проблем можуть бути використані для маніпулювання.

Ставлення: усвідомлення взаємозв’язку окремого предмета та екології на основі різних даних; ощадне та бережливе відношення до природніх ресурсів, чистоти довкілля та дотримання санітарних норм побуту; розгляд порівняльної характеристики щодо вибору здорового способу життя; власна думка та позиція до зловживань алкоголю, нікотину тощо.

Навчальні ресурси: навчальні проекти, завдання соціально-економічного, екологічного змісту; задачі, які сприяють усвідомленню цінності здорового способу життя

Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності можуть формуватися відразу засобами усіх окремих предметів. Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях. Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей, окремих предметів та предметних циклів; їх необхідно враховувати при формуванні освітнього середовища. Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.

Навчання за наскрізними лініями реалізується насамперед через:

  • організацію освітнього середовища — зміст та цілі наскрізних тем враховуються при формуванні духовного, соціального і фізичного середовища навчання;
  • окремі предмети — виходячи із наскрізних тем при вивченні предмета проводяться відповідні трактовки, приклади і методи навчання, реалізуються надпредметні, міжкласові та загальношкільні проекти. Роль окремих предметів при навчанні за наскрізними темами різна і залежить від цілей і змісту окремого предмета та від того, наскільки тісно той чи інший предметний цикл пов’язаний із конкретною наскрізною темою;
  • предмети за вибором;
  • роботу в проєктах;
  • позакласну навчальну роботу і роботу гуртків.

Наскрізна лінія

Коротка характеристика

Екологічна безпека й сталий розвиток

Формування в учнів соціальної активності, відповідальності та екологічної свідомості, готовності брати участь у вирішенні питань збереження довкілля і розвитку суспільства, усвідомлення важливості сталого розвитку для майбутніх поколінь.

Проблематика наскрізної лінії реалізується через завдання з реальними даними про використання природних ресурсів, їх збереження та примноження. Аналіз цих даних сприяє розвитку бережливого ставлення до навколишнього середовища, екології, формуванню критичного мислення, вміння вирішувати проблеми, критично оцінювати перспективи розвитку навколишнього середовища і людини. Можливі уроки на відкритому повітрі.

Громадянська відповідальність

Сприятиме формуванню відповідального члена громади і суспільства, що розуміє принципи і механізми функціонування суспільства. Ця наскрізна лінія освоюється в основному через колективну діяльність (дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо), яка поєднує окремі предмети між собою і розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок.

Вивчення окремого предмета має викликати в учнів якомога більше позитивних емоцій, а її зміст — бути націленим на виховання порядності, старанності, систематичності, послідовності, посидючості і чесності. Приклад вчителя покликаний зіграти важливу роль у формуванні толерантного ставлення до товаришів, незалежно від рівня навчальних досягнень.

Здоров'я і безпека

Завданням наскрізної лінії є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.

Реалізується через завдання з реальними даними про безпеку і охорону здоров’я (текстові завдання, пов’язані з середовищем дорожнього руху, рухом пішоходів і транспортних засобів). Варто звернути увагу на проблеми, пов’язані із ризиками для життя і здоров’я. Вирішення проблем, знайдених з «ага-ефектом», пошук оптимальних методів вирішення і розв’язування задач тощо, здатні викликати в учнів чимало радісних емоцій.

Підприємливість і фінансова грамотність

Наскрізна лінія націлена на розвиток лідерських ініціатив, здатність успішно діяти в технологічному швидкозмінному середовищі, забезпечення кращого розуміння учнями практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо).

Ця наскрізна лінія пов'язана з розв'язуванням практичних завдань щодо планування господарської діяльності та реальної оцінки власних можливостей, складання сімейного бюджету, формування економного ставлення до природних ресурсів.

Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Доцільно, де це можливо, не лише показувати виникнення факту із практичної ситуації, а й по можливості створювати умови для самостійного виведення нового знання, перевірці його на практиці і встановлення причинно-наслідкових зв’язків шляхом створення проблемних ситуацій, організації спостережень, дослідів та інших видів діяльності. Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набувають досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття профільної середньої освіти.

