Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 89 чоловік

Річний план виховної роботи

Дата: 25 серпня 2018 о 02:16, Оновлено 4 вересня 2023 о 22:40

https://docs.google.com/document/d/1EiCuAqPwWqX_IzTgFgK0TGuFudr8fhG4assXsqdWse4/edit?usp=drive_link (виховний план )

Аналіз виховної роботи за 2022-2023 н. р.

В Україні історично склалася своя система виховання, яка максимально враховує національні риси і самобутність українського народу. Головною метою національного виховання на сучасному етапі, як зазначено у Концепції національного виховання, є передача молодому поколінню соціального досвіду, багатства духовної культури народу, його національної ментальності, своєрідності погляду і на цій основі формування особистісних рис громадянина України, які включають в себе національну самосвідомість, розвинені духовність, моральну, художньо-естетичну, правову, трудову, розумову, фізичну, екологічну культуру, розвиток індивідуальних здібностей і таланту. Отже, виховна діяльність ліцею має бути зорієнтована на забезпечення здобувача освіти усіма необхідними знаннями, уміннями, навичками суспільного досвіду й поведінки, притаманним молодій людині української держави.

Сьогодні в умовах величезних змін у соціальному, економічному та політичному житті України постала проблема радикальної перебудови у сфері виховання, мета якої формувати всебічно й гармонійно розвинену, творчу та активну людину. Завдання ліцею сьогодні – забезпечити всебічний розвиток особистості кожного учня, створивши необхідні для цього умови. Реалізація цієї мети покладена на педагогічний колектив сучасного ліцею, однак, більшою мірою, на класного керівника, який повинен володіти, задля цього, певними уміннями та навичками з теорії та методики виховання, методами, прийомами, технологіями організації виховного процесу, безпосереднього здійснення виховної роботи.

Педагогічний колектив ліцею в поточному навчальному році проводив послідовну і цілеспрямовану роботу з виконання завдань, визначених основними законодавчими та нормативними документами освітньої галузі, зокрема пов’язаними з реформою освіти в умовах воєнного стану.

Виховна робота в закладі за 2022-2023 навчальний рік здійснювалася відповідно до Закону України «Про Освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, основних аспектів Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та Методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах, річного плану ліцею, Програми «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» (Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 року № 1243).

У 2022-2023 н.р. продовжувалась реалізація комплексно-цільових програм, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, створення сприятливих умов для розкриття здібностей і нахилів учнів, формування їх навчальних та життєвих компетенцій.

У Концепції загальної середньої освіти наголошено, що школа - це простір життя дитини; тут вона не готується до життя, а повноцінно живе, і тому всю діяльність навчального закладу ми намагаємося вибудовувати так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника свого життя.

Робота колективу ліцею протягом року була націлена на створення найбільш сприятливих умов розвитку для всіх дітей із урахуванням їхніх нахилів та здібностей шляхом уведення в освітній процес інноваційних методик навчання й виховання, збереження та примноження шкільних традицій, заснованих на національних та патріотичних засадах, створення умов для максимального розкриття творчого потенціалу, комфортних умов для формування особистості дитини; на співпрацю з батьками, органами влади та громадськістю.

Державна національна програма "Освіта" (Україна XXI століття) окреслила основні пріоритетні напрями виховання:

  • військово-патріотичне виховання;
  • громадсько-правове виховання;
  • екологічне виховання;
  • художньо-естетичне виховання;
  • родинно-сімейне виховання;
  • моральне виховання;
  • профорієнтаційне виховання;
  • превентивне виховання
  • формування здорового способу життя;
  • розвиток творчих здібностей.

Зміст виховної діяльності будується у відповідності до визначених ключових ліній:

  1. ціннісне ставлення до себе;
  2. ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;
  3. ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
  4. ціннісне ставлення до праці;
  5. ціннісне ставлення до природи;
  6. ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Отже, зміст виховної роботи в ліцеї передбачає:

  • формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, бажання працювати задля розквіту держави, готовності її захищати; забезпечення духовної єдності поколінь, виховання поваги до батьків, жінки-матері, культури та історії рідного народу;
  • формування високої мовної культури, оволодіння українською мовою;
  • прищеплення шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій усіх, що населяють Україну;
  • виховання духовної культури особистості; створення умов для вільного вибору нею своєї світоглядної позиції;
  • утвердження принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, патріотизму, доброти, працелюбності, інших доброчинностей;
  • формування творчої, працелюбної особистості, виховання цивілізованого господаря;
  • забезпечення повноцінного фізичного розвитку дітей і молоді, охорони та зміцнення їх здоров’я;
  • виховання поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки; формування глибокого усвідомлення взаємозв'язку між ідеями свободи, правами людини та її громадянською відповідальністю;
  • забезпечення високої художньо-естетичної освіченості і вихованості особистості;
  • формування екологічної культури людини, гармонії її відносин з природою; розвиток індивідуальних здібностей і талантів молоді, забезпечення умов їх самореалізації;
  • формування у дітей і молоді уміння міжособистісного спілкування та підготовка їх до життя в умовах ринкових відносин.
  • виховання школярів у дусі національно-патріотичного спрямування і створення умов для забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти; для реалізації індивідуальних творчих потреб;
  • пошук і відбір творчо обдарованих і здібних дітей;
  • удосконалення системи роботи з професійної орієнтації учнів; професійного розвитку педагогів.

Реалізація цих напрямків виховної роботи відбувається під час здійснення: організації і виховання класного колективу; вивчення учнів; укріплення дисципліни і виховання культури поведінки учнів та учнівського колективу; роботи з батьками учнів; узгодження та координації виховних вимог між всіма педагогічними працівниками школи, батьками, громадськістю.

Вихованням учнів займаються усі: директор, завучі, вчителі, керівники гуртків, але у більшому ступені класний керівник.

Виховну роботу класного керівника не слід ототожнювати з позакласною роботою, яку проводить вчитель-предметник. Позакласна робота є складовою частиною освітньої роботи ліцею, однією з форм організації дозвілля учнів, проведення соціально-педагогічної роботи з ними в рамках вивчення навчального предмету чи освітньої галузі. Попри із подібністю окремих підходів та форм виховна і позакласна робота мають різну мету та завдання.

Виховні завдання, зміст та форми роботи класного керівника визначаються запитами, інтересами, потребами дітей та їх батьків, умовами класу, школи, соціуму, можливостями самого педагога.

Виховна робота в закладі проводилась з урахуванням науково-методичної проблеми  «Формування компетентного учня в умовах розбудови національної школи шляхом впровадження в освітній процес ефективних педагогічних технологій»».

Основною метою у вихованні здобувачів освіти у 2022-2023 навчальному році є продовження формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вміння вирішувати особисті проблеми, творити себе і оточуючий світ.

        Серед основних завдань — національно-патріотичне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання дітей.

Виховна робота в 2022-2023 навчальному році була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

Для реалізації проблемної теми було розроблено план виховної роботи, який  охоплює всі напрями виховання, включає в себе календарні, традиційні шкільні свята, різноманітні заходи.  На позакласних заходах класні керівники виховують національну самосвідомість, патріотизм, формують фізичну та екологічну культуру, здоровий спосіб життя, та створюють умови для розвитку творчої особистості. В межах цих орієнтирів проводяться ліцейні свята та виховні заходи.

Виховну роботу здійснювали для створення сприятливих умов всебічного розвитку дітей, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально-етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі саме здорового способу життя, через пропаганду духовних надбань українського народу, через заходи, спрямовані на виховання любові до рідної землі, на осмислення самовизначення у виборі професії.

У роботі використовували  різноманітні за формою та змістом заходи:  

  • патріотичні акції та флешмоби;
  • інформаційні виставки;
  • патріотичні квести;
  • відеоуроки, відеолекторії;
  • зустрічі з  учасниками російсько-української війни;
  • круглі столи, тренінги;
  • бесіди.
  • години спілкування;
  • класні збори;
  • конкурси;
  • трудові десанти;
  • конкурсно-розважальні програми;
  • усні журнали;
  • вікторини;
  • інтелектуальні ігри;
  • спартакіади;
  • квест, фотоквест;
  • турніри;
  • тренінгові заняття;
  • онлайн конкурси;
  • патріотичні кола.

