Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 90 чоловік

Орієновні рівні оцінювання закладу

Дата: 3 січня 2022 о 19:22, Оновлено 3 січня 2022 о 19:24

Додаток 2

до Методики, затвердженої

наказом  Державної служби

якості освіти України

від  09.01.2020  

№ 01-11/1

в редакції від 27.08.2020

№ 01-11/42

Орієнтовані рівні оцінювання закладу загальної середньої освіти

Вимоги/правила організації освітніх і управлінських процесів закладу освіти

та внутрішньої системи забезпечення якості освіти

Рівні оцінювання якості освітньої діяльності ЗЗСО

Перший (високий)

Другий (достатній)

Третій
(вимагає покращення)

Четвертий (низький)

Напрям оцінювання 1. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Вимога/правило організації освітніх і управлінських процесів закладу освіти та внутрішньої системи забезпечення якості освіти

1.1. Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці

1.1.1. Територія та приміщення чисті і охайні. Щоденно здійснюється огляд території. Територія закладу недоступна для несанкціонованого заїзду транспорту та доступу сторонніх осіб. У приміщення закладу допускаються виключно учасники освітнього процесу. Кількість учнів закладу освіти не перевищує його проєктну потужність. Навчальні кабінети перших класів розміщені на першому поверсі. Навчальні кабінети початкової школи непрохідні, розміщені в окремому приміщенні/блоці. Облаштовано спортивні майданчики. Майданчики для учнів 1 – 4-х класів обладнані тіньовими навісами, ігровим та фізкультурно-спортивним обладнанням, що відповідає віковим особливостям учнів та запитам дітей з особливими освітніми потребами

У приміщеннях закладу освіти повітряно-тепловий режим та освітлення відповідає санітарним нормам. Приміщення прибрані. Облаштовані туалети утримуються в належному стані. У закладі дотримано питний режим.

Приміщення закладу освіти використовуються раціонально, комплектування класів відбувається з урахуванням чисельності здобувачів освіти, їх особливих освітніх потреб, площі навчальних приміщень.

У закладі освіти є персональні робочі місця для педагогічних працівників, облаштовані місця відпочинку для учасників освітнього процесу.

1.1.2. Заклад освіти забезпечений навчальними кабінетами і приміщеннями, необхідними для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу.

Навчальні кабінети обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми.

1.1.3. Інструктажі і навчання проводяться з працівниками закладу, здобувачами освіти.

Учасники освітнього процесу дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій

1.1.4. З педагогічними працівниками проводяться інструктажі й навчання. Педагогічні працівники та керівництво вживають відповідних заходів у разі нещасного випадку

1.1.5. Організація харчування в закладі освіти сприяє формуванню культури здорового харчування в здобувачів освіти.

Учасники освітнього процесу задоволені умовами харчування.

1.1.6. Комп’ютери закладу освіти облаштовані технічними засобами та інструментами контролю за безпечним користуванням мережею Інтернет.

Здобувачі освіти та батьки поінформовані закладом освіти щодо безпечного використання мережі Інтернет.

1.1.7. У закладі освіти налагоджена система роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу

1.1.1. В основному територія та приміщення чисті та охайні. Щоденно здійснюється огляд території. Територія закладу недоступна для несанкціонованого заїзду транспорту. Приміщення недоступні для сторонніх осіб.

У випадку, коли кількість учнів перевищує проєктну потужність закладу, керівником вжито належних заходів для забезпечення відповідного рівня організації освітнього процесу.

Навчальні кабінети початкової школи непрохідні, в основному

розміщені не вище другого поверху та ізольовані від основної та старшої школи. Облаштовано спортивні майданчики. Майданчики для учнів   1 – 4-х класів обладнані ігровим та фізкультурно-спортивним обладнанням, що відповідає віковим особливостям учнів.

В основному приміщення закладу освіти використовуються раціонально. У переважній більшості випадків комплектування класів відбувається з урахуванням чисельності здобувачів освіти, площі навчальних приміщень.

У закладі освіти є робочі місця для педагогічних працівників. В основному облаштовані місця відпочинку для учасників освітнього процесу.

1.1.3. Інструктажі проводяться з працівниками та здобувачами освіти.

1.1.5. Переважна більшість учасників освітнього процесу задоволені умовами харчування. Упродовж останніх трьох років спостерігається тенденція до покращення умов харчування.

1.1.6. Переважна більшість здобувачів освіти та їх батьки поінформовані закладом освіти щодо безпечного використання мережі Інтернет.

1.1.7. У закладі освіти здійснюється робота з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу

1.1.1. На території закладу є нагромадження сміття, будівельного матеріалу, опалого листя. На території закладу порушена цілісність огорожі. Територія доступна для сторонніх осіб і несанкціонованого заїзду транспорту.

Кількість учнів закладу перевищує його проєктну потужність і керівництвом закладу не вживаються належні заходи реагування.

Половина навчальних кабінетів початкової школи розміщені вище другого поверху. Наявні прохідні навчальні кабінети. Майданчики для учнів     1 – 4-х класів відсутні.