Профільна середня освіта здобувається, як правило, після здобуття базової середньої освіти.  Діти, які здобули базову середню освіту, на 1 вересня поточного навчального року повинні розпочинати здобуття профільної середньої освіти цього ж навчального року.

Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття профільної середньої освіти  як у закладі, так і за інших умов.

У зв’язку із світовим викликом щодо епідеміологічної ситуації, воєнного стану,  що має місце  в Україні, та необхідністю введення карантинних заходів задля запобігання поширенню вірусних хвороб, під час планування організаційних заходів, що забезпечують освітній процес, у тому числі і під час календарно-тематичного планування з предметів важливо врахувати можливість організації освітнього процесу в межах навчального року в умовах карантину. Для організації дистанційного навчання в цей період пропонуємо скористатися методичними рекомендаціями, поданими у листах МОН від 23.03.2020 № 1/9-173; від 16.04.2020 № 1/9-213; методичними рекомендаціями «Організація дистанційного навчання в школі» (авт. А. Лотоцька, А. Пасічник), розробленими за підтримки МОН (https://cutt.ly/MynTayc)

При організації освітнього процесу в карантинних умовах має забезпечуватись:

соціальне дистанціювання;

мінімізація переміщення здобувачів освіти та комунікація між ними в межах закладу освіти;

дотримання нормативів наповнюваності класів та інших вимог законодавства про освіту.

Школа може організувати дистанційне навчання за допомогою: поєднання онлайн-занять через Zoom, Skype, Instagram, Google Meet; заздалегідь записаних відеоуроків, презентацій від вчителів чи із зовнішніх освітніх ресурсів; ретельно підібраних завдань для самостійної роботи із подальшою перевіркою; використання безкоштовних вебсерверів та платформ, наприклад: Google, Classroom, Microsoft Teams.

Надзвичайно важливим є чітка система організації навчання в школі з самостійним опрацюванням матеріалу (розклад, критерії оцінювання, узгодження кількості контрольних робіт (не більше 3 на тиждень), врахування вікових особливостей щодо виконання домашніх завдань). Домашні завдання мають бути посильними для самостійного виконання дітьми (мати чіткі поради та інструкції)

Важливо продовжити навчання педагогам у напрямі опанування інформаційними технологіями та їх ефективного використання в роботі. В умовах нового формату освітньої діяльності в Україні вчителям закладу варто  вдосконалювати також цифрові компетентності, які активізують пізнавальний інтерес учнів до використання додаткових навчальних матеріалів, розміщених на освітніх електронних ресурсах. Актуальність даного питання підтверджена використанням дистанційної форми навчання в період карантинних заходів на території України.

Актуальною формою навчання є також розміщення записів відеоуроків з різних навчальних предметів, презентацій, відеоконференцій, інформування учнів та батьків про освітні ресурси, що сприятиме кращому засвоєнню знань учнів із різними рівнями підготовки. Важливо, щоб в учнів були чіткі інструкції до завдань, які необхідно виконати, та був вільний доступ до навчальних матеріалів.

Якщо вчитель чітко спланує роботу, визначиться як буде проводити дистанційне навчання, які цифрові сервіси буде використовувати, підготує/використовуватиме якісні навчальні матеріали та організує зворотній зв'язок з учнями, то таке навчання забезпечить необхідну якість освітніх послуг.

Задля забезпечення якісного виконання освітніх програм в умовах очного та дистанційного навчання необхідно під час календарно-тематичного планування у навчальних програмах і календарно-тематичних планах виділити ключові теми, на яких ґрунтується подальше опрацювання програмового матеріалу. Це дозволить без порушення системи програмових вимог ущільнювати, оптимізувати вивчення предмета, концентрувати увагу на відпрацюванні позицій, що мають забезпечити якісну самостійну роботу учнів в умовах дистанційного навчання. Під час вибору на початку навчального року навчально-методичного комплексу для вивчення предмета передбачити можливості використання засобів та інструментарію дистанційного навчання в умовах очного навчання. Важливим є формування у здобувачів освіти уміння вчитися з використанням ІТ, а в учителів – уміння забезпечувати цей процес має стати пріоритетним освітнім завданням закладу освіти у 2022/2023 навчальному році. У зв’язку з вище окресленим робота закладу освіти в умовах очного і дистанційного навчання зумовлює необхідність підвищення кваліфікації педагогічних працівників із зазначених питань. Зміни в змісті науково-методичної роботи в закладі освіти заплановано відображати і питання теорії та практики впровадження концептуальних засад реформування загальної середньої освіти.

Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:

формування компетентностей; розвитку компетентностей; перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей; корекції основних компетентностей;

комбінований урок, уроки-семінари, конференції, інтерактивні уроки, інтегровані уроки, відео-уроки тощо.

Також формами організації освітнього процесу є екскурсії, віртуальні подорожі, форуми, спектаклі, брифінги, квести.

З метою засвоєння нового матеріалу та розвитку компетентностей крім уроку проводяться навчально-практичні заняття, які також виконують функцію перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей.

Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.

Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.

Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти. Система внутрішнього забезпечення якості складається з наступних компонентів:

кадрове забезпечення освітньої діяльності (додаток 1);

навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності (додаток 2);

матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності (додаток 3);

якість проведення навчальних занять;

моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей).

Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

оновлення методичної бази освітньої діяльності;

контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення;

моніторинг та оптимізація соціально-психологічного середовища закладу освіти;

створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників.

На основі освітньої програми складено навчальний план (додаток 4), що конкретизує організацію освітнього процесу.

Навчальний план для дитини з ООП (додаток)

                                                                       ДОДАТОК 1

КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

Педагогічні

працівники*

Необхідно

(осіб)

Фактично

(осіб)

Відсоток від необхідного

 

Усього педагогічних працівників

14

14

100

 

з них:

 

мають відповідну освіту

14

14

100

 

працюють у навчальному закладі

за сумісництвом

3

 

Примітка.

1 вчителька перебуваює і відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку; 

1 вчителька перебуваює і відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку.

Особи, які працюють за основним місцем роботи

1. Бацюн Наталія Михайлівна, вчителька української мови і літератури, кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «старший учитель», педагогічний стаж -32 роки. Викладає українську мову та літературу, факультатив з української літератури у 11 класі.

2. Токова Леся Михайлівна, вчителька російської мови і літератури, кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «старший учитель», педагогічний стаж -37 років. Викладає  зарубіжну літературу  у 11  класі.

3. Климчук Людмила Миколаївна, вчителька німецької мови, кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії», педагогічний стаж – 11 років. Викладає українську мову і літературу  у 10 класі, факультатив з української мови і літератури у 10 класі.

4. Саух Олена Олександрівна, вчителька англійської мови, кваліфікаційна категорія «спеціаліст», педагогічний стаж – 7 років. Викладає англійську  мову  у 10, 11 класі.

5. Ювхимович Лілія Володимирівна, вчителька історії та правознавства, кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії», педагогічний стаж – 12 років. Викладає історію України та всесвітню історію у 10 класі, факультатив з історії у 10 класі.

6. Ничипорчук Микола Васильович, вчитель історії та правознавства, кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії», педагогічний стаж – 9 років. Викладає історію України та всесвітню історію у 11 класі, громадянську освіту  у 10 класі, факультатив з історії у 11 класі.

7. Шомко Вікторія Володимирівна, вчителька математики, кваліфікаційна категорія «спеціаліст»,  педагогічний стаж – 6 років. Викладає математику, фізику в  11 класі.

8. Роде Андрій Андрійович, вчитель математики, кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорї»,  педагогічний стаж – 19 років. Викладає інформатику в  11 класі.

9. Жека Оксана Григорівна, вчитель біології та хімії, кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії»,  педагогічний стаж – 24 роки. Викладає біологію та хімію у 10, 11 класі.

10.  Вербовська Надія Іванівна, вчителька російської мови та літератури, кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «старший  учитель»,  педагогічний стаж – 38 років. Викладає зарубіжну літературу у 10 класі, географію у 10,11 класі.