Протягом 2022-2023  навчального року у закладі було проведено такі загальношкільні виховні заходи:

  • День знань – 2022.
  • Олімпійський тиждень (1-11 класи, вчителі фізичної культура).
  • Місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!» (Класні керівники 1- 11 класів, учитель основ здоров’я).
  • День Миру (класні керівники 1-11 класів, педагог-організатор, заступник директора з виховної роботи, шкільний бібліотекар).
  • Урок пам’яті «Бабин Яр - місце забуття і місце пам’яті» (класні керівники, педагог-організатор, учитель історії).
  • Всеукраїнський день з протидії булінгу (Соціальний педагог з учнями 1-4 класів провела профілактичне заняття на тему: «Стоп булінг», на якому зробили аналіз відео «Камінь-ножиці-папір». Практичний психолог провела з учнями 9-11 класів години спілкування на тему «Стоп булінг» й месендж учасників учнівського самоврядування та психолога «Зупинимо булінг всі разом», година психолога у 5-6-х класах на тему: «Зупинимо булінг всі разом». Класний керівник  7-го класу (Черкес М. А.) провів виховну годину : «Скажемо булінгу -НІ!»).
  • До Дня працівників освіти  була організована програма-привітання «Цей день належить вам по праву» (педагог-організатор, заступник директора з виховної роботи, керівник музичного гуртка Абрамов В. О., вчитель музики    Жека С. Л.).
  • 14 жовтня – до Дня захисників та захисниць України – був створений відеопроєкти «Уклін вам, Захисники України!», «Слава Героям!» (педагог-організатор Ювхимович Л. В., учнівське самоврядування),  класні керівники 1-11 класів провели виховні години та вшанували пам’ять загиблих захисників-односельчан покладанням квітів : "Сучасні герої", "Герої, що поряд" (1-4 класи), у 5-11 класах проведені уроки мужності "Слава незламним", "Під покровом Божої Матері", також відбулась майстерка по виготовленню  браслетів-оберегів, які будуть передані захисникам.
  • До Дня ракетних військ і артилерії проведені змагання з волейболу між командами вчителів та учнів (педагог-організатор, вчителі фізичної культури).
  • День української писемності та мови об’єднав і вчителів, і учнів  вже традиційним написанням радіодиктанту національної єдності (9-11 класи, учителі української мови та літератури), у 10 класі пройшов батл «Битва за мову» (вчитель української мови Климчук Л. М.), на якому команди  змагалися у знанні і застарілих слів, і молодіжного сленгу, перевіряли свої вміння розгадувати кросворди та ребуси, знання українських прислів’їв і приказок.
  •  Акція «Роби добро та залучай до нього інших» (були зібрані смаколики, засоби гігієни та теплі речі для захисників). 
  •  Метою Тижня доброчесності було знайомство учнівства з поняттям «доброчесність», актуалізація та поглиблення знань про корупцію та її негативні наслідки. Протягом тижня було проведено багато цікавих заходів, які змусили здобувачів освіти критично мислити, аналізувати, дискутувати (підсумки тижня були підведені  у Довідці ).
  • Тиждень з безпеки життєдіяльності (класні керівники 1-11 класів, учитель основ здоров’я, соціальний педагог, практичний психолог, педагог-організатор).
  • День Гідності та Свободи. Дискусія «Гідність-основа щасливого суспільства ( 8 клас, ЗВР Климчук Л. М.), урок слави «Там, під кулями, вони б’ються за нашу гідність» (3 клас, Бацюн Т. І.), виховна година «Вільні творять майбутнє» (10 клас, Горбик О. В. ).
  • Акція «Запали свічку тим, у кого забрали хліб» (педагог-організатор Ювхимович Л. В.), Виховна година «Незабудка – біль душі і пам’ять серця», перегляд відеоролика «Ти приніс мені яблуко?» із обговоренням згідно рекомендацій Інституту Національної пам’яті «Збережи пам’ять. Збережи правду» (учитель історії Ничипорчук М. В. ).
  • День волонтера (3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. У цей день практичний психолог (Гуляк К. А.) з учнями 6 класу провела виховну годину- тренінг «Зрозуміти іншого», з учнями 9 класу - просвітницьке заняття «Волонтери - люди доброї волі». Представники учнівського самоврядування за круглим столом обговорили «10 ідей для волонтерів - школярів».
  • День Збройних Сил України: благодійний ярмарок «Разом до перемоги»,

Участь у обласному конкурсі «Кришталеві нотки»: ансамбль «Поліські зірки» з композицією «Козацькому роду нема переводу», сольні номери «Прошу в неба», «Плакала калина» (Керівники музичних гуртків Абрамов В. О., Жека С. Л.) виготовлення окопних свічок для воїнів (Черкес М. А.), акція «Яблука захисникам (учнівське самоврядування), акція «Посади дуба» (ЗВР Климчук Л. М., ЗВНР Токова Л. М., вчитель трудового навчання Черкес М. А.); лист, вітальна листівка захисникам «Любий захиснику…» (педагог-організатор Ювхимович Л. В.), виховна година «На варті Вітчизни» (класні керівники 1-11 класів).