В окремих приміщеннях закладу не створено комфортний повітряно-тепловий режим та не забезпечено належне освітлення. Керівництвом закладу не вжито належних заходів реагування для вирішення ситуації.
Є неприбрані приміщення. Облаштування та/або утримання туалетів не відповідає санітарним вимогам. Є проблеми із постійним забезпеченням питного режиму. Частина приміщень закладу освіти нераціонально використовуються при організації освітнього процесу. У незначній частині випадків при комплектуванні класів враховано чисельність площу навчальних приміщень.

Педагогічні працівники забезпечені робочими місцями. Є потреба в дооблаштуванні місць відпочинку для учасників освітнього процесу.

1.1.5. Організація харчування в закладі освіти не завжди сприяє формуванню культури здорового харчування в здобувачів освіти. Більшість учасників освітнього процесу задоволені умовами харчування. Керівництво закладу вживає окремі заходи для покращення умов харчування.

1.1.6. Більшість здобувачів освіти та їхніх батьки поінформовані закладом освіти щодо безпечного використання мережі Інтернет.

1.1.7. У закладі освіти проводяться окремі (спонтанні) заходи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу

1.1.1. Територія закладу та/або приміщення – занедбані, є небезпечними для учасників освітнього процесу. Кількість учнів закладу перевищує його проєктну потужність. Навчальні кабінети початкової школи не ізольовані від основної та старшої школи, розміщені на четвертому поверсі. Спортивні та/або ігрові майданчики відсутні. Керівництвом закладу впродовж останніх років не вживалися відповідні заходи щодо облаштування спортивних та ігрових майданчиків.

Значна частина приміщень закладу функціонують у умовах незадовільного повітряно-теплового режиму та освітлення. Більшість приміщень не прибираються. Відсутні внутрішні вбиральні (туалет облаштовано на вулиці). Питний режим не забезпечено. Керівництвом закладу не вживаються заходи для забезпечення належних умов функціонування та утримання приміщень. Приміщення закладу освіти використовуються нераціонально, при комплектуванні класів не враховується чисельність і площа навчальних приміщень.

Є робочі місця лише для частини педагогічних працівників, відсутні місця відпочинку для учасників освітнього процесу.

1.1.2. Заклад освіти не забезпечений необхідними навчальними кабінетами, недостатня кількість приміщень для забезпечення освітнього процесу.

Незначна частина навчальних кабінетів обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми

Керівництвом закладу не вживаються заходи для покращення стану матеріально-технічного забезпечення навчальних приміщень.

Не проводяться інструктажі і навчання.

Учасники освітнього процесу не дотримується вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

1.1.4. Не проводяться інструктажі та навчання. Педагогічні працівники й керівництво закладу не реагують та не вживають відповідних заходів реагування у разі нещасного випадку.

1.1.5. У закладі освіти не створено умов для організації культури здорового харчування. Керівництво закладу не вживає належних заходів реагування. Незначна кількість учасників освітнього процесу задоволені умовами харчування. Упродовж останніх трьох років керівництвом закладу не вжито дієвих заходів реагування для покращення умов харчування учнів.

1.1.6. Закладом освіти практично не здійснюється інформування учасників освітнього процесу про безпечне використання мережі Інтернет.

1.1.7. У закладі освіти не проводиться робота з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу

1.2. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

1.2.1. У закладі освіти розроблений План заходів із запобігання та системній протидії булінгу. Заходи проводяться регулярно відповідно до плану роботи. Здобувачі освіти та педагогічні працівники вважають освітнє середовище безпечним і психологічно комфортним. Керівництво та педагогічні працівники закладу освіти проходять навчання (у тому числі дистанційно), співпрацюють з компетентними фахівцями, ознайомлюються з нормативно-правовими документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому.

Заклад освіти співпрацює з представниками правоохоронних органів, іншими фахівцями, регулярно залучаючи їх до роботи з питань запобігання та протидії булінгу.

1.2.2. У закладі освіти оприлюднено правила поведінки, адаптовані для сприйняття учасниками освітнього процесу, що засновані на правах людини й спрямовані на формування позитивної мотивації в поведінці учасників освітнього процесу. Учасники освітнього процесу ознайомлені з ними та дотримуються їх.

1.2.3. У закладі освіти здійснюється постійний аналіз причин відсутності здобувачів освіти, на основі результатів аналізу приймаються відповідні рішення, які є результативними.

Заклад реагує на звернення про випадки булінгу, приймаються відповідні рішення, простежується результат виконання цих рішень, здійснюється аналіз звернень та ефективності прийнятих рішень.

Психологічна служба закладу освіти здійснює системну роботу з виявлення, реагування та запобігання булінгу, іншому насильству.

Здобувачі освіти, яким необхідна психолого-соціальна підтримка, отримують її.

Заклад освіти повідомляє органи та служби у справах дітей, правоохоронні органи про факти булінгу та іншого насильства

1.2.1. У закладі освіти реалізовані заходи із запобігання проявам дискримінації. Переважна більшість здобувачів освіти і педагогічних працівників вважають освітнє середовище безпечним і психологічно комфортним. Керівництво та переважна більшість педагогічних працівників закладу освіти проходять навчання в закладі, ознайомлені з нормативно-правовими документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому.

Заклад освіти залучає представників правоохоронних органів, інших фахівців з питань запобігання та протидії булінгу.

