Історія закладу

Дата: 23 грудня 2018 о 20:39, Оновлено 29 квітня 2021 о 10:11

Середівський заклад загальної середньої освіти I-III ступенів

У кожного у пам'яті є школа,

Єдина, неповторна, бо своя,

Вона не забувається ніколи,

Куди б не бігла долі течія.

Історія навчального закладу веде свій лік з  1880 року, коли в селі Середи відкрилась школа грамоти на 20 учнів. В архівних матеріалах значиться: «227. м. ЭМИЛЬЧИНЪ, иначе Межирички, при р. Уборти, волости Эмильчинской, от Житомира 120 в. …Цер.-прих. школа сущ. въ д. Середахъсъ 1880 г., съ жал. учителю 40 р. въгодъ; учен. 20 ч. м. п.» (Н.И. Теодорович «Историко-статистическое описание церквей")

У 1903 році селяни домоглися відкриття народного  училища,  в якому навчалися 28 хлопчиків і 2 дівчаток. Будівництво приміщення училища і утримання вчителів здійснювалося за кошти жителів села. За радянської доби училище реорганізоване в початкову, а у 1937 – у семирічну школу.

У 1920 році у селі було утворено комсомольський осередок. Він проводив велику роботу по здійсненню культурної революції на селі. З 1922 року в селі відкрили хату-читальню, в якій налічувалось 520 книг. У хаті-читальні проводили заняття з неписьменними, працював політичний гурток. Завідуючим лікнепом  і хатою-читальнею був Чете Борис Ничипорович, керівником комсомольського осередку - Климчук Іван Титович.

Розвиток освіти на селі був порушений віроломним нападом нацистської Німеччини. 20 липня 1941 року село було окуповане німецькими загарбниками. Приміщення школи було зайняте під конюшню, бібліотека розгромлена. Під час німецької окупації навчання було призупинено, відновлено в 1944 році.

У 1957 році було побудоване в центрі села нове двоповерхове приміщення школи на 9 класних кімнат. У селі була неповна середня школа. З 1964 року школа була перетворена на середню(десятирічку), в ній навчалося 450 учнів.

До 1964 року неповну середню освіту, за післявоєнні роки, одержали 567 випускників. Багато з них закінчили вищі учбові заклади. У 1964 році педколектив школи налічував 29 вчителів. У школі працювали різні гуртки художньої самодіяльності: співочий, драматичний, функціонував духовий оркестр.

У 1977 році добудовано нове приміщення на дев’ять класних кімнат і спортивний зал. У 2000 році школа отримала статус загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

За період з 1957 року школа здійснила 61 випуск, понад 2,5 тисячі випускників здобули середню освіту. З 1995 року 65 випускників школи стали медалістами. 19 випускників є лауреатами премії ім. І.Ф. Прокопенка. За вагомі досягнення в навчанні, творчі здобутки та активну громадську позицію п’ять талановитих випускників стали лауреатами грантів Благодійного фонду В.М. Литвина «Майбутнє Полісся».

З 1995 року школа має свою символіку (гімн і герб). У 2006 році відкрито комп’ютерний клас. У школі діє бібліотека, книжний фонд якої складає 10445 примірників.

З 2004 року при школі відкрито групу дошкільного навчального закладу «Веселка» для підготовки дітей до шкільного життя.

У 2018 році загальноосвітня школа отримала статус комунальної установи "Середівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів". Засновником навчального закладу є Ємільчинська селищна рада Житомирської області.

У 2018-2019 н.р. у навчальному закладі  навчається 134 учні з сіл Середи, Заровенка, Покощеве, Садки. Освітній процес здійснює 28 вчителів (з них 17 –  випускники закладу), з яких: 25 мають повну вищу освіту, 3 – середню спеціальну, вчителів вищої категорії – 6, вчителів І категорії – 4, мають педагогічні звання: «Старший вчитель» – 5.

Вчитель математики  М.Ю. Серпутько має почесне звання «Заслужений вчитель України».

Вчитель Н.І. Вербовська – переможець районного етапу конкурсу «Учитель року–2008» в номінації «Зарубіжна література».

Вчитель В.Г. Павленко – переможець районного етапу конкурсу «Учитель року–2011» в номінації «Початкове навчання».

Вчитель О.Г. Омельченко – переможець районного етапу конкурсу «Учитель року–2012» в номінації «Фізична культура і спорт»

Вчитель І.А.Букша – переможець районного етапу конкурсу «Учитель року–2017».

Нині в педагогічному колективі плідно працюють вчительські династії: Марії Юхимівни Серпутько і Олександра Сергійовича Серпутька, Надії Іванівни Вербовської і Валентини Валеріївни Жилюк, Любові Володимирівни Ничипорук і Тетяни Іванівни Бацюн, Галини Іванівни Горбик і Тетяни Василівни Лозко. Славні вчительські традиції своїх батьків-вчителів продовжують педагоги Токова Леся Михайлівна, Бацюн Наталія Михайлівна, Килимник Роман Дмитрович.

Під керівництвом вчителів в школі діють гуртки: вокальний гурток «Джерело», фольклорний гурток «Веснянка», спортивні гуртки «Баскетбол», «Футбол», "Волейбол", "Настільний теніс", гурток декоративно-прикладного мистецтва «Умілі руки», «Школа безпеки». Девіз учнів школи: «Школа наш дім, ми господарі у нім!».

У 2011 році колектив школи в районному конкурсі «Школа року» зайняв друге місце, кафедра вчителів початкових класів у 2012 році зайняла перше місце в номінації «Найкраща початкова школа».

Директорами школи працювали: І.Ф. Шемет (1944-1954), О.Т.Ляшук (1954-1967),В.Я. Грищенко (1967-1986), М.О. Тичина (1986-1995), М.Ю. Серпутько(1995-2018).

Школа пишається своїми випускниками, з яких понад 100 вчителів, 25 лікарів, 32 офіцери Збройних сил. Випускниками школи є: М. Горбик – «Заслужений журналіст України»;     М.Ю. Серпутько – «Заслужений вчитель України», Н.І. Ляшук – «Заслужений працівник культури України», В.В. Климчук – «Заслужений лікар України», І.П. Волощук – екс-голова правління банку «Аваль», Д.Т. Примак – генерал-майор, заступник Командувача Сухопутних військ Збройних сил України,       Е.М. Омельченко – доцент медичних наук.

Контактна інформація: вул. Ємільчинська, 7, с. Середи, Ємільчинський район, Житомирська область, 11231.

Тел.: (04149)2-13-43. E-mail: skola777@ukr.net