  •  Акція 16 днів проти насильства.  Для проведення акції був складений окремий план заходів, згідно якого були проведені інформаційно-просвітницькі бесіди, виховні години, тренінги для школярів, анкетування, години спілкування, дискусії, присвячені темам дотримання прав людини, гендерної рівності, толерантності, безпеки життєдіяльності та ін. Проведені заходи, стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей (дітей) хворих на ВІЛ.
  •  День Святого Миколая: учні 1-4 класів зустріли Святого Миколая піснями, танцями, розказували віршики, розгадували загадки, грали в запропоновані ігри (класні керівники 1-4 класів, педагог-організатор, вчитель музичного мистецтва, Черкес М. А.), до учнів 5-11 класів також завітав Святий Миколай, у якого вони просили Перемоги та миру для України, а для себе – здійснення бажань.
  • Напередодні зимових канікул для учнів 5-11 класів був організований турнір між командою вчителів та учнів «Тигрюлі VS Пухнасті», на якому були проведені цікаві конкурси на ерудицію, та вміння застосовувати критичне мислення. (Педагог-організатор, класні керівники 5-11 класів).
  •  До Дня Соборності України у 1-11 класах проведені виховні години, бесіди, дискусії, вікторини,  на яких учні  говорили про Україну, її єдність та єдність нації,  пройшов у соціальних мережах челендж «СОБОРНІСТЬ».
  • Протягом січня у закладі пройшли також виховні години, години-пам’яті, уроки-реквієми, приурочені Дню пам’яті жертв Голокосту,  Дню пам’яті Героїв Крут,  Дню пам'яті Кіборгів.
  • На початку лютого пройшов Тиждень Медіаграмотності «Будь медіаграмотним» ( за окремим планом). Сьогодні в умовах очного та змішаного навчання надзвичайно важлива безпека усіх учасників освітнього процесу. В рамках Тижня учителі та учні ліцею провели ряд заходів. Учителі пройшли національний тест з медійної та інформаційної грамотності. Учні пройшли цікаві квести, онлайн ігри, тестування, переглянули казок, які були спрямовані на пізнання навичок медіаграмотності та визначення ризиків інформаційного простору, особливо в умовах війни. Адже медіаграмотність - наша ППО від фейків та маніпуляцій.  Лозко Т. В. з учнями 4 класу провела гру Морський бій «Безпечний інтернет», десятикласники (класний керівник Горбик О. В.) виготовили лепбук «Кібербезпека»,  Михаленко С. Л. з другокласниками  провели дискусію «Комп’ютерні ігри: за і проти», учні 8 класу (класний керівник Жилюк В. В.)  створили пам’ятку «10 правил безпечного користування інтернетом», а шестикласники  (класний керівник Ничипорчук М. В.) створили проєкт «5 правил медіаграмотності».
  • 16 лютого в Україні святкують особливе свято — День єднання. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу, згуртованість українців навколо національної ідеї, а також, що ми – єдиний народ і хочемо жити в мирі. З нагоди свята було проведено: флешмоб «Фото єднання», класними керівниками виховні години, тематичні інформування, квест-подорожі. Під час яких кожен здобувач освіти вкотре переконався, що єдність – це віра у світле завтра держави!
  • 19.02  - День герба.  У ліцеї в цей день були проведені цікаві Інформаційні хвилинки (педагог-організатор Ювхимович Л. В.), на яких говорили про наш  Тризуб, згадали про інші державні та народні символи України; організувана виставку малюнків «Герб моєї держави.
  • У рамках вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні, патріотичного виховання молоді, глибокого усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії   класними керівниками були організовані тематичні заходи: часи-реквієми, тематичні книжкові виставки, лінійки, класні години тощо. У знак скорботи хвилиною мовчання ліцеїсти вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Проведення таких заходів дає змогу кожному підлітку усвідомити на скільки страшними були події того часу, збагатити свої знання про ті буремні дні, про Євромайдан та його причини, про Героїв Небесної Сотні.
  • До Дня рідної мови пройшли виховні години, вікторини
  • Жека М. П., разом з учнями 9 класу, презентували проєктну роботу «Т. Г. Шевченко. Сучасний погляд на творчість».
  • Ліцеїсти взяли участь у поетичному челенджі «Я читаю Шевченка».
  • У 2 класі 7 березня відбулося свято для батьків «Весна – мов жінка»: учні розповідали вірші, легенди про весну, порівнювали її з жінкою.
  • День добровольців: виховні години, бесіди, зустрічі з добровольцями.
  • День Землі:  челендж «кольори моєї Землі», відеопроєкт «Земля наш дім» (2 клас, класний керівник Михаленко С. Л.), виховні години, лепбук «Земля» (5 клас, класний керівник Саух О. О.), акція «Ми за чисте довкілля».
  • 26 квітня – день катастрофи на ЧАЕС – інформаційний дайджест «Чорнобиль – і біль, і сум, і втрата» (Ювхимович Л. В.),  засідання круглого столу «наслідки катастрофи на ЧАЕС» (10 клас, Горбик О. В.).
  • День пам’яті та примирення: мітинг-реквієм «У серці біль не згасне ніколи» (Ювхимович Л. В.), акція «Маки пам’яті».
  • День Європи. Класні керівники провели виховні години «Європа – наше майбутнє», вікторини «Незвідана Європа», квест «Галопом по Європі».
  • День Матері. У 1, 4 класах пройшли свята «Мамо, мамочко, матусю!», 5-11 класи створили відеопроєкти «Для тебе, мамо!»
  • У День вишиванки ліцеїсти та вчителі зібралися на патріотичний подіум «Вишиванка – генетичний код нації» та на традиційне фото у вишиванці, у 6 класі пройшов урок математики, присячений цьому дню (уні, розв’язуючи задачі та приклади, створювали орнаменти та узори вишивки).
  • У День Героїв відбулося вшанування пам’яті тих людей, які боролися та борються за незалежність та процвітання нашої держави.
  • Одним з найцікавіших заходів року стало відкриття «Класу безпеки». «Клас безпеки» — це всеукраїнський проєкт, який має на меті навчання школярів правилам пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування в учнів навичок надання домедичної допомоги. Проєкт реалізує Міністерство освіти на виконання доручення прем’єр-міністра України щодо створення безпечних умов для учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану.