1.2.2. У закладі освіти оприлюднено правила поведінки для учнів, спрямовані на формування позитивної мотивації в поведінці. Усі учасники освітнього процесу ознайомлені  з ними та переважна більшість дотримується їх.

1.2.3. У закладі освіти здійснюється аналіз причин відсутності здобувачів освіти на заняттях та вживаються відповідні заходи.

Заклад реагує на звернення про випадки булінгу, приймаються відповідні рішення, простежується результат виконання цих рішень.

Здобувачі освіти у разі потреби отримують необхідну психолого-соціальну підтримку

1.2.1. У закладі освіти розроблено План заходів із запобігання та протидії булінгу, у змісті якого відсутній системний підхід.

У закладі освіти проводяться лише поодинокі (не більше 2 на рік) заходи із запобігання проявам дискримінації.

Близько половини здобувачів освіти і педагогічних працівників вважають освітнє середовище безпечним і психологічно комфортним.

Керівництво та частина педагогічних працівники закладу освіти ознайомлені з нормативно-правовими документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому.

Заклад освіти не сприяє співпраці із правоохоронними органами та іншими фахівцями.

1.2.2. У закладі освіти оприлюднено правила поведінки для учнів, проте вони не формують позитивної мотивації. Більшість учасників освітнього процесу ознайомлені з ними та дотримуються їх.

1.2.3. У закладі освіти забезпечується фіксація відсутності здобувачів освіти на заняттях, проте не здійснюється аналіз причин їхньої відсутності.

Заклад відповідним чином реагує на звернення про випадки булінгу та приймаються відповідні рішення.

Робота в закладі освіти з виявлення, реагування та запобігання булінгу, іншому насильству здійснюється, але вона не є системною.

Більшість здобувачів освіти в разі потреби отримують необхідну психолого-соціальну підтримку.

Заклад освіти не завжди повідомляє органи та служби у справах дітей, правоохоронні органи про факти булінгу та іншого насильства

1.2.1. У закладі відсутній План заходів із запобігання та протидії булінгу.

У закладі освіти не проводяться заходи із запобігання проявам дискримінації. Незначна частина здобувачів освіти та педагогічних працівників вважають освітнє середовище безпечним і психологічно комфортним.

Керівництво та педагогічні працівники закладу освіти не ознайомлені з нормативно-правовими документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому.

Заклад освіти не залучає представників правоохоронних органів, інших фахівців з питань запобігання та протидії булінгу.

1.2.2. У закладі освіти відсутні розроблені правила поведінки для учнів.

1.2.3. У закладі освіти практично не здійснюється контроль відсутності здобувачів освіти на навчальних заняттях.

Заклад практично не реагує на звернення про випадки булінгу.

У закладі освіти відсутня робота з виявлення, реагування та запобігання булінгу, іншому насильству.

Меншість здобувачів освіти, яким необхідна психолого–соціальна підтримка, отримують її.

Заклад освіти не повідомляє органи та служби у справах дітей, правоохоронні органи  про факти булінгу та іншого насильства

1.3. Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору

1.3.1. У закладі освіти забезпечено архітектурну доступність (забезпечено доступ до території, споруди).

Приміщення і територія адаптовані до використання учасниками освітнього процесу, зокрема: туалетні кімнати, навчальні приміщення, їдальня, маршові сходи (наявність мобільних підйомників), коридори, гардероб облаштовані з урахуванням індивідуальних освітніх потреб.

У закладі освіти наявні та використовуються ресурсна кімната, дидактичні засоби відповідно до освітніх потреб здобувачів освіти.

Заклад освіти забезпечений необхідними фахівцями та/або залучає необхідних фахівців для реалізації інклюзивного навчання.

У закладі освіти забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу на основі єдності, співпраці педагогічного колективу з сім’єю, фахівцями ІРЦ, іншими фахівцями.

Педагогічні працівники застосовують специфічні форми й методи роботи під час роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

У закладі освіти налагоджено співпрацю педагогічних працівників щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами (створення координаційних груп учителів, команди психолого-педагогічного супроводу).

До розроблення індивідуальної програми розвитку залучені батьки, створені умови для залучення асистента дитини в освітній процес.

Заклад освіти системно співпрацює з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

1.3.4. У закладі освіти формуються наскрізні навички здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки у здобувачів освіти в освітньому процесі, у тому числі через освітні проекти.

Простір закладу освіти, обладнання, засоби навчання сприяють формуванню ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти

1.3.5. У закладі освіти створений інформаційно-ресурсний центр, який використовується для індивідуальної, групової, проектної та іншої роботи врамках освітнього процесу, різних форм комунікації учасників освітнього процесу.

У закладі освіти ресурси бібліотеки використовуються для формування в учнів інформаційно-комунікативної компетентності через проведення консультацій, навчальних занять, позаурочних заходів

У закладі освіти наявні та використовуються дидактичні засоби для осіб з особливими освітніми потребами. У разі відсутності ресурсної кімнати ведуться роботи з її створення та облаштування або облаштовано сенсорні осередки.

У закладі освіти забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу на основі єдності, співпраці педагогічного колективу з сім’єю.