11. Горбик Оксана Валеріївна, вчителька інформатики та математики, кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії», педагогічний стаж – 8 років. Викладає інформатику в 10, 11 класі, математику, фізику у 10 класі.

12. Черкес Микола Адамович, вчитель трудового навчання, 11 т.р., педагогічне звання «старший учитель», педагогічний стаж – 28 років. Викладає технології в 10, 11 класі, астрономію в 11 класі.

13. Омельченко Олександр Григорович, вчитель фізичної культури, кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «старший учитель»,  педагогічний стаж – 17 років. Викладає  фізичну культуру у 10,11 класі.

14. Горбик Сергій Васильович, вчитель фізичної культури, «спеціаліст ІІ категорії», педагогічний стаж – 10 років. Викладає предмет «Захист України» (юнаки) в 10, 11 класі.

15. Жуківська Ірина Сергіївна, асистент вчителя у 10 класі, педагогічний стаж – 12 років.

 

                                                                                                                ДОДАТОК 2 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

з/п

                      Перелік навчальних програм

               з усіх дисциплін робочого навчального плану

Наяв-ність

(так/ні)

Ким затверд-жено

Рік затверд

ження

1

2

3

4

5

1

Українська мова: 10-11кл. (профільний рівень) Програма, затверджена наказом МОН України від 23.10.2017р.№1407

так

МОН

2017

2

Українська література: 10-11 кл. (рівень стандарту) Програма,  затверджена наказом МОН України від 23.10.2017р.№1407

так

МОН

2017

3

Іноземна мова. Навчальна програма з іноземних мов (рівень стандарту) для 10-11кл. загальноосвітніх шкіл, затверджена наказом МОН України від 23.10.2017р.№1407

так

МОН

2017

4

Зарубіжна література. Навчальна програма із зарубіжної літератури (рівень стандарту) для 10-11кл. загальноосвітніх шкіл), затверджена наказом МОН України від 23.10.2017р.№1407

так

МОН

2017

5

Громадянська освіта. Навчальна програма інтегрованого курсу для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів рівень стандарту, затверджена наказом МОН України від 31.05.2018р. № 551

так

МОН

2018

6

Математика. Навчальна програма з математики (рівень стандарту) для 10-11кл. загальноосвітніх шкіл), затверджена наказом МОН України від 23.10.2017р.№ 1407

так

МОН

2017

7

Біологія  і екологія. «Біологія і екологія» ( рівень стандарту) –

10-11кл.. Навчальна програма, затверджена наказом МОН України від  23.10.2017р. № 1407

так

МОН

2017

8

Географія. Навчальна програма « Географія» 10-11кл., затверджена наказом МОН України від 23.10.2017р. №1407;

так

МОН

2017

9

Фізика 10-11 кл. (рівень стандарту).  Навчальна програма затверджена наказом МОН України від 20.04.2018р. № 408;

«Фізика і астрономія» 11кл. (рівень стандарту), затверджена наказом МОН України від 20.04.2018р. № 408

так

так

МОН

МОН

2018

2018

10

Хімія 10-11кл. - (рівень стандарту). Навчальна програма, затверджена наказом МОН України від 23.10.2017р. № 1407

так

МОН

2017

11

Технології 10-11кл. (рівень стандарту). Навчальна програма, затверджена наказом МОН України від 23.10.2017р. №1407

так

МОН

2017

12

Інформатика. Навчальна програма вибірково-обов’язкового предмету для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів (рівень стандарту), затверджена наказом  МОН України

від 23.10.2017р. №1407

так

МОН

2017

13

Захист України. Навчальна програма «Захист України» - 10-11кл., затверджена наказом МОН України від 30.03.2020р. № 464.

так

МОН

2020

14

Фізична культура  10-11кл.. Навчальна програма,  затверджена наказом МОН України від 23.10.2017р. №1407

так

МОН

2017

15

Всесвітня історія. Навчальна програма зі змінами, затвердженими наказом МОН №236 від 21.02.2019р.

так

МОН

2019

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАВЧАЛЬНИМИ ПІДРУЧНИКАМИ ТА ПОСІБНИКАМИ, РЕКОМЕНДОВАНИМИ МОН УКРАЇНИ

з/п

Клас

Наймен.