У 2022-2023 навчальному році робота щодо профілактики злочинності, правопорушень, бездоглядності, безпритульності, проявів негативних явищ в учнівському середовищі, насилля в сім’ї, булінгу  була спрямована  на запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнових виробів учнівською молоддю.

  Адміністрація ліцею тісно співпрацює з Службою у справах неповнолітніх, сектором ювенальної превенції відділення поліції ГУНП в Житомирській області. Для формування правосвідомості у підростаючого покоління були організовані зустрічі з представниками національної поліції. Служба у справах дітей та Ювенальна превенція Ємільчинської селищної ради провела заходи із здобувачами освіти,  на яких обговорювали   згубний вплив шкідливих звичок, груп в  соціальних мережах та ін. З метою запобігання тенденцій розширення ризиків і загроз впливу на соціально-психологічну безпеку особистості педагоги отримали рекомендації щодо профілактики суїцидальної поведінки серед здобувачів освіти.

Були організовані зустрічі з практичним психологом закладу Гуляк К. А.: бесіди  «Кібербуліг: способи розпізнання та захист дитини», корисні правила-поради для  профілактики і подолання кібербулінгу,  інформаційний дайджест «Згубний вплив  шкідливих звичок», тренінг «Вчимося говорити «НІ!». Бесіди з учнями мали на меті формувати у них ефективні стратегії поведінки в певних ситуаціях, вчили, як захистити себе і допомогти іншому. 

Заходи, які були проведені, спрямовані на активізацію діяльності педагогічного та учнівського колективів в напрямку правових знань та правової пропаганди  із запровадженням інноваційних методик профілактики правопорушень: Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини; виховні години для учнів різних вікових категорій: для учнів  7 класу «Права людини», виховні години для учнів 6 класу  «Права дитини в міжнародних стандартах», вікторина «Правовий ребус» для молодших школярів, анкетування учнів 5-8 класів «Діти і протиправна поведінка», пройшли заняття з профілактичної програми «Сімейна розмова», година спілкування «Чи важко бути добрим», бесіда-диспут «Чи можна прожити без конфліктів».