У закладі освіти налагоджено співпрацю педагогічних працівників щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами (створення команди психолого-педагогічного супроводу).

До розроблення індивідуальної програми розвитку залучаються батьки.

Заклад освіти у разі потреби співпрацює з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

1.3.4. У закладі освіти формуються наскрізні навички здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки в здобувачів освіти в освітньому процесі.

В основному обладнання, засоби навчання сприяють формуванню ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти.

1.3.5. Бібліотека закладу освіти використовується для навчально-пізнавальної діяльності.

У закладі освіти ресурси бібліотеки використовуються для проведення навчальних занять, позаурочних заходів

У закладі освіти наявні, дидактичні засоби для осіб з особливими освітніми потребами, однак вони не відповідають віковим особливостям дітей та∕або їхнім освітнім потребам. Ресурсна кімната відсутня або практично не використовується.

У закладі освіти до реалізації інклюзивного навчання не залучаються всі необхідні фахівці.

У закладі освіти забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу, однак сім’я до цього процесу залучається не в повній мірі.

У закладі освіти не створено команду психолого-педагогічного супроводу, але індивідуальну програму розвитку розроблено.

Розроблена індивідуальна програма розвитку дитини без залучення батьків.

Заклад освіти в поодиноких випадках, фрагментарно співпрацює з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

1.3.4. У закладі освіти формуються навички здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки здобувачів освіти під час викладання окремих предметів (курсів).

Наявне обладнання й засоби навчання не використовуються для формування ключових компетентностей та наскрізних умінь учнів.

У закладі освіти ресурси бібліотеки використовуються для проведення запланованих заходів, акцій

1.3.1. У закладі освіти не забезпечено архітектурну доступність.

Приміщення й територія не адаптовані до використання усіма учасниками освітнього процесу.

У закладі освіти відсутні ресурсна кімната та дидактичні засоби для дітей з особливими освітніми потребами. Керівництво закладу не вживає відповідних заходів реагування.

Заклад освіти не забезпечений фахівцями для реалізації інклюзивного навчання. Керівництво закладу не вживає належних заходів для залучення відповідних фахівців до реалізації інклюзивного навчання.

У закладі освіти не забезпечена корекційна спрямованість освітнього процесу. Керівництво закладу не вживає відповідних дій для забезпечення корекційної спрямованості освітнього процесу.

Педагогічні працівники не застосовують специфічні форми й методи роботи під час роботи з дітьми з особливими освітніми потребами навіть у разі необхідності.

У закладі освіти не створено команда психолого-педагогічного супроводу та не розроблені індивідуальні програми розвитку.

У закладі освіти не розроблена індивідуальна програма розвитку дитини.

Заклад освіти не співпрацює з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

1.3.4. У закладі освіти практично не формуються навички здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки здобувачів освіти.

Заклад освіти не має обладнання та засобів навчання для формування ключових компетентностей і наскрізних умінь учнів.

1.3.5. Бібліотека закладу освіти використовується виключно для зберігання літератури.

У закладі освіти ресурси бібліотеки не використовуються для проведення освітніх заходів

Напрям оцінювання 2. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Вимога/правило організації освітніх і управлінських процесів закладу освіти та внутрішньої системи забезпечення якості освіти

2.1. Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень

2.1.1. У закладі освіти оприлюднено критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень у різних формах.

Здобувачі освіти отримують інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання їхніх навчальних досягнень із сайту закладу, за допомогою усної інформації від педагогічних працівників, інформаційних стендів у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу.

2.1.2. Учителі застосовують систему оцінювання, спрямовану на реалізацію компетентнісного підходу.

2.1.3. Здобувачі освіти вважають, що оцінювання результатів їхнього навчання у закладі освіти є справедливим і об’єктивним

2.1.1. Критерії оцінювання навчальних досягнень оприлюднено в різних формах, а правила і процедури оцінювання є на сайті закладу освіти та/або в змісті освітньої програми.

Більшість здобувачів освіти отримують інформацію визначеним у закладі способом, у тому числі від педагогічних працівників.

2.1.2. Переважна більшість учителів застосовують систему оцінювання, спрямовану на реалізацію компетентнісного підходу.

2.1.3. Переважна більшість здобувачів освіти вважають оцінювання результатів їхнього навчання в закладі освіти справедливим і об’єктивним

2.1.1. Оприлюднено критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень лише на сайті закладу освіти (наприклад, в змісті освітньої програми).

Більшість опитаних здобувачів освіти отримують інформацію визначеним у закладі освіти способом, у тому числі від педагогічних працівників.

2.1.2. Більшість опитаних учителів застосовують систему оцінювання, спрямовану на реалізацію компетентнісного підходу.

2.1.3. Більшість опитаних здобувачів освіти вважають оцінювання їхніх результатів навчання в закладі освіти справедливим і об’єктивним

2.1.1. Критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень учнів не оприлюднені.

Більшість здобувачів освіти не отримують інформацію, у тому числі від педагогічних працівників, про критерії, правила і процедури оцінювання їхніх навчальних досягнень.

2.1.2. Здебільшого вчителі не застосовують систему оцінювання, спрямовану на реалізацію компетентнісного підходу.