навчаль-ної дис-ципліни

Автор

підручника (навчального посібника)

Найменування підручника (навчального посібника)

Видав-ництво, рік видання

Кількість примірників

Необ-хідно

Фак

тично

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

1

10

Карпюк О.Д.

Англійська мова (10-й рік навчання, рівень стандарту)

2018

13

0

 

2

10

Остапченко Л.І., Балан П.Г.

Біологія і екологія (рівень стандарту)

2018

13

16

 

3

10

Ладиченко Т.В.

Всесвітня історія (рівень стандарту)

2018

13

16

 

4

10

Довгань Г.Д., Стадник О.Г.

Географія (рівень стандарту)

2018

13

16

 

5

10

Бакка Т.В., Марголіна Л.В, Мелещенко Т.В.

Громадянська освіта (інтегрований курсЮ рівень стандарту)

2018

13

16

 

6

10

Ніколенко О.М., Орлова О.В., Ковальова Л.Л.

Зарубіжна література (рівень стандарту)

2018

13

16

 

7

10

Лелека В.М., Бахтін А.М., Винограденко Е.В.

Захист Вітчизни. ОМЗ (рівень стандарту)

2018

13

16

 

8

10

Власов В.С., Кульчицький С.В.

Історія України (профільний рівень)

2018

13

16

 

9

10

Мерзляк А.Г., Номіровський Д.А., Полонський В.Б., Якір М.С.

Математика (рівень стандарту)

2018

13

16

 

10

10

Авраменко О.М., Пахаренко В.І.

Українська література

(рівень стандарту)

2018

13

16

 

11

10

Ворон А.А., Солопенко В.А.

Українська мова (профільний рівень)

2018

13

16

 

12

10

Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Кірюхіна О.О. за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.

Фізика              

(рівень стандарту)

2018

13

16

 

13

10

Ярошенко О.Г.

Хімія (рівень стандарту)

2018

13

16

 

14

10

Ривкінд Й.Я. Лисенко Т.І, Чернікова Л.А. Шакотько В.В.

Інформатика (рівень стандарту)  підручник для 10(11) класу

2019

13

30

 

15

10

Туташинський В.І.. Кірютчинкова І.В.

Технології (рівень стандарту)  підручник для 10(11) класу

2019

13

16

 

16

10

Величко Л.П.

Хімія (профільний рівень)

2018

0

16

 

17

10

Баландіна  Н.Ф., Дегтярьова К.В.

Російська мова (10-й рік навчання, рівень стандарту)

2018

0

16

 

18

10

Кучма М.О., Задорожна  І.П.

Англійська мова ( 6-й рік навчання, рівень стандарту)

2018

0

16

 

19

10

Сотникова С.І., Гоголєва Г.В.

Німецька мова (10-й рік навчання, рівень стандарту)

2018

0

16

 

20

10

Задорожний К.М., Утєвська О.М.

Біологія і екологія (профільний рівень)

2018

0

16

 

з/п

Клас

Наймен.

навчаль-ної дис-ципліни

Автор

підручника (навчального посібника)

Найменування підручника (навчального посібника)

Видав-ництво, рік видання

Кількість примірників

Необ-хідно

Фак

тично

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

1

11

Карпюк О.Д.

Англійська мова (11-й рік навчання, рівень стандарту)

2019

16

0

 

2

11

Нерсисян М.А.. Піроженко А.О.

Англійська мова (11-й рік навчання, рівень стандарту)

2019

0

15

 

3

11

Кучма М.О., Задорожна І.П.

Англійська мова (7-й рік навчання, рівень стандарту)

2019

0

14

 

4

11

Пришляк М.П.

Астрономія (рівень стандарту. За навч. Програмою авторського колективу під керівництвом Яцківа Я.С.)

2019

16

17

 

5

11

Остапченко Л.І., Балан П.Г.

Біологія і екологія (рівень стандарту)

2019

16

17

 

6

11

Щупак І.Я.

Всесвітня історія (рівень стандарту)

2019

16

19

 

7

11

Гільберг Т.Г., Савчук І.Г., Совенко В.В.