Одним із основних принципів роботи ліцею є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості. Упровадженню в життя цього принципу сприяє спільна діяльність адміністрації закладу та педагогів, а саме: виявлення обдарованості дітей та максимальне сприяння їхньому розвитку. З цією метою поповнюється інформаційно-аналітичний банк «Обдаровані діти».

Розвиток високотехнологічного інформаційного суспільства стимулює застосування різноманітних форм позакласної роботи з учнівською молоддю. З метою реалізації Державної програми роботи з обдарованою молоддю адміністрацією та педагогічним колективом ліцею у 2022-2023 навчальному році були здійснені такі заходи:

  • поновлення інформаційного банку даних про обдарованих учнів ліцею, науково-методичної бази з питань роботи з обдарованими дітьми;
  • конкурси, фестивалі та виставки творчих робіт учнів, спрямовані на виявлення та самореалізацію обдарованих дітей;
  • інформування про досягнення учнів ліцею.

Омельченко Олександра (учениця 11 класу) та Борбенчук Карина (учениця 8 класу) взяли участь у районному конкурсі читців-аматорів до Всесвітнього дня поезії «Поезія – слово! Поезія – пісня! Поезія- вільна душа!» та обидві  вибороли 2 місця.

У Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Зоологічна галерея 2023»  Омельченко Володимир, учень 7 класу, представив свої роботи, які увійшли до переліку найкращих (керівник Жека О. Г.).

Комадна ліцею «Молода Січ» взяла участь у обласному етапі онлайн-конкурсу ватр «Слава Героям» Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура).

Учні 1 класу взяли участь у флешмобі Малої академії наук «Я мрію» #LandSkyHomeDreams

Гуляк Михайло (3 клас)  посів 1 місце у номінації «Народна лялька», Свірська Ольга (3 клас) - 3 місце у номінації «Квіти для мами» у виставці-конкурсі дитячого декоративно-прикладного мистецтва «Берегиня».

Климчук Анастасія (4 клас) взяла участь у виставці-конкурсі «Великодня писанка» у номінації «Декоративна писанка».

Призерами у  обласному конкурсі до 300-річчя від Дня народження Григорія Сковороди «Г. С. Сковорода - духовний орієнтир сучасності» КЗПО «Обласний екологонатуралістичний центр» Житомирської обласної ради стали Омельченко Олександра (номінація «Відеоролик з декламуванням байок Г. С. Сковороди» ) та Омельченко Дмитрій (номінація «Ілюстрації до байок Г. С. Сковороди»).

Учні 11 класу взяли участь у створенні відео «Капсула часу» від КЗПО обласного центру ДЮТ.

Цікавими, пізнавальними та змістовними були тематичні тижні: олімпійський тиждень, тиждень академічної доброчесності, тиждень медіаграмотності. За наслідками проведення Тижнів оформлено звіти.

У ліцеї протягом навчального року діяли 3 гуртки: музичний (керівник Абрамов В. О.), військово-патріотичної пісні (керівник Жека С. Л.) та загальної фізичної підготовки «Школа безпеки» (керівник Черкес М. А.), у яких було задіяно 45 ліцеїстів (це лише 25 % від загальної кількості учнів). Також варто зазначити, що здобувачі освіти нашого закладу відвідують  басейн, спортивні секції (волейбол, футбол)  в Дитячій юнацькій спортивній школі та  творчі гуртки в Будинку дитячої творчості, музичну школу  в смт Ємільчине.

          Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у школі створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами, засідань учнівської ради та кожного міністерства та комісій згідно графіка двічі на тиждень. Роботу учнівського самоврядування координує педагог-організатор Ювхимович Л. В. Діяльність учнівського самоврядування в 2022-2023 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно-патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».

Пріоритетними напрямками діяльності учнівського парламенту були: використання потенціалу краєзнавчої роботи щодо патріотичного виховання учнів закладу освіти; виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів; формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки; значення особистості (у шкільному та громадському житті); підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьківською громадськістю, районним центром зайнятості, дитячими та громадськими організаціями; вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ. Представники учнівського самоврядування були активними учасниками всіх загальношкільних заходів. Члени учнівського самоврядування працювали згідно Статуту, виконували свої обов’язки відповідно до приналежності до тої чи іншої комісії чи міністерства.