2.1.3. Менше третини здобувачів освіти вважають оцінювання результатів їхнього навчання в закладі освіти справедливим і об’єктивним

2.2.1. У закладі освіти систематично проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти з усіх предметів (курсів) інваріантної частини.

За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, приймаються рішення щодо їх коригування, помітний позитивний результат цих рішень.

2.2.2. Переважна більшість вчителів використовують у своїй роботі формувальне оцінювання

2.2.1. Моніторинги проводяться не менше 4-х разів на рік з усіх предметів (курсів) інваріантної частини.

За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, приймаються рішення щодо їх коригування.

2.2.2. Більшість учителів використовують у своїй роботі формувальне оцінювання

2.2.1. Моніторинги проводяться не менше 2-х разів на рік з визначених закладом освіти предметів (курсів).

За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти.

2.2.2. Більшість опитаних вчителів використовують у своїй роботі формувальне оцінювання

2.2.1. Моніторинги не проводились або проводилися не кожного навчального року.

Результати моніторингів лише зафіксовані, аналіз не здійснювався.

2.2.2. Менше третини опитаних учителів використовують у своїй роботі формувальне оцінювання

2.3. Спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання

2.3.1. Здобувачі освіти отримують необхідну допомогу в навчальній діяльності в різних формах (консультації, індивідуальні завдання, допомога в підготовці до участі в учнівських олімпіадах, науково-дослідницькій діяльності тощо).

Переважна більшість здобувачів освіти відповідально ставиться до процесу навчання, оволодіння освітньою програмою.

2.3.2. Переважна більшість учителів використовують самооцінювання та взаємооцінювання здобувачів освіти

2.3.1 Більшість здобувачів освіти отримує необхідну допомогу в навчальній діяльності та відповідально ставиться до процесу навчання, оволодіння освітньою програмою.

2.3.2. Більшість учителів використовують самооцінювання та взаємооцінювання здобувачів освіти

2.3.1. Близько половини здобувачів освіти отримують необхідну допомогу в навчальній діяльності та відповідально ставляться до процесу навчання, оволодіння освітньою програмою.

2.3.2. Близько половини вчителів використовують самооцінювання та взаємооцінювання здобувачів освіти

2.3.1. Менше третини здобувачів освіти отримують необхідну допомогу в навчальній діяльності та відповідально ставляться до процесу навчання, оволодіння освітньою програмою.

2.3.2. Більшість вчителів не застосовує самооцінювання та взаємооцінювання здобувачів освіти

3. Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

3.1. Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти

3.1.1. У вчителів наявне календарно-тематичне планування, розроблене самостійно відповідно до освітньої програми та умов роботи закладу, спеціалізації та профільності.

3.1.2. Учителі використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними уміннями з використанням різних форм організації освітнього процесу.

3.1.3. Учителі забезпечують реалізацію індивідуальних освітніх траєкторій, у тому числі за власною ініціативою.

3.1.4. Педагогічні працівники створюють та використовують власні освітні ресурси, мають публікації професійної тематики та оприлюднені методичні розробки.

3.1.5. Учителі використовують зміст предмету (курсу) для формування загальнолюдських цінностей, у тому числі власним прикладом та комунікуванням з учнями.

3.1.6. Учителі використовують ІКТ, у тому числі при створенні інформаційних ресурсів, комунікуванні з учасниками освітнього процесу

3.1.1. В учителів наявне календарно-тематичне планування, що відповідає освітній програмі закладу.

3.1.2. Учителі використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними уміннями.

3.1.3. Учителі забезпечують реалізацію індивідуальних освітніх траєкторій.

3.1.4. Переважна більшість  педагогічних працівників створюють та використовують власні освітні ресурси, мають публікації професійної тематики та оприлюднені методичні розробки.

3.1.5. Переважна більшість учителів використовують зміст предмету (курсу) для формування загальнолюдських цінностей.

3.1.6. Переважна більшість учителів використовують ІКТ в освітньому процесі

3.1.1.Є вчителі, які не мають календарно-тематичного планування.

3.1.2. Більшість вчителів використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними уміннями.

3.1.3. У роботі вчителів відсутній системний підхід до реалізації індивідуальних освітніх траєкторій.

3.1.4. Близько половини педагогічних працівників створюють та використовують власні освітні ресурси, мають публікації професійної тематики та оприлюднені методичні розробки.

3.1.5. Більшість учителів використовують зміст предмету (курсу) для формування загальнолюдських цінностей.

3.1.6. Більшість половини вчителів використовують ІКТ в освітньому процесі

3.1.1. Більшість учителів не мають календарно-тематичного планування.

3.1.2. Менше третини вчителів використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними уміннями.

3.1.3. Учителі не забезпечують індивідуальні освітні траєкторії для здобувачів освіти, які цього потребують.

3.1.4. Педагогічні працівники закладу не створюють власних освітніх ресурсів.

3.1.5. Менше третини вчителів використовують зміст предмету (курсу) для формування загальнолюдських цінностей.

3.1.6. Менше третини вчителів використовують ІКТ в освітньому процесі

3.2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників

3.2.1. Педагогічні працівники закладу освіти обирають різні форми й напрямки підвищення рівня своєї професійної майстерності.