Географія (рівень стандарту)

2019

16

17

 

8

11

Ісаєва О.О., Клименко Ж.В., Мельник А.О.

Зарубіжна література (рівень стандарту)

2019

16

17

 

9

11

Гнатюк М.Р.

Захист Вітчизни (рівень стандарту)

2019

13

10

 

10

11

Гудима А.А., Пашко К.О., Гарасимів І.М., Фука М.М.

Захист Вітчизни. ОМЗ (рівень стандарту)

2019

16

17

 

11

11

Ривкінд Й.Я. Лисенко Т.І, Чернікова Л.А. Шакотько В.В.

Інформатика (рівень стандарту)  підручник для 10(11) класу

2019

16

30

 

12

11

Власов В.С., Кульчицький С.В.

Історія України (профільний рівень)

2019

16

17

 

13

11

Мерзляк А.Г., Номіровський Д.А., Полонський В.Б., Якір М.С.

Математика (рівень стандарту)

2019

16

17

 

14

11

Сотникова С.І., Гоголєва Г.В.

Німецька мова (11-й рік навчання, рівень стандарту)

2019

0

16

 

15

11

Сотникова С.І., Гоголєва Г.В.

Німецька мова (7-й рік навчання, рівень стандарту)

2019

0

18

 

16

11

Баландіна  Н.Ф., Дегтярьова К.В.

Російська мова (11-й рік навчання, рівень стандарту)

2019

0

18

 

17

11

Туташинський В.І.. Кірютчинкова І.В.

Технології (рівень стандарту)  підручник для 10(11) класу

2019

16

7

 

18

11

Авраменко О.М.

Українська література

(рівень стандарту)

2019

16

16

 

19

11

Ворон А.А., Солопенко В.А.

Українська мова (профільний рівень)

2019

16

18

 

20

11

Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Кірюхіна О.О. за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.

Фізика              

(рівень стандарту)

2019

16

18

 

21

11

Ярошенко О.Г.

Хімія (рівень стандарту)

2019

16

16

 

                                                                                                              ДОДАТОК 3                 

                       Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИМІЩЕННЯМИ НАВЧАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ІНШИМИ ПРИМІЩЕННЯМИ, СПОРТИВНИМИ МАЙДАНЧИКАМИ

з/п

Перелік приміщень навчального призначення, інших приміщень,спортивних майданчиків

(відповідно до нормативів матеріально-технічного забезпечення та санітарно-гігієнічних вимог)

Кількість

приміщень

Площа з розрахунку

на одного учня (кв.м.)

Власні (орен-довані) примі-щення, майдан-чики

Необхідно

(одиниць)

Фактично

(одиниць)

Необхідно

Фак-тично

1

2

3

4

5

6

7

1

Кабінет 10 класу

1

1

1.25-2.4

2,5

влас

2

Кабінет 11 класу

1

1

1.25.-2.4

2,9

влас

ОБЛАДНАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ПРИМІЩЕНЬ ТА МАЙДАНЧИКІВ

з/п

Найменування навчальних приміщень та майданчиків

Найменування навчального обладнання

Необ

хідно (оди-ниць)

Фактич-но(оди-ниць)

Відсоток від необхід-ного

1

2

3

4

5

6

1

Кабінет10 класу

Стіл учителя

1

1

100

Стіл асистента вчителя

1

1

100

Стілець асистента вчителя

1

1

100

Стілець учителя

1

1

100

Столи учнівські

7

7

100

Стільці учнівські

13

13

100

Шафи

2

2

100

Дошка крейдова

1

1

100

Мультимедійна  дошка

1

1

100

Проєктор

1

1

100

2

Кабінет 11 класу

Стіл учителя

1

1

100

Стілець учительський

1

1

100

Столи учнівські

8

8

100

Стільці учнівські

16

16

100

Шафа

2

2

100

Дошка крейдова

1

1

100

Телевізо СМАРТ

1

1

100

3

Хімічна лабораторія

Цифрове вимірювальне обладнання, прилади загального призначення, посуд загального призначення, обладнання та посуд спеціального призначення, колекції, моделі, набори, графічні та друковані засоби, реактиви, витратні матеріали для кабінету хімії