МО класних керівників працювали над реалізацією виховної теми «Формування у здобувачів освіти національно-патріотичних почуттів, любові до свого народу, рідної мови, традицій на основі виховання ціннісного ставлення до держави та суспільства». Робота спрямована на формування умінь класних керівників плідно працювати з учнями, враховуючи їхні інтереси й запити. На засіданнях МО класних керівників особливу увагу приділяли питанню створенню виховного простору розвитку, активації громадянської позиції школярів, патріотичного виховання. При проведенні засідань було використано такі форми роботи: круглий стіл, бесіда, аналіз виховних заходів, обговорення тощо.

СПІВПРАЦЯ З БАТЬКАМИ

Щороку в країні посилюється вплив батьківської громадськості на діяльність закладів загальної середньої освіти. Батьки стають активними учасниками освітнього процесу. Вони допомагають педагогам та учням у реалізації соціально значущих проектів та програм. На даний час особливого значення набуває підтримка широкого кола громадськості при вирішенні таких питань:

  • оптимальне формування мережі закладів освіти;
  • забезпечення соціального захисту учасників освітнього процесу;
  • формування здорового способу життя;
  • реалізація освітніх програм;
  • зміцнення матеріально-технічної бази тощо.

Робота з батьками спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.

На батьківських конференціях розглядалися питання:

  1. попередження дитячого травматизму;
  2. виховання свідомого ставлення до свого здоров’я;
  3. вплив сім’ї на середовище дитини;
  4. організація навчального року;
  5. проведення ремонтних робіт у закладі протягом року та в літній період.

Співпраці з батьками в ліцеї приділяється значна увага: вчителі-предметники, класні керівники, адміністрація систематично спілкуються з батьками учнів, організовують спільні заходи, свята.

З метою попередження дитячого травматизму на уроках з основ здоров’я та класних годинах учні виконують практичні завдання із складання схем безпечних маршрутів руху учнів до ліцею, розігрують рольові ситуації.

Взаємоузгодженість вимог закладу освіти та батьків до виховання та розвитку дитини – запорука успіху особистості. З метою зміцнення зв’язків сім’ї, ліцею та громадськості, надання сім’ям дієвої практичної допомоги у справі виховання дітей, формування в батьків педагогічної підготовки, потреби в самоосвіті, залучення батьків до освітнього процесу в закладі протягом поточного навчального року було організовано на належному рівні роботу з батьками в трьох напрямках: індивідуальна, масова, залучення батьків до участі в класних та загальношкільних справах.

Усю виховну роботу колектив спрямовував на те, щоб допомогти здобувачам освіти розкрити свої творчі здібності, позбавитися комплексів та страхів, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Плануємо всім педагогічним колективом продовжити роботу в усіх напрямках у наступному навчальному році. Внаслідок системи освітніх заходів, які проводяться в навчальному закладі, сформувалась модель випускника – самодостатнього, цілеспрямованого, патріотично налаштованого, освіченого, творчого, різносторонньо розвинутого українця, громадянина своєї держави.

          У закладі розвинена художня самодіяльність, учасники якої беруть активну   участь у   всіх загальношкільних заходах, що проводяться в ліцеї, а також активно демонструють свої таланти під час заходів, що організовуються поза межами закладами.

 Отже, нові реалії життя в Україні, її поступове перетворення на соціально орієнтовану країну обумовили значні зміни в освітній галузі, визначенні її завдань та методів діяльності.

Сьогодні створюється нова школа, де учень проектує своє майбутнє, свій шлях, враховуючи власні можливості, ставлячи перед собою завдання самовдосконалення та самоосвіти. При цьому особливого значення набуває здатність особистості до творчого нестандартного мислення, вміння ефективно вирішувати складні проблеми власної життєдіяльності. 

Виховний простір

Загальна мета закладу:

«Формування компетентного учня в умовах розбудови національної школи шляхом впровадження в освітній процес ефективних педагогічних технологій»

        Цілі виховної роботи на 2023-2024 н. р.: формування цілісної особистості, усебічно розвиненої, здатної до критичного мислення; патріота з активною позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами і здатний приймати відповідальні рішення; інноватора, здатного змінювати навколишній світ, розвивати економіку, конкурувати на ринку праці, вчитися впродовж життя

Основні завдання:

•         виховувати інноватора, здатного змінювати навколишній світ, розвивати економіку за принципами сталого розвитку, конкурувати на ринку праці, учитися впродовж життя.

•         сприяти становленню самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста та демократа, готового до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, виконання громадянських і конституційних обов’язків, формування активної позиції, утвердження національної ідентичності на основі духовно-моральних цінностей українського народу та самобутності.