3.2.2. Педагогічні працівники здійснюють інноваційну роботу. Наявні педагогічні працівники, які беруть участь у дослідно-експериментальній роботі, помітна їхня результативна робота (публікації, впровадження в практику роботи).

Педагогічні працівники закладу освіти залучаються до експертної роботи

3.2.1. Переважна більшість педагогічних працівників закладу освіти обирають різні форми й напрямки підвищення рівня своєї професійної майстерності.

3.2.2. Упродовж останніх трьох років у закладі освіти впроваджувалася/впроваджу-ється інноваційна робота. Педагогічні працівників ініціюють та/або реалізують освітні проекти

3.2.1. Половина педагогічних працівників закладу освіти обирають різні форми і напрямки підвищення рівня своєї професійної майстерності.

3.2.2. У поодиноких випадках педагогічні працівники здійснюють інноваційну роботу. Окремі педагоги ініціюють та/або реалізують освітні проекти

3.2.1. Більшість педагогічних працівників закладу освіти не обирають різні форми й напрямки підвищення рівня своєї професійної майстерності.

Педагогічні працівники не беруть участь в інноваційній роботі, педагоги не ініціюють та/або не реалізують освітні проекти.

Педагогічні працівники не залучаються до експертної роботи

3.3. Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти

3.3.1. Переважна більшість здобувачі освіти вважають, що їхня думка має значення (вислуховується, враховується) в освітньому процесі.

Переважна більшість педагогічних працівників використовують форми роботи, спрямовані на формування партнерських взаємин зі здобувачами освіти, застосовують особистісно орієнтований підхід.

3.3.2. Переважна більшість батьків задоволені рівнем комунікації з педагогічними працівниками.

3.3.3.У закладі освіти є неформальні об'єднання педагогічних працівників, реалізуються спільні проекти, практикується наставництво, взаємовідвідування уроків

3.3.1. Більшість здобувачів освіти вважають, що їхня думка має значення (вислуховується, враховується) в освітньому процесі.

Більшість педагогічних працівників використовують форми роботи, спрямовані на формування партнерських взаємин зі здобувачами освіти, застосовують особистісно орієнтований підхід.

3.3.2. Більшість батьків задоволені комунікацією з педагогічними працівниками.

3.3.3. У закладі освіти наявні методичні об'єднання, практикується наставництва

3.3.1. Близько половини здобувачів освіти вважає, що їхня думка має значення (вислуховується, враховується) в освітньому процесі.

Близько половини педагогічних працівників використовують форми роботи, спрямовані на формування партнерських взаємин зі здобувачами освіти, застосовують особистісно орієнтований підхід.

3.3.2. Близько половини батьків задоволені комунікацією з педагогічними працівниками.

3.3.3. У закладі освіти є методичні об'єднання

3.3.1. Менше третини здобувачів освіти вважають, що їхня думка має значення (вислуховується, враховується) в освітньому процесі.

Менше третини педагогічних працівників використовують форми роботи, спрямовані на формування партнерських взаємин зі здобувачами освіти, застосовують особистісно орієнтований підхід.

3.3.2. Менше третини батьків задоволені комунікацією з педагогічними працівниками.

3.3.3.У закладі освіти відсутні форми взаємодії між педагогічними працівниками

3.4. Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності

3.4.1. Педагогічні працівники діють на засадах академічної доброчесності (під час оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, використання джерел інформації, результатів досліджень, запобігають списуванню).

3.4.2. Учителі інформують учнів про дотримання принципів академічної доброчесності під час проведення навчальних занять та у позаурочній діяльності

3.4.1.Педагогічні працівники закладу освіту не володіють культурою академічної доброчесності.

3.4.2. У закладі освіти учні практично не отримують інформацію від вчителів про дотримання принципів академічної доброчесності

4. Управлінські процеси закладу освіти

4.1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань

4.1.1. Стратегія розвитку закладу освіти відповідає особливостям та умовам його діяльності, є чіткою й вимірюваною, розроблена за кожним напрямом освітньої діяльності.

4.1.2. Річний план роботи закладу освіти реалізує стратегію розвитку, враховує освітню програму, результати самооцінювання.

До розроблення річного плану роботи залучаються учасники освітнього процесу.

Здійснюється аналіз реалізації річного плану роботи за попередній навчальний рік, за потреби вносяться необхідні зміни.

Діяльність педагогічної ради спрямовується на реалізацію річного плану і стратегію розвитку закладу. На засіданнях педради розглядаються актуальні питання за напрямами освітньої діяльності.

4.1.3. У закладі освіти розроблено й оприлюднено документ, що визначає стратегію (політику) та процедури забезпечення якості освіти, в якому простежується системний підхід щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

У закладі освіти здійснюється щорічне комплексне самооцінювання освітньої діяльності, до якого залучаються учасники освітнього процесу.

4.1.4. Керівництво закладу освіти систематично вживає заходи для створення належних умов діяльності закладу (вивчає стан матеріально-технічної бази, планує її розвиток, звертається із відповідними клопотаннями до засновника, провадить фандрайзингову діяльність)

4.1.1. У закладі освіти є стратегія розвитку, розроблена за кожним із напрямів освітньої діяльності.