Забезпечено на 15%

4

Фізична лабораторія

Цифрове вимірювальне обладнання, прилади демонстраційні, прилади механічні, набір інструменту, демонстраційне обладнання, прилади та приладдя, обладнання для лабораторних робіт, набори, обладнання загального призначення для кабінету фізики

Забезпечено на 5%

                                                                                                           ДОДАТОК 4

                                            Навчальний план  для   10 – 11 класів

відповідно таблиці 2 наказу МОН України  №408 від 20.04.2018 (у редакції наказу МОН України від 28.11.2019 №1493 зі змінами, внесеними наказом МОН України від 31.03.2020 №464

 Предмети

Таблиця 2

до Типової освітньої програми

Разом

Кількість годин на тиждень  у класах

10 клас

11 клас

Базові предмети

27(29)

26(28)

Українська мова (профільний предмет)

2+2

2+2

4+4

Українська література

2+1

2

4+1

Зарубіжна література

1

1+1

2+1

Іноземна мова

2

2

4

Англійська мова

Історія України

(профільний предмет)

1,5+1,5

1,5+1,5

3+3

Всесвітня історія

1

1+0,5

2+0,5

Громадянська освіта:

2

0

2

Математика(алгебра і початки аналізу та геометрія)

3+0,5

3+1

6+1,5

Біологія і екологія

2

2

4

Географія

1,5

1

2,5

Фізика і астрономія

3

3

6

Фізика

Астрономія

1

1

Хімія

1,5

2

3,5

Фізична культура*

3*

3*

6*

Захист України//МСП

1,5//1,5

1,5//1,5

3//3

поділ

Вибірково-обов'язкові предмети

1,5

1,5//1,5 (поділ)

3//

 1,5 поділ

Інформатика

Технології

1,5

1,5

3

Мистецтво

0

0

0

Разом

27+3,5+1,5+3*

26+3,5+2,5+3*

53+7+3,5

+6*

Додаткові години на профільні предмети,

окремі базові предмети, факультативні курси

8

3,5-профільні предмети

1,5 – окремі базові предмети

3 - факультативні курси

9

3,5-профільні предмети

2,5 – окремі базові предмети

2- факультативний курс

1-індивідуальні заняття

17

Факультативні курси

3

2

5

Українська література

1

1

2

Українська мова

1

1

Історія

1

1

2

Індивідуальні заняття

1

3

Математика

1

1

Гранично допустиме навантаження на учня

33

33

Всього фінансується

(без урахування поділу класу на групи)

38

38

76

Поділ на групи при вивченні інформатики

1,5

1,5

Поділ «Захисту України»

1,5

1,5

3

РАЗОМ

39,5

41

             

                                                                                                                            ДОДАТОК 5

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

учня  10 класу

Середівського ліцею Ємільчинської селищної ради Житомирської області

з особливими освітніми потребами

відповідно таблиці 2 наказу МОН України  №408 від 20.04.2018 (у редакції наказу МОН України від 28.11.2019 №1493 зі змінами, внесеними наказом МОН України від 31.03.2020 №464

 Предмети

Кількість тижневих годин

Базові предмети

27(29)

Українська мова (профільний предмет)

2+2

Українська література

2+1

Зарубіжна література

1

Іноземна мова

2

Англійська мова

Історія України

(профільний предмет)

1,5+1,5

Всесвітня історія

1

Громадянська освіта:

2

Математика(алгебра і початки аналізу та геометрія)

3+0,5

Біологія і екологія

2

Географія

1,5

Фізика і астрономія

3

Фізика

Астрономія

Хімія

1,5

Фізична культура*

3*

Захист України

1,5

Вибірково-обов'язкові предмети

1,5

Інформатика

Технології

1,5

Мистецтво

0

Разом

27+3,5+1,5+3*

Додаткові години на профільні предмети,

окремі базові предмети, факультативні курси

3,5-профільні предмети

1,5 – окремі базові предмети

Гранично допустиме навантаження на учня

33

РАЗОМ

35

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.