•         виховувати моральну активність особистості, чесність, правдивість, працелюбність, справедливість, гідність, милосердя, толерантність, терпимість до іншого, миролюбність, готовність допомогти іншим, обов’язковість, ввічливість, делікатність, тактовність; вміння працювати з іншими; здатність прощати і просити пробачення; протистояти виявам несправедливості, жорстокості;

•         формувати усвідомлення природи в житті людини, почуття особистої причетності до збереження природних багатств, відповідальності за них, здатності гармонійно співіснувати з природою; екологічної безпеки, критичної оцінки споживацько-утилітарного ставлення до природи, вміння протистояти негативним проявам;

•         виховання особистості, яка має систему елементарних мистецьких знань, адекватно сприймає художні твори, здатна збагнути та виразити власне ставлення до мистецтва, прагне та вміє здійснювати творчу діяльність у мистецькій сфері;

•         виховання усвідомлення дітьми та учнівською молоддю соціальної значущості праці, розвиненої потреби в трудовій активності, формування навичок здорового способу життя;

•         формування вміння цінувати себе як носія фізичних, духовних та соціальних сил, вміння протистояти негативним проявам у суспільстві, бути компетентним у питаннях захисту власного здоров’я

•         різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності;

•         організація виховного процесу в умовах карантинних обмежень з використанням технологій дистанційного навчання;

•         сприяти розвитку  дитини як основи для становлення національно свідомої особистості, здатної до життєтворчості;

•         забезпечувати оптимальні умови для підвищення професійної майстерності  класних керівників, вчителів;

•         вдосконалювати позаурочну роботу з розвитку особистісних  здібностей учнів шляхом системи гурткової роботи;

•         удосконалювати систему роботи з обдарованими дітьми;

•         разом із органами поліції, ювенальною превенцією,    громадськістю здійснювати профілактичну роботу з неповнолітніми, схильними до бродяжництва та скоєння злочинів;

•         здійснювати роботу щодо поліпшення умов виховання, навчання та оздоровлення, матеріального забезпечення й захисту прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

ПРІОРІТЕТНІ НАПРЯМКИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ

у 2023-2024 навчальному році:

•         Забезпечення єдності навчання й виховання як двох взаємозалежних складових системи освіти;

•         Посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, зміцнення взаємодії сім’ї і закладу освіти;

•         Поєднання організаційно-педагогічної, родинно-сімейної, національно-культурної та просвітницької діяльності вчителів, батьків, учнів;

•         Формування культури міжнаціональних відносин; національної свідомості, належності до рідної землі, народу, визначення духовної єдності поколінь, та спільності культурної спадщини, виховання почуття патріотизму, відповідальність у служінні Батьківщині;

•         Формування морально-духовної життєвокомпетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал;

•         Розвиток уміння визначати форми та способи своєї участі в житті суспільства: захищати і підтримувати Закони та права людини, бути обізнаним зі способами соціального захисту;

•         Впровадження здоров’язберігаючих технологій, виховання у школярів орієнтації на здоровий спосіб життя;

•         Створення належних умов для особистісного зростання кожного учня ( створення ситуації успіху та підтримки), його психолого-педагогічний супровід;

•         Формування в учнівської молоді уміння створювати і реалізовувати власні життєві проєкти;

•         Співпраця з учнівським самоврядуванням у вихованні активної соціальної позиції школярів, розвитку їх уміння брати на себе відповідальність за прийняті рішення;

  • Вироблення негативного ставлення до будь – яких форм насильства, формування умінь налагоджувати взаємодію, співпрацю, профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки;
        • Надання здобувачам освіти базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій в умовах воєнного стану, навчити правилам збереження здоров’я, життя свого, оточуючих в разі бойових дій;
  • надання психологічної підтримки, забезпечення психолого-педагогічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб;
  • сприяння розвитку учнівського самоврядування
  • сприяння адаптації та емоційно-психологічної підтримки тимчасово внутрішньо переміщеним особам;
  • формування рис і якостей «українця-переможця» у війні російської федерації проти України: - моральна стійкість, витримка, сила волі і твердість духу;
  • протидія ворожій пропаганді, віра в перемогу, підтримання власного емоційного ресурсу;
  • здатність та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, тривозі, почуттю небезпеки;
  • співчуття, милосердя, взаємодопомога, волонтерство, відчуття себе громадянином.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.