4.1.2. Річний план роботи закладу освіти реалізує стратегію розвитку, враховує освітню програму та розробляється в співпраці керівництва закладу освіти та педагогічних працівників. Діяльність педагогічної ради спрямовується на реалізацію річного плану та стратегію розвитку закладу.

4.1.3. У закладі освіти розроблено та оприлюднено документ, що визначає стратегію (політику) й процедури забезпечення якості освіти відповідно до законодавства.

У закладі освіти здійснюється щорічне самооцінювання за окремими освітніми напрямами або рівнями освіти.

Учасники освітнього процесу залучаються до самооцінювання якості освітньої діяльності через процедури самооцінювання (залучаються до опитування).

4.1.4. Керівництво закладу освіти вживає заходи для створення належних умов діяльності закладу (вивчає стан матеріально-технічної бази, планує її розвиток, звертається до засновника)

4.1.1. Стратегія розвитку закладу освіти відповідає особливостям і умовам його діяльності, але з переважанням загальних положень, у змісті не виділяються окремо напрями освітньої діяльності.

4.1.2. Річний план роботи фіксує лише поточні завдання. Аналіз реалізації річного плану роботи здійснюється, але необхідні зміни на наступний навчальний рік не вносяться.

Діяльність педагогічної ради спрямовується на реалізацію річного плану роботи, але не є системною, не розглядаються питання, які пов’язані зі стратегією розвитку закладу освіти, розбудовою внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

4.1.3. Розроблено та оприлюднено документ, що визначає стратегію (політику) й процедури забезпечення якості освіти, але відсутній один із компонентів, передбачених законодавством.

У закладі здійснюється самооцінювання рідше, ніж один раз на рік.

4.1.4. Керівництво закладу вивчає стан матеріально-технічної бази, але відсутній план дій щодо її покращення в стратегії розвитку. Керівництво закладу освіти не звертається з клопотанням до засновника щодо покращення матеріально-технічної бази

4.1.1. У закладі освіти відсутня стратегія розвитку.

4.1.2.У закладі освіти відсутній річний план роботи.

До розроблення річного плану роботи не залучались учасники освітнього процесу.

4.1.3. У закладі не розроблено документ про внутрішню систему забезпечення якості освіти.

У закладі освіти не здійснюється самооцінювання освітньої діяльності.

Учасники освітнього процесу не залучаються до самооцінювання якості освітньої діяльності.

4.1.4. Вивчення стану матеріально-технічної бази не здійснюється

4.2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм

4.2.1. Практично всі учасники освітнього процесу задоволені загальним психологічним кліматом у закладі освіти.

Керівництво закладу освіти доступне для спілкування з учасниками освітнього процесу, представниками місцевої громади, в тому числі завдяки використанню сучасних засобів комунікації.

Керівництво закладу вчасно розглядає звернення учасників освітнього процесу, оперативно та ефективно їх вирішує. Вживає відповідні заходи реагування та здійснюється аналіз дієвості вжитих заходів.

4.2.2. Заклад освіти розміщує повну та актуальну інформацію, забезпечує змістовне наповнення та регулярне оновлення інформаційних ресурсів закладу освіти (інформаційні стенди, сайт закладу освіти, сторінки в соціальних мережах)

4.2.1. Переважна більшість учасників освітнього процесу задоволені загальним психологічним кліматом  закладу освіти.

Керівництво закладу освіти доступне для спілкування з учасниками освітнього процесу, представниками місцевої громади в дні прийому громадян.

Керівництво закладу освіти вчасно розглядає звернення учасників освітнього процесу та вживає відповідні заходи реагування.

4.2.2. Заклад освіти забезпечує змістовне наповнення та вчасне оновлення інформаційних ресурсів закладу (інформаційні стенди, сайт закладу освіти)

4.2.1. Близько половини учасників освітнього процесу задоволені загальним психологічним кліматом  закладу освіти.

Спілкування учасників освітнього процесу, представників місцевої громади з керівництвом закладу освіти зводиться до листування.

У закладі освіти звернення учасників освітнього процесу розглядаються з порушенням встановлених термінів та /або частина звернень залишається без розгляду.

4.2.2. Заклад освіти забезпечує змістовне наповнення та вчасне оновлення інформаційних ресурсів закладу (інформаційні стенди, сайт засновника)

4.2.1. Більшість учасників освітнього процесу не задоволені загальним психологічним кліматом  закладу освіти.

У закладі освіти практично не забезпечується доступ учасників освітнього процесу та представників місцевої громади до спілкування з керівництвом.

Заклад освіти не реагує на звернення учасників освітнього процесу.

Заклад практично не поширює інформацію про свою діяльність

4.3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників

4.3.1. У закладі освіти відсутні вакансії. Педагогічні працівники працюють за фахом.

4.3.2. Керівництво закладу освіти застосовує заходи матеріального та морального заохочення до педагогічних працівників.

4.3.3. У закладі освіти створені умови для постійного підвищення кваліфікації, чергової та позачергової атестації, добровільної сертифікації педагогічних працівників.

Педагогічні працівники вважають, що керівництво закладу освіти сприяє їхньому професійному розвиткові

4.3.1. У закладі освіти впродовж останніх трьох років спостерігається позитивна динаміка до зменшення кількості вакантних посад.

Переважна більшість педагогічних працівників працюють за фахом.

4.3.2. Керівництво закладу освіти застосовує заходи морального заохочення до педагогічних працівників.

4.3.3. Переважна більшість педагогічних працівників вважають, що керівництво закладу освіти сприяє їхньому професійному розвиткові

У закладі освіти наявні вакансії, керівництво закладу не вживає належних заходів реагування.

Близько половини педагогічних працівників працюють за фахом.

4.3.2. Керівництво закладу освіти в поодиноких випадках керівництво закладу застосовує заходи морального заохочення до педагогічних працівників.

4.3.3. Заклад освіти не створює умови, але й не перешкоджає постійному підвищенню кваліфікації, позачергової атестації, добровільній сертифікації педагогічних працівників.

Близько половини педагогічних працівників вважають, що керівництво закладу освіти сприяє їхньому професійному розвиткові

У закладі освіти спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості вакантних посад. Упродовж останніх трьох років керівництво закладу не вживало жодних заходів реагування для покращення ситуації.

Більшість педагогічних працівників працюють не за фахом.

4.3.2. Керівництво закладу освіти не застосовує заходи матеріального та морального заохочення до педагогічних працівників.

4.3.3. Керівництво закладу освіти тим чи іншим чином перешкоджає постійному підвищенню кваліфікації, позачерговій атестації, добровільній сертифікації педагогічних працівників.

Більшість педагогічних працівників вважають, що керівництво закладу освіти сприяє їхньому професійному розвиткові

4.4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою

4.4.1. Учасники процесу вважають, що їхні права в закладі освіти не порушуються.

4.4.2. Учасники освітнього процесу вважають, що їхні пропозиції враховуються під час прийняття управлінських рішень.

4.4.3. Керівництво сприяє участі громадського самоврядування у вирішенні питань щодо діяльності закладу освіти.

4.4.4. Керівництво закладу підтримує освітні та громадські ініціативи учасників освітнього процесу.

4.4.5. Режим роботи закладу освіти враховує потреби учасників освітнього процесу, особливості діяльності закладу.

Розклад навчальних занять у закладі освіти сформований відповідно до освітньої програми.

4.4.6 У закладі освіти реалізуються індивідуальні освітні траєкторії здобувачів освіти як за заявами батьків, так і за ініціативою закладу освіти

4.4.1. Переважна більшість учасників освітнього процесу вважають, що їхні права в закладі освіти не порушуються.

4.4.2. Переважна більшість учасників освітнього процесу вважають, що їхні пропозиції враховуються під час прийняття управлінських рішень.

4.4.4. Керівництво закладу підтримує освітні ініціативи учасників освітнього процесу.

4.4.6. У закладі освіти реалізуються індивідуальні освітні траєкторії здобувачів освіти за заявами батьків

4.4.1. Близько половини учасників освітнього процесу вважають, що їхні права в закладі освіти не порушуються.

4.4.2. Близько половини учасників освітнього процесу вважають, що їхні пропозиції враховуються під час прийняття управлінських рішень.

4.4.4. Керівництвом закладу освіти підтримуються поодинокі ініціативи учасників освітнього процесу.

4.4.5. Розклад навчальних занять не враховує вікові особливості здобувачів освіти.

4.4.1. Більшість учасників освітнього процесу вважають, що їхні права в закладі освіти порушуються.

4.4.2. Більшість учасників освітнього процесу вважають, що їхні пропозиції не враховуються під час прийняття управлінських рішень.

4.4.3. Заклад освіти не сприяє участі громадського самоврядування у вирішенні питань щодо його діяльності.

4.4.4. Ініціативи учасників освітнього процесу не підтримуються керівництвом закладу.

4.4.5. Розклад навчальних занять не враховує вікові особливості здобувачів освіти, створює нерівномірне навчальне навантаження для учнів протягом тижня.

Розклад навчальних занять у закладі освіти не відповідає освітній програмі.

4.4.6. У закладі освіти не реалізуються індивідуальні освітні траєкторії.

4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності

4.5.1. Керівництво закладу освіти забезпечує реалізацію заходів щодо формування академічної доброчесності, у тому числі через навчання, проходження курсів педагогічними працівниками.

Здобувачі освіти та педагогічні працівники поінформовані щодо дотримання академічної доброчесності.

4.5.2. Керівництво закладу освіти забезпечує проведення освітніх та інформаційних заходів

4.5.1. Переважна більшість здобувачів освіти та педагогічних працівників поінформовані про необхідність  дотримуватись академічної доброчесності

4.5.1. Близько половини здобувачів освіти та педагогічних працівників поінформовані про необхідність  дотримуватись академічної доброчесності

4.5.1. У закладі освіти відсутні заходи щодо формування академічної доброчесності.

Більшість здобувачів освіти та педагогічних працівників поінформовані про необхідність  дотримуватись академічної доброчесності.

4.5.2. Керівництво закладу освіти не забезпечує проведення освітніх та інформаційних заходів

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.